Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » A régebbi típusú hagyományos...

A régebbi típusú hagyományos tévék kiért "bírták" tovább?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvastam és hallottam , hogy a hagyományos képcsöves tévék minőségileg jobbak - tovább tartanak mint a mostani laposok - miért? Nekünk is van még egy régebbi Videoton színes tévénk még működő képes , nem tudom milyen idős de már lehet vagy 20 éves ha nem több és kb 15 éve nem volt javítva a fater szokta nézni rajta főleg a forma 1-et meg a focit. Viszont a lapos LG 4 éves már egyszer volt javítva.
2019. máj. 27. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Nagy átlagban strapabíróbbaknak tekinthetők, de attól még azok között is volt sok, ami meghibásodott, akár 1 éven belül is vagy később bármikor, többször is.

Csak ez attól is függ, hogy valaki melyik darabot fogja ki, szerencse is kell hozzá.

Gyakran előfordult, amikor valaki azzal jött nekem, hogy az ő TV-je milyen tökéletes, 10 meg 15 év alatt semmi baja nem volt.

Én meg majdnem elröhögöm magam, amikor bemond egy olyan típust, amit a maga korában naponta javítottam a szervizemben, vagy kiszálláson stb.

De nyilván van egy bizonyos hibaszázalék, aki azt szerencsésen elkerüli, annak jó.

A mai készülékeket viszont eleve rövidebb élettartamra tervezik.

2019. máj. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20 éve 1999 volt, az a tévé inkább 30 éves jobb esetben. Majd 30 év múlva fog kiderülni, hogy a maiak közül hány bírja addig. Szerintem meglepően sok lesz. Amúgy a YouTube-on sokkal régebbi működő tévéket is látni.
2019. máj. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Régebbi technológia, amit még kevesebb korlátozás mellett gyártottak, és jóval nagyobb helyre építettek be. Na meg persze egy ilyen eszköz kevesebbet is tud, ami annyit tesz, hogy egyszerűbb a felépítésük, ezáltal jóval kisebb a hibák esélye. Ja, és nem sajnálták belőlük az anyagot.
2019. máj. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkoriban még nem volt ilyen kiélezett piaci verseny és telített piac.

Volt 2 vagy 3 féle tévé, nem volt más választásod, megvetted. A haszon garantált volt, nem kellett spórolni a gyártási költségeken meg az anyagon hogy minél olcsóbban lehessen árulni.

2019. máj. 28. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is van egy régebbi kb 15 éves, a nagymama használja ő szereti, nem engedi lecserélni.

De van egy lg okostévénk, 2 éves majdnem 300ezer volt és 2 volt szervízben.

2019. máj. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5+ éves LG tv 1x volt szervizbe LED panelt cserélték Bene azóta is jól müködik.
2019. máj. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!