Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen koax elosztót (splitter...

Milyen koax elosztót (splittert) vegyek?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy vennem kellene egy splittert, de valami jó minőségűt, mert amit rendeltem eBay-ről, az nem jött be. Papíron 5-2400mhz-ig működik, műholdas, és mindent közvetít is, csak éppen HDMI kábelen keresztül nem tudok TV-zni a mediaboxról, csak SCART-ról, és ezt igazolja a mediabox "Műszaki tesztje" is, jelzi, hogy gyenge a jel, és sikertelen a kapcsolat, ami nem hat ki a csatornákra, de figyelmeztet.


A padláson 4 felé kell elosztanom a fő kábelt, de nem tudom, hogy vegyek 1 darab 4-es elosztót, vagy 3 darab 2-est, és 5-1000mhz-ig, kábeles elosztót, vagy 5-2400-ig, műholdast. Olyat hallottam, hogy minél nagyobb a frekvencia, annál jobb. Tudni szeretném egy hozzáértőtől, hogy mégis milyet vegyek



2018. aug. 24. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha elolvastad volna a válaszom a másik témában:


https://www.gyakorikerdesek.hu/elektronikus-eszkozok__szorak..


Akkor rájöhettél volna, hogy felesleges volt ezt a témát megnyitni.


Szakmai szempontból nézve butaságot állítasz, de ezt már elmagyaráztam.

2018. aug. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne fáraszd magad.

Vannak, akik addig-addig kérdezik ugyanazt átszövegezve, ameddig azt a választ nem kapják, amiről már a kérdés feltevése előtt eldöntöttek, hogy csak az lehet a megoldás.

2018. aug. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De az a gond, hogy nem tudok más megoldást. Holnap visszacserélem a régi elosztókat, az biztos, és hátha.
2018. aug. 24. 23:00
 4/5 A kérdező kommentje:
Láttam, hogy írtad, de valami gond így is van a jellel, amit soha nem is tudok meg, ha nem kattintok a "Műszaki tesztre". A media box kapcsolatánál hibát jelez.
2018. aug. 24. 23:02
 5/5 A kérdező kommentje:

Találtam itt régi 2-es elosztókat, és vannak köztük olyanok, hogy az egyik kimenet "tap-06db". Ez mit takar?


Ismerem a diplexereket is, és tudom, hogy a modem-tv helyzetnél szoktak játszani, hogy a TV több jelet kapjon.


Meg tudnátok mondani, hogy hogy kábelezzek be? Itt vannak a tudnivalók:


Rendelkezésre áll:

4 darab 2-es splitter (5-1000mhz)(valamelyiken van valami -120db rfi, valamelyik -110db rfi, ez nem tudom, mit takar)

2 darab 2-es splitter, amiknek az egyik kimenete "tap06db", de ezekből is az egyiken -120db rfi, a másik -130db rfi van)


1 Connect box

1 HD Media Box (HD TV-hez kapcsolódik)

2 darab TV (sima kábellel)


Összesen 3 TV-nk van.


A padláson jön a fő kábel, na onnan mit osszak hova, milyen elosztót használjak hova?


A lényeg még annyi, hogy a Media Box, és a Connect box egy helyen, a nappaliban van, oda le kell menjen egy kábel, és lent kell kettészedni, lehet, hogy erre való az a "tap06db" vacak. A 2 darab TV-hez két külön helyre megy le 1-1 kábel.

2018. aug. 24. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!