Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Miért nem működik a mikrofon?

Miért nem működik a mikrofon?

Figyelt kérdés
Most vettem egy új headsetet, és van vele egy problémám. Amikor bedugom a laptopomba, akkor a mikrofonja nem működik. Maga a headset 1 db jack csatlakozóval rendelkezik. Próbáltam mindenféle neten olvasott dolgot kipróbálni, de semmi sem segít. Arra gondoltam, hogy egy USB-s külső hangkártya megoldhatná a problémát. [link] ilyenre gondolok. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy ez valóban működhetne-e, és hogy nem lenne-e probléma, hogy ezen 2 csatlakozó van, 1 a mikrofonnak, és 1 a fülhallgató résznek, amikor az én headsetemnek 1 db csatlakozója van.

2019. jan. 8. 22:20
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Mármint a laptopon?

A fotókon én nem tudtam kivenni, de akkor az elég gáz, hogy a PDF-doksiban (ahonnan másoltam) nem képesek tisztességes leírást adni.

Az is elképzelhető éppen, hogy 4-pólusú aljzat van a laptopon, csak sajnos annak is van kétféle bekötése, hogy nagyobb legyen a zavar és problémaforrás:

[link]

Mindenesetre Y-elágazóból nem vehetsz akármilyet, csak amelyiknél egyértelműen közlik, hogy a lengőaljzat 4-pólusú.

2019. jan. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Így néz ki a jack csatlakozó: [link]

Szerintem az ott headset piktogram.


Azóta megvettem azt a két cuccot, és bár picit macerás, hogy egy USBt kell bedugni, de működik tökéletesen. Köszi mindenkinek.

2019. jan. 10. 17:00
 13/17 A kérdező kommentje:
Azt hiszem hozzátartozik a dologhoz, hogy ungyanezen a gépen van egy Linux oprendszer is, és ott minden további nélkül felismeri, hogy headset a jack csatlakozón át. És tökéletesen működik. Ezek szerint valahol a Windowsban rejtezik a probléma. Viszont hol?
2019. jan. 11. 21:03
 14/17 anonim ***** válasza:

"Viszont hol?"

A kezelési útmutatóban?

2019. jan. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? A headsetében? Oda az van írva hogy dugjuk be, és kész..
2019. jan. 12. 11:19
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez az egy mondat szerepel benne, semmi más?
2019. jan. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Nagyrészt. [link]
2019. jan. 13. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!