Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Segítene egy vagy több hozzáér...

Segítene egy vagy több hozzáértő ember abban, hogy hogy oldjam meg a koax kábelezést a lehető legjobban?

Figyelt kérdés

Erről már múltkor volt egy pár kérdésem, de ott félbehagytam, mert működik minden, de sok apró hiba áll fenn, ami zavar. Igazából meg tudom oldani, de szükségem van pár tippre, ezért konkrét kérdeseket adok meg, így hátha konkrétabb választ kapok.


A ház eszközei:


Connect Box

MediaBox (TV-vel, de ehhez ugye nem megy koax)

2 TV koax kábelen


Tehát van egy modem, egy mediabox, és 3 TV a házban, ugye akkor a koax kábel 4 helyre áll le, mert a harmadik TV-nek a box miatt nem kell. Eddig tiszta.


A kérdések:


1. Mi az oka annak, hogy a Mediabox "Műszaki tesztje" még akkor is vergődik, hogy ellenőrizze a kábelezést, csatlakozókat, amikor már a házban az összes eszköz le van választva, és a box közvetlenül a fő kábelről kapja a jelet? A kép és hang kifogástalan, ilyenkor mi van? Emiatt a videotár sem működik, úgyhogy gáz van.


2. Melyik a jobb elosztási megoldás 4 eszközhoz, egy darab 4-es, vagy 3 darab 2-es?


3. Feltétlenül szükség van HPF szűrőre a modem miatt? Eddig nem okozott gondot, hogy nincs.


4. Okoz-e gondot, ha kábel TV-hez műholdas osztót használok? Én olyat hallottam, hogy nem, csak annak nagyobb a tartománya, 2400mhz-ig megy. Valóban így van, nem okoz gondot, nem csillapít többet?


5. Igazából lehet, hogy nem a legjobb ötlet eBay-ről vásárolni a csatlakozókat és elosztókat, de ezeket vettem még múltkor:


[link]


[link]


[link]



Mielőtt még kapnám a szidásokat, olvassátok végig a kérdéseket is, és egymástól függetlenül válaszoljatok rájuk, azért vannak számozva.


De még előtte ez is lényeges:


Úgy csináltam, hogy felszereltem az kompressziósokat mindenhová, és ahol TV van, ott csak rácsavartam az F dugó átalakítót, a padlásra meg felkerült a 4-es osztó. Az eredmény annyi, hogy mindenhol kifogástalanul működött minden, kép és hang tökéletes, internettel semmi gond, talán még jobb lett, de a mediabox a jelet ugyanúgy gyengének vette, a videotár nincs, és vergődik a kábelezés miatt.


Most már valaki mondja meg, hogy ha a főkábelről is vergődik, akkor csak nem az én cuccaimmal van a gond. Igazából mindenképp fog jönni szerelő, mert a mediaboxot ki kell cserélni, ugyanis elszállt a HDMI csatija, koromfekete képet ad, és tudom, hogy nem a kábel hibája, mert akkor fel kéne dobnia a kék képernyőt, hogy "NINS JEL", de SCART-ról megy a HD hiányához képest nagyon szép képpel és hanggal. Tényleg az érdekelne még, hogy ha ugyanolyan a cuccaimmal és bárhogy máshogy a jel, akkor maradhatnak ezek? Nem szoktak szólni érte? Nem akarok belőle gondot.



2018. nov. 4. 23:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Először is HDMI akkor száll el, ha kihúzgálod áramtalanítás nélkül, szóval azt mellőzd a jövőben. Nincs médiatár, az ok, internetet kap rendesen a box?
2018. nov. 5. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem találtam az elrendezési rajzot és azt hogy melyik eszköz hová van kötve.

Nem tudom hogy kell-e kiszállási díjat meg a box cseréjét kifizetni ha elrontottad, de hátha nem szúrja ki a szerelő.

Én azt mondanám, nyomj oda neki pár ezrest hogy csinálja meg rendesen, ne te bohóckodj vele.

2018. nov. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


A HDMI valószínűleg miattam ment el, úgyhogy azt majd megoldom valahogy, mindegy.


Mit jelent, hogy a boxnak elég az internet? Ha a Connect Boxra gondolsz, mint routerre, azzal nincs gond.


Összefoglalva egyébként semmivel az égvilágon semmi probléma. Az általam linkelt, saját cuccokat felhasználva tökéletes az internet sebesség, a wifi, a TV kép és hangminősége. A routert ne keverjük bele, a nettel minden oké. Minden a legnagyobb rendben. Az egyetlen gond, hogy a mediabox jelzi, hogy gond van a jellel, ellenőrizzem a kábelezést, emiatt nem elérhető a UPC videótár és valami IP-cím gondot jelez. Tehát azzal a funkciókkal vannak gondok, amik a "központból" érkeznek, mint a videotár, filmek bérlése, stb. A felvétel funkció megy. A legnagyobb gáz, hogy ezt akkor is feldobja, ha a fő kábelt dugom rá, és a házban egyedül a mediabox kapja a jelet, aminek így fullosnak kéne lennie.


Mindent figyelembe véve, amit elmondtam, és hogy tényleg minden jó, az internet és a TV is tökéletes, és hogy főkábelről is gond van, mennyi rá az esély, hogy a hiba a mediaboxból vagy a "központból" származik? Igazából rálegyintenék, mert "csak" a videotár a gond, de ha fizetek érte, akkor jó lenne használni. Lehet, hogy én értettem félre, és te tényleg arra gondoltál, hogy a mediabox kap-e elég netet? Ez azt jelenti, hogy a videotár és minden egyéb dolog a koax kábelen érkezik (bár ez egyértelmű), de ez internetnek minősül?

2018. nov. 5. 17:33
 4/7 anonim ***** válasza:
Azok a jelek, amikről beszélsz, interneten érkeznek. Össze van kötve UTP kábellel a média box és a connect box?
2018. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs összekötve, de ez régen sem volt, és amikor frissen kötötték két éve, akkor működött.
2018. nov. 5. 20:04
 6/7 A kérdező kommentje:
A net is a koaxon jön, akkor a mediabox nem képes koaxról hasznosítani a cuccokat, kell neki egy UTP is? Hát, ez elég fura, régen működött minden, és sosem volt összekötve így, de ha nincs más megoldás, akkor se lesz, nem foglalkozok vele, nem használjuk amúgy a videotárat, csak amiatt akartam rendbehozni, hogy ha a szerelő jön a sérült HDMI-s cuccért, akkor biztos megnézi, mi a szitu, ha pedig érzékel valamit, biztos vagyok benne, hogy a kábelezésre fogja kenni, á, még véletlenül sem a központból jön a hiba, amikor a közvetlen, UPC-s dobozból érkező, osztatlan, ezáltal bivalyerős jelet hordozó főkábel közvetlenül van rádugva a mediaboxra, és még akkor is.
2018. nov. 5. 20:10
 7/7 anonim ***** válasza:
A HPF szűrőt ki kell venni! Az megakadályozza, hogy a mediabox visszafelé kommunikáljon a hálózattal, amire pedig a videotár működése érdekében szükség van.Vedd ki, sztem. a hiba megoldódik!
2018. dec. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!