Fx.Lexikon. kérdése:

Lehettsèges e? Telefonos mobilnetet, a lakásban lévő routerrel fogni, és sugározni. Mindenki mást mond, a legutolsó verzió, hogy kell még egy router hozzá, tehát egyik vesz, a másik ad.

Figyelt kérdés

#router #Wi-Fi #mobilnet #mobil - router kapcsolat
2019. márc. 10. 09:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a megosztó eszköz WDS kompatibilis és összeakad a routerrel (sajnos nem mindig sikerül) akkor lehetséges.
2019. márc. 10. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Repeater funkcióval megoldható, gondolom az eszközt ezután vennéd meg.
2019. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 P.O.C. ***** válasza:

Tehát ha jól értem, egy okostelefonnal Wi-Fi -n keresztül megosztanád a mobilnetet, és azt routterel fognád.

Mezei routerrel is megoldható, de típusfüggő. Valamelyikkel lehet alapból, valamelyiket okosítani kell, de olyan is van mivel nem lehet.

Ezért kérdezném, hogy mi célból akarod ezt?

2019. márc. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A válasz egyszerű.


Lemondtam az otthoni netet, a telefonomon van céges korlátlan net.

Tv nek, laptopnak, tabletnek adok netet, Igazábol az asztali gép az egyetlen, aminek a megoldás létfontossagú lenne. Tudom hogy USB csatolofeluleten megoldható mindez.

Úgy okoskodtam, hogy hazamehyek, és úgysem használom a cégest semmire.

Leraknám a telefont a router mellé, és az egész lakásban lenne bazi gyors net.... 😃

2019. márc. 10. 14:13
 5/8 P.O.C. ***** válasza:

Így van USB -s Wi-Fi adapterrel pofon egyszerű.

Egy ezresért már vehetsz a hardveraprón.

[link]


De mondom a routerrel sem lehetetlen. De típusfüggő.

Ezért jó lenne ha leírnád a pontos típusát a routerednek, különben nem tudunk továbbmenni.

2019. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Tehát akkor hogy csinálom?

Van egy 10 000 Ft körüli tp link három antennas routerem, meg egy tp link, egyantennas, ami csak sugározni tud, vezetékkel nem ad ki netet, csak bele lehet dugni.

Mindkét router új.

2019. márc. 10. 14:46
 7/8 P.O.C. ***** válasza:

A típus ennyire titkos vagy mi?! :D

Nem nukleáris rakétákat indítok el ezzel az információval, csak tudni akarom, hogy kompatibilis-e az OpenWrt firmware -el. Azzal ugyanis megoldható (persze annál sem két kattintás lesz):


[link]

2019. márc. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem titkos, csak nem vagyok otthon, nem tudom megnézni.....

Elviekben nem mukodik?

2019. márc. 10. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!