Milyen hangcuccot vegyek a keverőpultomhoz?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a keverőpult már megvan. Itthon csak egy bluetooth-os (Sony SRS-XB30) hangszóróm van, ami nyilván nem ideális ehhez. Két dolog a fő szempont, amihez kellene: egyik az, hogy rákössem itthon a keverőpultra, és megtanuljak zenéket keverni, a másik pedig az, hogy elkezdjem tanulmányozni az FL Studio használatát. Kérlek szépen segítsetek nekem, hogy milyen hangszórót kéne vennem? Aktív, vagy passzív,vagy studió monitor.. stb. ? Újonnan 50 ezerig mehetne max az ár. Előre köszönöm!

2018. febr. 24. 13:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
42%

# 10


Szerintem az ötleted mellé támogassad 100.000ft összeggel a kérdezőt s igazad lesz;)

Értsd meg, ennyit szán a játékra s lehet füle sincs a zenéhez, majd kedvese...akkor minek a csics cucc...írhatod, hogy maestro vagy s én is e téren bármit-értelmetlen, semmit sem jelent a kérdésben adott összeg miatt, ebből ennyit lehet kihozni.

2018. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezért javasoltam utána a fejhallgatót, azt kilehet hozni ennyiből. Ha pedig úgy dönt, hogy nincs Füle a zenéhez, és nem strapálja le az eszközt, minimális veszteséggel el tudja adni. Az a minimális veszteség valszeg még mindig kevesebb, mintha most 50ezret elköltene egy régi hificuccra, pár hónap múlva rájön, hogy az nem való zeneszerkesztésre és vennie kelljen új rendszert. Ha ennyit nem hajlandó valaki rászánni, az ne akarjon ezzel foglalkozni, mert később ennél csak nagyobb áldozatokat kell hozni. Ha valóban akarja csinálni, és hajlandó áldozatokat hozni, akkor megtanulható ez a szakma, a tehetség csak a tanulási időt csökkenti le. Azért pedig kár elkezdeni, hogy egy komolytalan rendszerrel írjon komolytalan zenéket, ilyenekkel már így is dunát lehetne rekeszteni, nem kell több. Sajnálom, ha erőszakosnak tűnök, de amire te bíztatod az nem más, mint kóklerkedés, mintha azt mondanád, hogy ha valaki építészmérnök akar lenni, elég ha van egy hb-s ceruzája meg egy vonalzója. A producer szakmába is kell befektetni pénzt, időt és energiát, nem mellesleg évekig kell tanulni a zeneelméletet, a keverési és effektezési technikákat és ha ezt valaki nem akarja vállalni, akkor producer se akarjon lenni.
2018. febr. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
42%

S szerinted vegyen 2 fülest, hogy a keverőn is legyen 1, meg annak kimenetén s úgy mixeljen? Bár még kell egy füles erősítő akkor még:DDD


Mixelni akar, ezért jobb a hifi.

Továbbá, amit ma zenének mernek nevezni sokan, az már szégyen...azokra meg jó a hifi is ugye bőven.


Továbbá bulizni is akarhat, így szintén jobb a hifi, mint egy fatnyi aktív hangfalpár vagy 1 füles:D


Kérdező, szólj már hozzá, he! :D

2018. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Előzör is ment a zöld jel minden válaszra. Nos, mivel ezek szerint 100 ezer forint alatt nem lehet jó studió monitort venni, így akkor leszűkült a kör az aktív hangfalra, illetve a hifire. Lehet a producerkedés amúgy se válna be, de ettől függetlenül neki ugranék a tanulmányozásának(így akkor vagy aktív hangfallal vagy hifivel). Viszont melyiket válasszam? Maximum 50 ezerből (akár használtan!) melyiket érdemesebb venni, ha szeretnék egy kissebb házi/garázsbulit is csinálni, hamár megtanultam keverni?
2018. márc. 2. 17:05
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajna kompromisszumokat kell kötnöd, olyan zenecuccot nem veszel, legalábbis ennyiért, ami stúdiózásra is jó meg bulizásra is. Ezek szerint neked a bulizás a fontosabb, szóval vagy használtan vegyél valami régebbi hifi erősítőt és hangfalakat, vagy aktív hangfalakat, de sztem ennyiért újan nem találsz jó aktív hangfalakat, úgyhogy maradj a használt termékeknél. És ne feledd, használtat kipróbálás nélkül nem veszünk.
2018. márc. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
42%

# 14/


Köszi bár én nem a "plecsnikre" játszok itt, mint sokan...ez "ing" s ki veszi veszi, ki nem nem:)))


Az aktívakkal jobbára az a gond, hogy alapzajosak...én utáltam s inkább egy régi, de jó kis hifi, amelyek hosszabb életűek a mai smd-s sz@roknál bőven s erre koruk a bizonyíték meg javíthatóságuk.

Kell egy jó füles, amit az fl-hez is használhatsz, illetve a mixeléshez.

Az erősítőre még a házimozis cuccot vagy telefont is kötheted, kivezetésén, mint keverőnek ( rec out ) kötheted a pc line in bemenetét s rögzítheted mixeid....stb.


Én biztosan nem vennék, ilyen csiricsáré sz@rságot például:


[link]


Ilyet vett egy ismerős bár neki nincs vájtfüle:


[link]

2018. márc. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

#15:


Nem a bulizás a fontosabb, de, mivel Ti írtátok, hogy 100 ezer alatt nem lehet jó studió monitort venni, ezért az én 50 ezremből így a kissebb buli csinálás kerül előtérbe.


Tudnátok kérlek szépen linkelni pár hifi-t használtan, vagy márkaneveket írni, amivel nem fürödhetek be?

2018. márc. 6. 11:03
 18/24 anonim ***** válasza:

20-30 éves alsó-közép kategóriás hifi rendszeren NEM LEHET zenét szerkeszteni.

Ez de komoly !!

Már eleve kész hangmintákkal dolgozol,,max effektezed azt kész..

Egymás után összedobálod egérrel a mintákat,,azt kész,,és akár egy sima füles is elég arra hogy visszahallgasd,,azt ha tetszik lemented a kész számot,,,ennyi..

Elektronikus zenéhez meg aztán marhára kell az a full full lineáris high end,,szuper mega giga--hangfal,,mikor majd többnyire csak azt kell figyelni,hogy mikor jön a búúm,,,meg mikor a cííí,,,kb...vagy másképpen a túúú meg a cccc,,,és megvan a tuc-tuc-tuc...

2018. márc. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Sugárzik belőled a szakértelem :)
2018. márc. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Mit gondoltak a Sony GTK-XB5 vagy Sony GTK-XB7-ről? Megtudnám fizetni, garázsbuliba könnyen tudnám hordozni, és gondolom a keverőpultot is rátudnám kötni. Mi a véleményetek ? :)
2018. márc. 25. 20:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!