Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Szórakoztató készülékek » Milyen digitális rajztábla jó...

Milyen digitális rajztábla jó a 2019-es Photoshop rajzoláshoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék photoshopba rajzfilmes karaktereket rajzolni, de egérrel elég nehéz, ezért kipróbálnék egy ilyen rajztáblát, csak nem tudom melyik lenne a legalkalmasabb rá.
2019. jún. 23. 11:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Én a legkisebb mezei Wacom Intuos-zal simán elvagyok - mivel mindig csak egy adott részleten dolgozgatok, nem érzem szükségét nagyobb felületű darabnak. Szerintem - kerettől függően - Wacomban, vagy ipad-ben érdemes gondolkodni.


U.akkor ajánlom figyelmedbe a Krita nevű ingyenes rajzprogramot, azt pont arra találták ki, amit írtál, nagyon jól visszaadja a kézi rajzot digitális rajztáblán.

2019. jún. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%
A Photoshop képszerkesztő, rajzoláshoz vektorgrafikus program szükséges, ott a kész rajzikat pixelesedés nélkül átméretezheted.
2019. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

másfél-két éve vettem egy XP-Pen Deco 01 V2 táblát, k vele, inkább retusáláshoz, szabadkézi vektoros illusztrációkhoz, és egyéb grafikai munkákhoz használom. Teljes mértékben meg vagyok vele elégedve.

Ha jól tudom a XP-Pen rajztáblák elég jók.

[link]

2021. dec. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia, jelenleg már fél éve tanulok grafikus szakon ahol Ps-ban tanulunk illusztrálni/festeni.


Iskolai szinten wacom- wacom inuos s- táblakat használunk, abból is a lególcsóbb legkissebbet. Én nagyon szeretem nekem is van otthon, sok tanárom már évek óta nyúzza és teljesen rendben müködik neki. Annyi hátranya van hogy ez csak 1 tábla, a monitort kell nézned miköuzben a kezed jár- ez sok embernek problémás szokott lenni de könnyen rá lehet érezni szerintem ha intenzíven használod.

Van vezeték nélküli is belőle, lehet állítani a nyomás érzékenységet, a gombok programozhatóak, és van egy saját szoftvere ahol le lehet programokat is tölteni bár én nem szoktam.


Ps mellet gyakran használom a Skech book nevű alkalmazást, van gépre is meg androidra is, illetve még adobe fresco-t szoktam használni mert nagyon élethűen lehet vízfestékes hatást elérni.

2022. jan. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!