Kezdőoldal » Otthon » Kert » Búvárszivattyún 1-1,25"...

Búvárszivattyún 1-1,25" kimenet van, ráköthetek 0,5"-os csövet, nem ártok a szivattyúnak? 250 wattos CMI szivattyút érdemes megvenni 8500 forintért, vagy nagyobbat vegyek?

Figyelt kérdés
Három dologra használnám: nagy esőzés után a pincéből kiszivattyúzni a vizet (kb. 3m mélyről), más esetben pedig a medencét kiüríteni és az esővízgyűjtő hordóból a locsolás segítésére.

2015. aug. 18. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:

Kevés lesz a vízhozam locsoláshoz. Szerintem ez percenként 6-10 liter vizet tudhat, ami elég csekély, még ha szűkítés után nyomást is tud mellé rakni.

Látni kellene, hogy mit írnak a leírásában.

2015. aug. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Végül egy 400 Wattosat választottunk. (7500 l/h Maximum mélység: 5 m Maximum magasság: 5 m)


Már csak az a nagy kérdésem, ráköthetek e 0,5"-os csövet?

(avval rendelkezünk bőven, vagy vennem kell 1 colosat?)


Locsolásra csupán annyira kell, hogy ne kelljen kimerni kézzel. Gondolom, arra a 200 literes hordóra elég lesz.

Főként a pince miatt vesszük!

2015. aug. 18. 12:18
 3/5 anonim ***** válasza:
A búvárszivattyú akkor működik, ha ellepi a víz, ami legalább kb. 25-30 cm vízmagasságot jelent, ennél kisebb vízmagasságnál nem működik ill. tönkremegy, mert a beszívó nyílás a búvárszivattyú tetejénél van és úszókapcsolója nem mindig van. A maximális emelőmagasság fel van tüntetve a szivattyún, a vízhozam függ a tényleges emelőmagasságtól. Kis vízszint magasság esetén használják a szennyvízszivattyút, amivel pincéből lehet kiszivattyúzni az összegyűlt befolyt vizet, ez a készülék fenekéről, azaz az aljzatról szívja a vizet, ezért nem feltétlenül kell, hogy a víz ellepje a szivattyút, viszont az úszókapcsolót közben valakinek tartania kell, hogy bekapcsolt állapotban legyen. Ezeknek az emelőmagassága elég korlátozott, sok esetben már a 4,5 m is sok neki és nem bírja. Az emelőmagasság erősen befolyásolja a vízhozamot. Egyik fajtánál sem ajánlatos a kimenő vízáramlást lefojtani kisebb keresztmetszetű csővel.
2015. aug. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én voltam a béna, mert búvárszivattyút írtam (általános népi megfogalmazás miatt), miközben szennyvízszivattyúról azaz merülő búvárszivattyúról van szó. Amit megrendeltünk az 5 mm-es vízmélységig képes dolgozni. Épp ezért választottuk ezt.


A kisebb csőről nekem is az volt a gyanúm, hogy nem lenne szabad lefojtani. Tehát akkor veszünk 1 colosat hozzá.


Köszönöm a válaszokat!

2015. aug. 18. 12:29
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha keskenyebb csövet teszel rá eleve nem engeded a felszívható mennyiséget tovább haladni. Megoldásnak látnám, hogy legalább az átbukásik /a kút legfelsőbb pontján túl legalább fél méterig/ a használható legnagyobb keresztmetszetű csövet vegyél rá, és utána szűkítsd,3/4 1/2 vagy 1/4 colig. Ha a kút vízhozammal bírja kevesebb villamosenergiával többet hoz fel.
2015. aug. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!