Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Micro Hi-fi, Windows 10, USB...

Micro Hi-fi, Windows 10, USB hiba. Valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy "Panasonic SC-PMX82EG-S"-t, ami USB-vel is csatlakoztatható PC-hez, ami így jobb hangminőséget képes biztosítani, mert támogatja a legnagyobb "24 bit, 192000 Hz (Stúdióminőség)" windows beállítást is.

Ezzel minden oké is, baromi jól szól stb...

Viszont: ha kikapcsolom közben a hifit, vagy a PC-t kapcsolom be először, akkor hallhatóan visszaállítja a gyengébb hangminőségre (fele annyi basszus sincs és teljesen másképp és szól az egész).

A Windowsban MEGMARAD a beállítás, de mégsem úgy szól. Ha megnézem a beállításoknál ez a "stúdió" beállítás szerepel.

Úgy tudom visszakapni a szép hangzást, ha elállítom egy másik értékre és vissza erre. Akkor megint jól szól, de ezt minden alkalommal el kell játszani...

Driverek rendben vannak, beállítások rendben, Hifin nincs állítási lehetőség (informatikus vagyok, minden lehetőséget átnéztem már 3x)


Van valakinek ötlete?

Előre is köszi!



2018. dec. 11. 19:01
1 2 3
 1/23 repulo ***** válasza:
Milyen lejátszót használsz?
2018. dec. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 repulo ***** válasza:
Tedd alapértelmezetté a Panát, ha még nem tetted.
2018. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 repulo ***** válasza:

Itt a felbontás terén, valami fogalmi zavar lehet.

Az a felvétel fog 192 Khz/24 bit-en szépen szólni, amit úgy is rögzítettek, ami ma még nem túl gyakori. A mély nem lesz több a gyakoribb mintavételezéstől. Ha 96, vagy 48 Khz-es felvételt hallgatsz, akkor ugye az esetek felében, háromnegyedében nem talál információt, bár ettől nem szól rosszabbul.

Valami más baj lehet.

2018. dec. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 repulo ***** válasza:
A lejátszó progi nem bírálja felül a wint? Pl. Foobar, Kodi, JRiver?
2018. dec. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Természetesen alapértelmezettnek állítottam.

Leírom kicsit másképp a hibajelenséget:

Tehát, ha ez a stúdió minőség be van állítva, teljesen másképp szól, sokkal dinamikusabb, teltebb, részletesebb hangok akár YouTuberól, akár Spotifyról, teljesen mind1 miről, egyszerűen hallható a hatalmas különbség, DE!

Ha megy a számítógép és kikapcsolom a HiFit és vissza, visszaállítja valami gagyi minőségre, legalábbis hallhatóan tök más a hangzás. Ezt pedig csak úgy tudom orvosolni, ha a minőséget oda-vissza állítom egyszer és utána jó.

(Sőt, néha csak akkor lesz jó, ha szól a zene és közben állítom vissza)

2018. dec. 12. 00:42
 6/23 A kérdező kommentje:
azt nem is tudom mire állítja vissza, mert ha megnézem is, az én beállításom szerepel ott. Látszólag megmarad.
2018. dec. 12. 00:44
 7/23 repulo ***** válasza:
Exkluzív mód ki van pipálva?
2018. dec. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 repulo ***** válasza:
Nincs valami ekvalizer a gépen? Nem az kavar be?
2018. dec. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 repulo ***** válasza:
Nem a bluetooth zavar be indításkor? :-)
2018. dec. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Próbáltam exkluzívval is, anélkül is.

EQ-ról nem tudok. Realtek-ben VOLT, de ehhez annak ugye semmi köze, mert így megkerüli a hangkártyát, direktben jön USB-n.

Bluetooth-hoz sincs köze, a hifi rögtön PC módban indul, a legutóbbi használt módban.

2018. dec. 12. 22:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!