Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szakítás egy narcisztikus...

Szakítás egy narcisztikus 'legjobb baráttal', utána hogy kezeljem a dühöm?

Figyelt kérdés
Összebarátkoztam egy lánnyal pár éve, amikor éppen elég súlyos önértékelési válságban voltam, és hamar legjobb barátnők lettünk, rengeteg időt töltöttünk együtt, napi szinten kommunikáltunk. Aztán elkezdtem terápiába járni, megerősödni, felismerni, hogy én is szerethető vagyok a hibáimmal együtt, és a barátnőm egyre inkább vissza akart húzni. Próbálta az egómat a sárba taposni, külsőmre- belsőmre mindig voltak félig-meddig vicces, de annál bántóbb megjegyzései, ellenben magát mindig előadta mártírnak. Kezdtem érezni, hogy valami nem oké, megpróbáltam többször megbeszélni vele, hogy nekem mi nem jó, de csak engem állított be bolondnak, és azt mondta, továbbra sem vagyok rendben egyáltalán. Azt nem ismerte el, hogy benne bármilyen hiba lehet. Egy év őrlődés én narcisztikus személyiségjegyekről való olvasás után rájöttem, hogy a mi barátságunkban ő is narcisztikus. Végül nagy nehezen szakítottam vele, de most pedig iszonyatos düh és harag van bennem. Legszívesebben felhívnám beolvasni neki, ami persze tudom, hogy semmi jóra nem vezetne. Mikor fog ez enyhülni? Mit tegyek? Éljem át az érzést, és majd elmúlik?
2019. máj. 30. 14:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy ilyennel találkozol,akkor már később nem lépsz bele a hálójába. Az ilyen férgekkel csak úgy bánthatsz,hogy nem foglalkozol vele. Majd ahogy nem kap tőled figyelmet,úgy keres magának egy másik embert,akit behálózhat. Lehet egyszerre többet talál és így ignorálni fog,mondván a te hibád hogy nem akar veled beszélgetni. Én már túlléptem egy nárcisztikus barátomon,remélem nem lesz több ilyen.
2019. máj. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kedvencem az volt amikor itt irogált a nevembe,és megvádolt dolgokkal. Csakhogy lejárasson,és megkapja a szükséges figyelmi készletét. A kérdéseim alá is irogált vigyorgó arccal. Aztán megunta,és törölte magát. Egy igazi pszichopata. Soha többé nem akarok ilyennel összefutni.
2019. máj. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy volt az élet megannyi leckéi közül, tanultál belőle, tapasztaltabb lettél. Ne idegesítsd magad rajta mert akkor még mindig nála van az érzelmeid kontrollja, egyszerűen engedd el és hagyd elenyészni a múltban.
2019. máj. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kösözönöm a válaszokat, adtam magamnak egy időlimitet, amennyit ezen kesereghetek, aztán ha letelik, letiltom magam az egész témáról. Jó lecke volt, azt hiszem.
2019. máj. 31. 22:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor olvass be neki, ne gyűljön benned a feszültség. Írásban is meg lehet tenni, akkor nem kell átélni egy kiadós veszekedést.
jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!