Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért ígérnek az emberek...

Miért ígérnek az emberek jókedvükben/félelmükben olyat amit aztán soha nem tartanak be?

Figyelt kérdés

Én egyszer voltam így. Konkrét dolgot nem akarok mondani. Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre.

De nekem nagyon rosszul esett... Nem az esett rosszul hogy nem kaptam meg azt amit ígértek, hanem az, hogy csalódnom kellett egy olyan emberben akiben eddig megbíztam...:(



2019. aug. 17. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ha jó a kedve akkor szuper minden és el hiszem hogy meg tudom csinálni majd ha rossz a kedv akkor nem hiszem el.
2019. aug. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy barátságról vagy párkapcsolatról van szó, mert nem mindegy. Barátság esetén meg kellene beszélni, de emiatt nem szabadna, hogy egy jól működő barátság tönkremenjen, pedig nem egy ilyenről hallottam és bántotta mind a 2 félt. Velem is nem egyszer volt, hogy van én, vagy a cimbora nem tudtuk betartani azt, amit ígértünk, de ha fontosak vagyunk egymásnak és le tudtunk ülni megdumálni, mi miért volt, át tudtuk látni a másik szemszögét, megérteni őt és harag nélkül folytatódott minden, mint régen. Szerintem ha egy barátság azért megy tönkre, mert az egyik nem tudja elnézni a másik ígéretét, vagy esetleg fölöslegesen ígéreteket tesz az egyik a másiknak és nem tudták ezt megbeszélni, átlátni az egyik-másik szemszögét, azt én gyerekesnek tartom, bármi közbejöhet hirtelen mindenkinek az életében és persze az ígérgetésekkel jobb nem dobálózni, sőt, lehetőleg jobb elfelejteni az ígérgetéseket a baráti kapcsolatoknál, 90%-ban teljesen fölöslegesnek tartom. Ha szeret téged és tartjátok a kapcsolatot, ott lesz melletted mindenféle ígéret, ráerőszakolás nélkül is, amikor számítasz rá, de bármi közbejöhet az ő életében is hirtelen. Arról ne is beszéljünk, amikor valaki ráerőszakolja a másikra, hogy "de ígérd meg, hogy így lesz"... és addig nyüstöli a másikat, amíg azt nem mondja nagy nehezen, hogy "oké, megígérem"... na az dedó. Az ilyeneket jobb elfelejteni emberi kapcsolatoknál.

Párkapcsolatnál ez már más. Ott ha valamit ígér az ember és megszegi, úgy érzem, az súlyosabb, tétje van, persze függ, mit ígért meg az egyik a másiknak, itt az ember nem veheti annyira lazán, hiszen a bizalmon alapul minden kettőtök közt. Barátságnál is persze fontos a bizalom, de párkapcsolatnál ez sokkal személyesebb, mélyebb. A kulcs az egésznek itt is a kommunikáció. Ezeket a dolgokat meg kell beszélni szemtől szemben, ha szoros a kötelék mind a 2 fél részéről, hogy lássa ő is, téged bántott ez a dolog, és te is, hogy miért történt meg és mennyire bánta ő ezt meg és mennyire súlyos.

Persze ha esetleg megszegte az a valaki az ígéretét és nem mutat megbánást, nem is érdekli őt különösebben, hogy téged bánt és ráadásul nem is volt szoros a kapcsolatotok, azt viszont érdemes hagyni a francba.

2019. aug. 18. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem igazán láttam megbánást rajta, sőt...

Egyébként nem párkapcsolat.

2019. aug. 18. 06:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy tudatában vannak a saját teljesítőképességüknek, így átgondolatlanok.
2019. aug. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerintem a helyzetemben teljesen másról van szó. Ez teljesíthető lenne/lett volna, de van egy olyan gyanúm, hogy ebből már semmi nem lesz
2019. aug. 19. 18:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!