Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Az milyen mentalis betegsegre...

Az milyen mentalis betegsegre utal ha vonzodom egy nárcisztikus/engem folyton kioktato/lenéző emberhez?

Figyelt kérdés
Foggal korommel ragaszkodom hozza es valahol elvezem hogy “alatta” lehetek.hogy o jobb nalam. Tobb nalam. Ez mazochizmus lenne vagy stockholm szindroma? Esetleg valami egesz mas?
2019. aug. 26. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
A nárcisztikus emberek gyakran a kapcsolat elején "szerelmi bombázást" végeznek hogy behálózzák az áldozatokat. Ilyenkor sokat kérdezősködnek,túl sokat akarnak tudni. Ha információt adsz meg a vágyaidról akkor efelé az irányba fog elindulni. Ezzel fog bombázni mivel neki csak az a fontos hogy érzelmeket váltson ki az áldozatból. Tehát amikor azt látja hogy erre reagálsz akkor ilyen lesz addig amíg el nem érkezik a szerelmi bombázás utáni időszak. Amikor elveszi ezt a viselkedést és teljesen más lesz. De nem egyszerre hanem fokozatosan. Olyan mint egy drogkereskedő aki az elején sokat ad,majd később egyre csak kevesebbet. Ha valaki csökkentett empátiával rendelkezik annál ott van a gondolkodási empátia tehát tudja hogy mire van szükséged. Nem szükséges átérezni is. Ez erős függőséget okoz az áldozatban és emiatt van az hogy vonzódol hozzájuk. Egy idealizált személyhez vonzódsz. Nem igazi csak egy álarc amit felvett a kapcsolat elején.
2019. aug. 26. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szuleiddel milyen a viszonyod? Milyen volt a gyerekkorod?

Akik ilyen kornyezetben nonek fel, “ragaszkodnak” hozza, hogy hasonloan folytassak az eletuket, mert szamukra ez a kiszamithato, biztonsagos “otthon”.

Ez is lehet az oka.

Vagy onbizalomhiany.

Nem tartod magad jonak, aki ennel tobbet erdemelne, igy megelekszel azzal, amit dobott a gep.

Esetleg tudat alatti felelem (ha a parod zsarolt/fenyegetett/bantalmazott)

2019. aug. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miért gondolod ìgy kérdező, amiket ìrtál?
2019. aug. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A mazochizmus fizikai vonatkozásban mutatkozik meg nem verbálisan. Nemi eltévelyedés, a kínzásban, lealázásban való kielégülés.

Még csak nem is Stockholm-szindróma, mert nem vagy fogva tartva, önként szolgálod.

Simán csak szervilis (szolgalelkű) vagy, akit azzal fizet ki, hogy megdugja.

Ideális páros vagytok!

2019. aug. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ügyesen vagy manipulálva. A nárciszok ehhez jól értenek.
2019. aug. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Aztadurva...velem majdhogynem ugyanez volt.Eleinte elhitette velem,hogy mindennél fontosabb vagyok neki.Úgy volt,hogy összejövünk, kérte hogy ne beszéljünk egy ideig,hogy letisztázza magában a dolgokat.Aztán kiderült,hogy az alatt az idő alatt, amíg én azt hittem,hogy szeret,addig már össze is jött egy másik lánnyal.Sok ghecciséget tett meg velem,yada-yada,de a lényeg,sokáig küzdöttem érte.Mert nagyon hűséges típus vagyok.Aztán amikor visszakaptam az életembe,mint "barát",inkább hívnám havernak,akkor közölte,hogy ő nem tudná értem harcolni.Most meg szarul érzem magam,mert már nem akarok a barátja lenni,nem akarok hűséges lenni hozzá,mert szó szerint elegem lett belőle még a hülyeségeiből.Mindig sejtettem,hogy nárcisztikus,vagy pszichopata vagy szociopata,szóval annyira azért mégsem tudnak jól manipulálni.Egyszerűen csak nem akartam figyelembe venni az intő jeleket.Elismerem,hibáztam.De már megbocsátottam magamnak.Tedd te is azt,mint én.
2019. aug. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mazora gondolok. Vagy arra, hogy legalább valaki foglalkozik veled, és ez neked bejön.
2019. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!