Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Hordozható hangszóró építés...

Hordozható hangszóró építés házilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok volt 2 hordozható hangszóróm sajnos egyikben az akksi a másikban pedig az lap halt be. Kérdésem az lenne hogy 2-2 hangszórójuk van ha a rossz lapról leszedem a 2 hangszórót akkor azt beköthetem a másik lapra +2 hangszórónak? (Azonosak a hangszórók)

Illetve sorosan vagy párhuzamosan lenne a jobb bekötni?

Úgy tudom hogyha párhuzamosan kötöm akkor felezi az ellenállást de mi a helyzet sorossal?



#hangszóró #bluetoothspeaker
2018. máj. 17. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:

de mi a helyzet sorossal?


az ellenállás összeadódik

2018. máj. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

"hogy 2-2 hangszórójuk van ha a rossz lapról leszedem a 2 hangszórót akkor azt beköthetem a másik lapra +2 hangszórónak? "

Ez így értelmetlen mondat. Szerkeszd át magyarra, légyszíves. Tulajdonképp akkor hány hangszórod is van?

2018. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valóban nem teljesen érthető adott 2 külön hangszóró ami gyári ha ezt kibelezed akkor lesz benne 2 hangszóró mivel sztereó. És mivel nekem 2 gyári hangszóróm van így ebből lesz 4 mert 2x2 van. Na most én ezt akarom összevarázsolni egybe.
2018. máj. 17. 12:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Valószínű párhuzamban nem bírná az erősítő, mert 2 hangszóróra méretezték. Sorba meg nem érdemes, mert akkor ugyanaz a teljesítmény oszlik el a 2 hangszóró között.
2018. máj. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem, nem ugyanaz a teljesítmény.

Sorbakötés miatt nő az impedancia, tehát az összteljesítmény lesz az eredeti fele, egy-egy hangszóróra a negyede jut.


Annyit érdemes tenni, hogy a kétféle hangszóró közül azt kell beletenni, amelyikkel jobban szól.

2018. máj. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Már kész vannak és szólnak rendesen köszi mindenkinek!
2018. máj. 23. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!