Bucekpapa kérdése:

Mi az oka, hogy az asztali DVD lejátszó nem olvas be minden lemezt?

Figyelt kérdés

Több mint 10 éves LG DVD lejátszó, egész pontosan házimozi rendszer, az utóbbi időben vásárolt lemezeket nem olvassa be.

A régi adathordozókkal semmi baja, sőt az írott lemezeket is lejátsza, legyen az MP3, audio vagy akár divx formátum... tehát azt gondolom nem az olvasó fej van elöregedve...


2018. szept. 8. 16:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Valószínüleg olyan formátumú/kódolású a lemez, amit a lejátszó nem ismer fel.

(az mkv-n, divx-en belül is sokféle kódolású lehet az anyag)

2018. szept. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Fejet meg kell nézni, hogy porréteg van-e rajta, azt letisztítani.

Üzemóra függvényében lehet éppen a fej öregedése is, ami különféle szeszélyekben nyilvánulhat meg.

2018. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ugyanígy jártam szintén ősöreg LG-vel. A motort kellett cserélni mert elkopott a szénkefe. Kitermeltem egy régi PC CD-romból, szerencsére pont passzolt bele. Azóta hibátlan, ennek 4 éve. Nézd meg hogy a motor alatt van -e fekete por. Ha van, akkor szénkefés.
2018. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szénkefe mondjuk túlzás, miután bronzkefék vannak ilyen kis elektronikai motorokban. Vagy mondhatjuk szórakoztató elektronikának is, de nem kizárólag. Még akkor is, ha látszólag fekete port hullat.


Ennek oka valószínűleg épp a méret, miután a szénkefetartós konstrukció több helyet foglalna, a kis bronzdarabkát viszont rá lehet hegeszteni egy rugalmas fülecskére és kész.


Az összefüggést sem igazán látom, mindenesetre olyannal találkoztam, amikor a lézerfej hibája miatt fel sem pörög a lemez, mert a processzor érzékeli a problémát és már rá sem indít. Közben az ember azt hinné, hogy a motorral, illetve azzal kapcsolatban van valami hiba, pedig köze sincs hozzá.

2018. szept. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Figyuzz! Még cserélni is próbáltam a szénkefét csak nem sikerült, úgyhogy ezt a bronz-kefe kérdést ne ragozd, jó?

Hülyének nézed a gyártót? Tudod te hogy mennyibe kerül a bronz az ipari szénhez képest?

2018. szept. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hűha, de mérges valaki, láttál életedben 1 db motort? Lom akad bőven, lekaptam egyik DVD-lejátszó motorjának alját:


[link]

[link]


Hol látsz te itt szénkefét?

Ott van még a fekete por is, pedig szén sehol. Ez a fémfüles megoldás a leggyakoribb, a régi kazettás magnóktól kezdve stb., lehetne sorolni.

Vagy szokott még lenni olyan is, ahol a fémfülekre bronzos színű kefe van rögzítve / hegesztve, most arról lehetne vitatkozni, hogy milyen anyag, de színre bronz-szerű.

Nem szénfekete, az biztos, még ha lehet széntartalma is. Példa kedvéért ilyen anyagra gondolok, csak nyilván nem ekkora méretben:

[link]

2018. szept. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!