Van értelme venni UHD 4K Smart tévét?

Figyelt kérdés

Otthoni használatra szeretnék venni egy korszerű tv-t a szüleimnek.

Semmi olyan eszközük sincsen amelyik UHD 4K felbontású videót tudna.

A kábelen is maximum HD minőségű adás jön csak.

(Nyilván nem szeretnének pluszban előfizetni még UHD-s csatornára is.)

Szerintetek lesz a közeljövőben UHD adás, vagy elég még egy jó darabig a HV tv is?



2017. nov. 18. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Még a HD sincs olyan szinten elterjedve ahogy elvárható lenne. 4k TV-n a fullHD adás 4-szeresen fel van nagyítva, a régi SD formátum legalább 8-szorosan. Csak tévéműsort nézve ez csalódásra adhat okot, hiszen a nagyított kép pixeles, homályos, elmosódott. És ez a valóság, nem azok a "tűélesnek" és élénk színnel felturbózott promóvideók amikkel eladják a tévét.
2017. nov. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elottem szoloval. Nekem 4k van es a digi a szolgaltato. A hd adasok turhetoek a tobbi az valtozo, de a comedy a csucs, neha szinte nem ismeded fel a szereploket olyan gagyi a kepminoseg. Eleg boven a fhd tv.
2017. nov. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen itt szintén a DIGI van.

Természetesen én is látom a tű éles demo videókat a tv üzletekben, és természetesen rá akarnak beszélni az eladók a minél drágább és minél nagyobb tudású tv-kre.

Csak nyugodtan átgondolva a dolgot úgy gondoltam, hogy kíváncsi lennék hozzáértő felhasználók véleményére, hogy náluk otthon, -UHD adás híján-, hogyan is funkcionál az UHD tv-jük.

2017. nov. 18. 13:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Azert nem vagyunk uhd nelkul :) a ps4 az nagyon szep es uhd filmeket is le lehet tolteni. Azok tokeletesek.
2017. nov. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez felhasználástől függ. A szüleid nem fogják tudni kihasználni. Nekem egy 55"-os sony 9005-öm van. Gépre van kötve, néha játszom 4K-ban, UHD filmet töltök le, plusz beszélek németül, angolul, így a Netflixet is nézem (előfizettem) és egyre több sorozatot filmet adnak 4K-ban. Tehát ha ki tudod használni, akkor van értelme a 4K-ra.. de ha csak délután megnézitek a Szulejmánt, este a híradot, meg esetleg 1-2 meccset, akkor nincs értelme !k-ra beruházni, egy egyszerű FullHD tv megteszi bátran.
2017. nov. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó válaszát, mert én is így gondoltam.
2017. nov. 20. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!