Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Waldorf általánosból Waldorf...

Waldorf általánosból Waldorf gimibe?

Figyelt kérdés
A barátnőm aggódik azon hogy hova menjen gimibe. Óbudai Waldorfba vagy a solymári Fészek Waldorfba szeretne menni. A szülei nem engedik el, mert solymáron nincs kollégium, Óbudán pedig túl drága lenne. Teljesen ki van akadva, neki ez nagyon fontos. Az az álma, h valamelyiknek mehessen. Tippek h meggyőzze a szülőket?

2019. szept. 20. 22:28
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Az AHOL egy h ..., és vesszőhiba is van. Meg persze a mondatot nagy betűvel kezdjük ..... de ahogy érzed.
2019. okt. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
67%

Az feltűnt már, hogy nagyjából annyian tudnak helyesen írni, ahányan a valódi könyvek napi olvasását természetesnek tekintik? Bénázni írásban kb népbetegség lett. Egy normálisan megírt hivatalos iratot nehéz kifogni, és itt csak a helyesírásra gondolok, mert a megfogalmazás kötelezően rettenet nehézkes kell legyen... Hajrá magyarok, innen szép győzni!


Ezen egy élhetőbb iskola legfeljebb segíteni tud.

2019. okt. 19. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Itt van már az internet csodálatos világa. Ha valaki tudja magáról, hogy rossz a helyesírása, "guglizzon" rá, és próbálja helyesen leírni. Vagy ne írjon semmit. Azért lesz egyre rosszabb a helyesírása az embereknek, mert olvassák más helytelenül leírt szavait, és ez rögzül. Másrészt meg sajnos lesz@rják, hogy jól írjanak. És azt, aki ezt megjegyzi, arrogánsnak vélik. Nekem nem azzal van bajom, hogy valaki nem ír helyesen, mert ez olyan, mint a matek, vagy megy valakinek, vagy nem. Hanem hogy ennek ellenére használja a nyelvet ország-világ előtt. Itt a gyakorikérdések.hu-n is működik a helyesírásellenőrző (legalábbis PC-n, laptopon igen).
2019. okt. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egyébként teljesen világos, hogy így gondolod, én is szoktam sokallni néha. Ettől függetlenül az alternatív sulikban pont kicsit jobb a helyzet ebben is. A matek már más kérdés, és hogy mekkora hátrány, hogy a problémamegoldó gondolkodás rengeteg módja, közte a tudományos igényességű is, túlsúlyba kerülhet a konkrét matematikai szabályhalmaz magolgatása ellenében a legtöbb alternatív suliban, a Waldorf esetében meg tudni is lehet, hogy nem lesz olyan jó az átlag, inkább a kimagaslók kapják az aprólékosabb tudást, a többieknek elég, ha jó szatócsok, meg azért körökön és derékszögeken át megérthető dolgok működésével tisztában vannak, minimum intuitívan, kicsit még a pongyola fogalmazás is megengedett... Amivel én se vagyok elégedett, de ma már jóformán pár videóval elsajátítható az, amit az én öreg matektanárom pont problémamegoldó készség címszóval belénk tudott égetni kitartó munkával a matematikusok észjárásáról. Olyan nagyon nem látom egyébként, hogy nagyon hasznát venném. Inkább kicsit hátrány is (volt) a formalitáshoz ragaszkodás mint reflex konkrét problémák esetén, amikor jó ha fél perc volt felvázolni fejben, mi a teendő, hogy a kérdéses izé megépüljön... :)
2019. okt. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!