Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A hanglemez "bakelit" vagy a...

A hanglemez "bakelit" vagy a magnókazetta alapzaja a kisebb általánosságban?

Figyelt kérdés
Vagy melyikből hozható ki jobb hangminőség?

2019. febr. 16. 18:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Hanglemez természetesen.

Ha lehetnek is sercegések, de az egy másik világ.

Kazettánál a szalagzaj mellett ráadásul torzítások is jelentkeznek.

Igaz, hogy utóbbinál vannak zajcsökkentő technikák is, de azt felvételnél is be kell kapcsolni és szintén módosítja a hangzást.

2019. febr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 repulo ***** válasza:
100%

Vinyl-ből.

Drágán.

2019. febr. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
Bakelit jobb hangminőséget fog adni - feltéve, hogy nem a hetvenéves csontig kopott zafírtűs lejátszóval akarod lejátszani egy szokol rádió hangszóróján keresztül.
2019. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
14%
Ezek a túlzások nem életszerűek!
2019. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
28%

Kezdjük talán mindjárt avval hogy ha bakelitből élvezhető hangokat akar valaki kicsikarni, akkor ez erősítő elé tanácsos kapcsolni egy RIAA-korrektort is! Alapesetben a bakeliten képtelenség élvezhető minőséget rögzíteni, csak korrekciós áramkörrel trükközve!


A magnószalag felvételi minőségének maximalizálása bár egyszerű, de szaktudást igényel. Felvétel előtt hálózati frekvenciával működtetett elektro-mágnessel demagnetizálni kell a szalagot. Ehhez a Gyárilag beépített törlőfej kevés mert túl gyorsan halad a szalag, és a mágneses fluxus is gyenge.

Az előző felvétel nem törlődik tisztességesen, a rögztésre kerülő új felvétel pedig:

1.) Modulálódik a régivel,

2.) interferencia lép fel a két eltérő frekvencia eredőjeként


Nos, triviálisan ezeket hívják "alapzajnak".

2019. febr. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
40%

#5 vagyok, némi kiegészítés:


Igen sok múlik az erősítő minőségén is! Például egy mai, csúcsminőségű, integrált áramkörös erősítő hangminősége nagyjából elérte a germánium tranzisztorét!

Ezt azért írtam, mert ha egy germánium-tranzisztoros bakelit-erősítőt hasonlítasz össze egy szilícium-tranzisztoros magnóval, akkor a baklit leveri mint "vak a poharat"! De nem azért mert a bakelit olyan k'rva jó lenne, hanem azért mert a magnó erősítője egy rakás sz'r a bakelitéhez képest!

2019. febr. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
lemezből, de csillagászati árakon. és persze felejtsd el a jugoton, (ha jól tudom hungaroton) és egyéb másolt kiadásokat.
2019. febr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Zzzoli ***** válasza:

Magnónál az alapzaj nagy részét az erősítő fokozatok zaja teszi ki, mivel igen pici jelből kell nagy jelet csinálni.

Még ha precíziós műveleti erősítők is vannak az elején, akkor is lesz zaj.

A lemágnesezési, azaz törlési frekvencia szalagtípustól függ. A magnók kis érintkező párokkal érzékelik hogy milyen szalag kerül beléjük, vagy manuálisan kell kiválasztanod. így változtatják az előmágnesezési frekvenciát. Jobb készülékeknél még bizonyos tartományon belül állítani is lehet. Csak a bóvli kategóriában volt az hogy állandó mágnesű törlőfej volt.

A kérdésre válaszolva igen a Vinyl lemezből hozható ki jobb hangminőség, sokkal nagyobb a dinamikája és a magas tartománya.

2019. febr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 Szirty ***** válasza:
71%

Szerintem nem lehet egy kalap alá venni a magnó törlő fejét a képcső demagnetizálójával.


Tudomásom szerint a törlő fej 50-150 kHz frekvenciájú jelet kap és nem 50Hz-et. Azzal csak csinos "brummot" lehetne felvenni a szalagra.

Az olcsóbbakban a törlő fej gy állandó mágnes aminél nem igen lehet demagnetizálásról beszélni.

2019. febr. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat habár ez egy egyszerű kérdésnek szántam sok "szakmai" válasz jött.Nem célom a hanglemez és a kazetták gyűjtése.Arra voltam kíváncsi hogy akinek van tapasztalata mindkettővel melyiket hallja zaj-sistergés mentesebbnek dinamikusabbnak jobbnak.
2019. febr. 18. 21:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!