Ultra HD TV tapasztalatok? Megéri?

Figyelt kérdés
Egy 80 cm-es márkátlan HD Ready TV-m van jelenleg, újat szeretnék helyette. A 100 cm-es UHD TV-n nem lesz pixeles az SD adás? Pendrájvról néznék rajta filmeket. A Full HD-nál csak egy kicsivel drágább. Van valakinek olcsó UHD TV-vel tapasztalata? Hosszú távra szeretnék venni.

2017. aug. 9. 21:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Viccelsz? Az SD film ugyanolyan hányadék lesz. A tévé nem javítja fel a rossz a minőségű filmet. Tölts le 20-25 gigás filmeket, azok egész nézhetőek lesznek, de UHD-t még letölteni se tudsz, max felvenni, ha van erre alkalmas kamerád.
2017. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Leírom a saját tapasztalatomat:

Karácsonyra akartam venni 55 colos Samsung 4k TV-t, 330 ezer Ft örül lett volna. A demok rajta nagyon meggyőzőek voltak. Nálam volt a pendrive: 10GB-os Rossz anyákból (1080p)5 percet néztem: gyorsabb kameramozgásoknál mosódott kép, ami a Full HD-s LG-men kristálytiszta volt. A TV adásokról ne is beszéljünk, szinte nézhetetlen... - ennek ellenére az a vicc, hogy akik ott velem nézték azt a pár percet, azok elvoltak ájulva h milyen szép a képe, egy középkorú fickó vett is egyet...beugrott a marketingnek. Én hányni tudtam volna ettől a képtől...


A lényeg h nemrég vettem egy alap LG Full HD OLED-et, 40 ezerrel volt drágább, mintha karácsonykor a 4k TV-t veszem meg. Mit is írjak: brutális, gyönyörű színek, össze nem hasonlítható egy LCD-vel, más világ :).


Neked kell eldönteni, megnézni, és NEM MÁSRA HALLGATNI...


Ha másra hallgattam volna, akkor: 4k-sat vegyél, meg csak HDR-eset...munkatársam is ezt mondta...4k filmből van 10-15, HDR filmet egyet találtam - ennyi, miről beszélünk?


Esetleg azt mondom, hogyha tényleg 5-6 vagy több évre tervezel TV-t venni, akkor vedd meg az UHD TV-t. De egyelőre rosszabb képminőséget kapsz, akkor lesz jó, ha majd 4k-ban tudsz letöltögetni.


Én így gondolkodtam: ha most vennék 4k OLED-et az 600-700 körül vannak az olcsóbbak. Jelenleg nem lehet kihasználni, sőt inkább hátrány. 2-3 év múlva amikor meg lesz rá tartalom, már kicsit "elavult" lesz. Most kiadtam 370-et egy olyan TV-ért, amit valóban tudok használni.Ha elterjed 2-3 év mulva a 4k, akkor esetleg veszek egy 4k OLED-et, aminek szerintem addigra kb. 300 ezer Ft-ra csökken az ára, remélem... Így ugyanannyi pénzből van 2 jó TV-m...

2017. aug. 10. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem annyira fölösleges még a 4k-s UHD tv...

Egyrészt Magyarországon épp hogy még csak pár éve váltott át pár TV csatorna a sima HD minőségre.

Az SD tv csatornák meg ocsmány pixelesen fognak kinézni csak...

Itt van a sima sd és a 4k(UHD) között különbség.(A 8k UHD még ugye a jövő zenéje.)

[link]

Most gondolj bele hogy az SD felbontású adást teljes képernyőn egy 4-ks UHD tv-n hogy nézne ki!

Egy sima Full HD felbontású "anyag" is csak egy full HD-s TV-n néz ki a legjobban.Akkor éri meg ha UHD felbontású filmeket fogsz nézni és ennyi.

2017. aug. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az SD filmek és adások már lassan a múlté lesznek. Nekem van a két betűs márkából egy 109 centis UHD tv-m, és aki azt mondja hogy nincs különbség a Full HD és az UHD között a hülyeséget beszél. Megéri venni, de én személy szerint 43 coll -nál kisebbet nem vennék. Amúgy tudom hogy senki se Torrentezik itt a hozzászólók között ,de elárulom hogy vannak már filmek bőven, és ez csak egyre több lesz. Most elment a szórakoztató elektronika (TV) a minél nagyobb felbontások irányába,és ezt követi a filmipar is. Pl: ha belegondoltok nemrég még milyen kevés 3D-s film volt, és most ? Pedig a 3D már egy lejárt technológia lett .
2017. aug. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért ha valami gagyibb tv-s szolgáltatónál vagy,ne várj csodát ! Nekünk Digi tv van és teljesen jó a képminősége az adásoknak.
2017. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyre több film UHD-s?

Az egyik legnépszerűbb oldalon 20 filmet találtam, ennek kb ha a fele érdekel...ebben az évben 5 filmet tettek fel, jó hát ez is több mint a semmi, ez teljesen igaz, csak lassan terjed...

De mivel én ugye nem torrentezek, jelenleg az egyik webáruházban 14db, és egy másikban 17db 4k filmet találtam...azért ez nem valami sok...


"ha belegondoltok nemrég még milyen kevés 3D-s film volt, és most "

Na én szeretem, de igazi jó 3D-s film nem sok van...

Amire azt tudom mondani, hogy néha legalább kijön a képből valami, vagy hatalmas mélységérzet van, jóindulattal is 10-hez közelít ezen filmek száma.


Nem akarok senkit meggyőzni, mindenki azt vesz amit akar, amit jónak talál...mi lenne ha mindenki ugyanazt venné... :)


Én majdnem beugrottam a 4k-nak, de végül Full HD OLED lett...még ma is ha bekapcsolom pár hónap után, tátva marad a szám :)

Most vettem volna 4k-t, és nyugtassam magam, hogy de jó lesz majd, ha lesz rá megfeleő anyag? Addig nézzem a ronda adásokat? - Én néztem Samsung 55KU6500-at (4k) és nagyon nem tetszett a látvány...nem csak TV adásnál, hanem 10-20GB-os 1080p-s MKV-nál sem.

2017. aug. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért egy OLED tv-t ne hasonlíts össze az UHD-vel, árban igencsak van különbség ! Ha annyiért amiért te vetted a mostanit,nézel UHD tv-t, akkor az már igencsak felső kategóriás lenne abban is. Én csak azt nem értem ha valakinek nincs is ilyen Tv-je,és nem is használja folyamatosan ,akkor miért ír tapasztalatokat róla. Amúgy a kérdező nem szán több százezer forintot Tv-re,ha elolvasnád a kérdését.
2017. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ezt a linket csak azért rakom ki ide,mert azért nem mindenki teljesen elégedett az OLED tv-vel sem. Persze vannak akik az UHD-val sem szimpatizálnak, de ez mindenki maga tudja.
2017. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2017. aug. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám hogy be kell menni a boltba,megnézni-összehasonlítani, meg megszámolni a pénzünket, és lehet választani. Nem mindenki akar több százezret kiadni, én sem tenném, azért van egy határ.
2017. aug. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!