Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan ismerkedhetnék?

Hogyan ismerkedhetnék?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy visszahúzódó, félénk lány vagyok és emiatt a környékemen 1 barátom van aki szintén magyar.

Németországban élünk és nem nagyon merek németekkel beszélgetni élesben.

Nem azért mert olyan rosszindulatúak lennének vagy valami, csak félek hogy valamit nem értek meg és rosszul válaszolok majd teljesen ellaposodik a beszélgetés mert nem tart eléggé képzettnek az illető egy beszélgetéshez

Már 8 éve kint élünk szóval amúgy elég jól tudok már németül, úgy is írok minden dolgozatot, tavaly úgy vizsgáztam jó átlagra stb.

Nem is szeretnék úgy a suliban vagy ilyen közeli helyeken ismerkedni mert nagyjából mindenki ismer és biztos fura lenne ha így évek után most kezdenék el közeledni


Bulikon, diszkókon és a sulimon kívül hol tudnék rendesen ismerkedni és barátkozni?



2019. szept. 27. 17:26
 1/3 A kérdező kommentje:
Most vettem észre hogy rossz kategóriába írtam ki a kérdést, elnézést.
2019. szept. 27. 17:28
 2/3 anonim ***** válasza:
Bárhol lehet. Csak merj beszélgetni.
2019. szept. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, a nagyobb városokban szoktak lenni Jugendzentrum-ok, amiknek olyan neve van, például hogy Haus der Jugend. Direkt fiataloknak van létrehozva, ott lehet ismerkedni, tévét nézni, különböző szórakozási lehetőségek vannak, konyha és még miegymás. Nézz körül ott, ahol laksz, biztos ott is van hasonló vagy a környéken.

Ezenkívül, ha van rá pénzed, akkor csatlakozz vagy iratkozz be egy kurzusra, tanfolyamra a VHS-ben (Volkshochshule), így egyszerre tanulnál valami újat vagy csinálhatnád, gyakorolhatnád, amit szeretsz és a közös érdeklődési kör jó alap lenne az ismerkedéshez.

Ezenkívül talán még a könyvtárat tudnám ajánlani, néha ott is szoktak talán fiataloknak rendezvényeket és hasonlókat szervezni.

Tudom, írtad, hogy a suliban furcsán néznének rád, ha hirtelen el kezdenél velük beszélgetni, ezért, hogy ne legyen annyira feltűnő talán kezdhetnéd olyannal a beszélgetést, aminek az iskolához van köze, például a házi feladatról, mikor lesz a következő Ferien és akkor megkérdezni, ő mit tervez, te is elmondod és máris beszélgettek, akár később közös programot is szervezhettek a szünetre, még ha csak olyan kisebbet is, hogy megnézni egy filmet a moziban. És ez lehet furán fog hangzani, de figyeld meg a többieket, és ha látod, hogy valakivel hasonló az ízlésetek, akkor próbálj meg vele beszélgetést kezdeményezni (pl.: ha szeretsz olvasni akkor ha látod, hogy valaki olvas, akkor kérdezd meg mit olvas, miről szól (így legalább először csak ő beszél) és utána te is mondhatod, mit szeretsz olvasni). És nem feltétlenül kell az osztálytárssal beszélgetned, lehet alsóbb vagy felsőbb évfolyamba járó is, ők talán nem ismernek annyira.

A végére egy tipp: ha félsz, hogy rosszul fogsz valamit mondani, akkor tervezd meg nagyjából a beszélgetést, hogy mit szeretnél majd mondani és előre fordítsd le és kicsit gyakorolgasd hangosan kimondva. Akár otthon is gyakorolhatod a családoddal a beszélgetést, ők biztos nem fognak képzetlennek nézni, ha valamit nem értesz meg.

Remélem tudtam segíteni :)


egy másik Németországban élő lány

2019. szept. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!