Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Micro Hi-fi, Windows 10, USB...

Micro Hi-fi, Windows 10, USB hiba. Valakinek van ötlete?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy "Panasonic SC-PMX82EG-S"-t, ami USB-vel is csatlakoztatható PC-hez, ami így jobb hangminőséget képes biztosítani, mert támogatja a legnagyobb "24 bit, 192000 Hz (Stúdióminőség)" windows beállítást is.

Ezzel minden oké is, baromi jól szól stb...

Viszont: ha kikapcsolom közben a hifit, vagy a PC-t kapcsolom be először, akkor hallhatóan visszaállítja a gyengébb hangminőségre (fele annyi basszus sincs és teljesen másképp és szól az egész).

A Windowsban MEGMARAD a beállítás, de mégsem úgy szól. Ha megnézem a beállításoknál ez a "stúdió" beállítás szerepel.

Úgy tudom visszakapni a szép hangzást, ha elállítom egy másik értékre és vissza erre. Akkor megint jól szól, de ezt minden alkalommal el kell játszani...

Driverek rendben vannak, beállítások rendben, Hifin nincs állítási lehetőség (informatikus vagyok, minden lehetőséget átnéztem már 3x)


Van valakinek ötlete?

Előre is köszi!



2018. dec. 11. 19:01
1 2 3
 11/23 repulo ***** válasza:
ASIO,vagy WASAPI van a gépen?
2018. dec. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Az meg mi? :D

Egyébként támogatott hangformátum fül nincs a Panánál.

És egy netről random szedett USB audio driver van a gépen, mert semmi normálisat nem lehetett találni (gyártó oldalon sem)

2018. dec. 13. 00:20
 13/23 repulo ***** válasza:

Nekem a win sajátja van csak fenn drivernek, meg egy WASAPI. Arra jó, hogy kihagyja win bohóckodásait a hanggal, az ASIO pedig teljesen meg is kerüli.

Panához nem is biztos hogy kell saját driver, az Emotivának sincs.

Szóval nálam úgy van, hogy kimeneti eszköz Emotiva, a tulajdonságaiban lehet nálam állítani a 2. fülön a támogatott formátumokat.

ASIOT és WASAPI-t bárhonnan tudsz letölteni, de egy kicsit olvass utána a dolognak.

2018. dec. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 repulo ***** válasza:
Ja, a lényeg, azt a neten talált USB drivert töröld le a fenébe, és tedd vissza a win-ét, lehet az tehet mindenről. Ha igényelne a Pana sajátot, benne lenne a papírjában, meg az oldalukon is fent lenne. Persze ehhez a driver bohóckodáshoz húzd le addig az USB-ről a cuccot.
2018. dec. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Letöröltem a drivert, de így az Eszközkezelőben felkiáltó jellel szerepel mint "Panasonic USB Audio 2" és nem ismeri fel, windows sem tud hozzá drivert szedni.

A Hangoknál meg sem jelenik mint lejátszó eszköz.

Netről meg nem tudok jobb drivert leszedni, csak ilyen vírusos kamu szarságok vannak...

2018. dec. 13. 18:35
 16/23 A kérdező kommentje:
Ezért is raktuk fel azt a netről kukázott Pana drivert, mert a win semmit nem tudott kezdeni vele.
2018. dec. 13. 18:37
 17/23 repulo ***** válasza:

Hát ezzel kiírt mindent róla, mit kellene még?

Kimeneti eszközöknél, ha lenyitod nem írja?

2018. dec. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 repulo ***** válasza:
Szerintem semmi speciális driver nem kell hozzá. Húzd újra a win saját USB driverét, működnie kell vele.
2018. dec. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 repulo ***** válasza:

Ezt találtad?

[link]

2018. dec. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Nem szerepel sehol a rendszerben mint kimeneti eszköz, nem ismeri fel.


A win saját driverét nem tudom feltenni, mert nem találja/nem sikerül neki.


És nem azt találtam, mert az egy lejátszó program, mint a média player, vagy Winamp, stb.

2018. dec. 14. 07:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!