Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Mi lehet a baja a fejegységnek?

Mi lehet a baja a fejegységnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy JVC fejegységem, ami eddig hibátlanul működött, azonban tegnap óta mintha befagyott volna. Gyújtásnál megjelenik a JVC felirat, majd eltűnik, de se a rádió funkció nem megy, se a bluetooth-os vezerlés, konkrétan csak világít, de nem reagál a gombynomásokra sem. Tegnap hoztam el a szerelőtől az autót, mert a kipufogót kellett megheggeszteni, de állításuk szerint leszedték az akksi sarukat előtte szóval nem ők rontották el. Lehet, hogy valójában mégis ők okoztak zárlatot?

Köszi a választ!



2019. jan. 8. 11:44
 1/2 A kérdező kommentje:
Már, amennyiben ez zárlat..
2019. jan. 8. 11:46
 2/2 anonim ***** válasza:

Bizonyára igazuk van, ahol én szoktam kipufogókat szereltetni, ott is mindig lekapják az akkut, nekik ez már reflex.

Mindennek tetejébe, amikor kipufogót hegesztenek, ahhoz testelik a hegesztőt is (egy g betűvel írjuk) vagyis a hegesztőáram a testelési pont és a hegesztés között folyik csak

Kerülőúton csak akkor folyhatna, ha a két pont között szakadás keletkezne és lenne fémes kerülőút, ami nincs is általában a gumis felfüggesztésű alkatrészen kívül.

Arról nem beszélve, hogy hiába kap pozitív tápot az elektronika, a hegesztőáram akkor is kívül esik ezen a körön.

Ezért én alapvetően feleslegesnek is látom az áramtalanítást, de minek szóljak bele, nekem ez a szakmám, erősáram és gyengeáram, neki meg az a szakmája, csinálja.

Valószínnek tartom, hogy a fejegységed pusztán az áramszünet miatt rohadt le, tehát ha nincs hegesztés, akkor is ugyanez lett volna.

Vagyis ez egyéni balsorsnak tűnik számomra, ami téged sújt, neked kell viselni a következményeit is.

Persze, ennek az a módja, hogy ilyenkor megvizsgáljuk az elektronikát és ki fog derülni a hiba oka, ez így működik.

2019. jan. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!