Miért hagynak ki "drága" készülékekből DTS dekódert?

Figyelt kérdés

A 2000-res években a legolcsóbb 5.1-es LG, Samsung házimozit nem tudtam volna venni DTS támogatás nélkül. De szerintem még az Orion szint is tartalmazta...

Jelenleg több olyan készülék is van piacon, ami 150-200 ezer Ft, azonban még DTS támogatás sincs, csak DD5.1.


Értem én, hogy olcsósítás stb...viszont ha akkoriban a legolcsóbb készülék is tartalmazta, hát akkor nem hiszem, hogy egy nagy tétel lenne manapság. Valami jogdíj lehet a háttérben? Fizikailag nem hiszem hogy ez egy olcsó IC-nél több lenne, mármint a DTS kódolás...



2019. febr. 17. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen komolyabb készülék az konkrétan, ami nem tud DTS-t, írj egy típust.
2019. febr. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Zzzoli ***** válasza:

Mi az hogy nem tudja a DTS-t? Komyolabb készülékek ma már nem csak a DTS-t, hanem a DTS-HD-t is tudják, meg a DTS-ex-et és a többi nagyfelbontású audió formátumot is.

Valamit nagyon benéztél, én is arra lennék kíváncsi hogy melyik az a házimozi erősítő ami nem tudja a DTS-t? :-)

2019. febr. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 repulo ***** válasza:
Szerintem a Dolby Pro Logicra gondolt.
2019. febr. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nyilván nem a külön megépített házimozikra gondolok.

Írok akkor kettő példát:

Jamo SB40 - 150.000 Ft

Polk Audio MagniFi Mini - 100.000 Ft ( a nagyobb testvérébe -MagniFi MAX- ami 200.000 Ft már beletették a DTS-t. De a 100.000 Ft-osba miért nem fért bele?


Most ne az legyen a válasz légyszi, hogy soundbar nem éri meg és hasonlók...nem ez a lényeg. Inkább az, hogy 15 évvel ezelőtt még nem tudtam volna venni DTS nélkül készüléket. Ma meg már mindent megpróbálnak kispórolni.

2019. febr. 17. 15:57
 5/11 Zzzoli ***** válasza:

Ezekben tényleg nincs! Annyit tudok mondani hogy nem kell akkor ilyet venni. Valószínűleg ennek a két eszköznek nem lesznek nagy eladásai azok körében akik DTS-hangú filmeket akarnak rajta nézni.

Én mindig is házimozi erősítőt használtam, azoknál a leg ótvarabb (Pioneer VSX330) kategóriában is mindmáig van DTS dekóder.

2019. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Eleve nem is nagyon van rá szüksége, mert nem tud akkora teret létrehozni, amihez DTS kellene. Nem kell olyan filmet nézni rajta, amin csak DTS sáv van, de mindentől függetlenül tökmind1, hogy ez soundbar vagy nem, olcsó és nem éppen ajánlott kategóriába tartozik. Tudom, az átlag magyar fizetéshez képest nem az, de a hangrendszerek világában ezek a felsorolt cuccok nullának számítanak. Nekem csak a mélyládám került ennyibe önmagában.
2019. febr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy megjelennek a hasonló hozzászólások, ezért tettem idézőjelbe a drága szót.

Tudom, 500 ezer Ft alatt nem szabad HDMI kábelt sem venni, remélem megnyugodtál :)

2019. febr. 17. 17:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Te ezeket minőségi cuccoknak gondolod, de nem azok, hidd el...persze, "drágának" tűnnek, lehet ezen felháborodni, de attól még a hallgatható kategóriába tartoznak.
2019. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Te ezeket minőségi cuccoknak gondolod, de nem azok, hidd el..."


Attól függ mihez képest...tudom, hogy mi a minőség. Amúgy minél feljebb megyünk árban, annál jobban az jön elő, hogy sokkal több pénzért egyre kevesebb javulást kapunk.


Kár itt belemenni a versenybe és e-pén_szkedésbe, hogy kinek mi mennyibe került és mi nagyobb:

"Nekem csak a mélyládám került ennyibe önmagában"

Nem bunkóságból tényleg, de ki kérdezte? Nekem meg a farmernadrágom vagy a téli kabátom került többe, mint a Te mélyládád. Mindenki másra költ, ennyi...


Én egyszerűen egy kérdést tettem fel, aminek szerintem tényleg alapnak kellene lennie manapság, ha 15 évvel ezelőtt az volt, ennyi.

Nyilván csak találgatni lehet: emelkedtek a jogdíjak, drágult egy-két alkatrész, vagy egyszerűen lehúzás, vegyél márkán belül drágábbat, ha DTS-t akarsz. Hátha valaki esetleg többet tud, ennyi volt az érdeklődésem.

2019. febr. 17. 21:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor röviden: mert ezek a cuccok ennyiért is ócskának számítanak a mai árakat tekintve, más felől nincs szükség dts-re, semmi olyan teret nem tud létrehozni, amihez kellene, ehhez elég a dd is bőven.
2019. febr. 17. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!