Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hol és hogy tudnék ismerkedni?

Hol és hogy tudnék ismerkedni?

Figyelt kérdés

Tudom, ezerszer elhangzott ez a kérdés, de én részletesebb tanácsokra is vágynék. :)

Ismerkedés terén eléggé analfabéta vagyok sajnos és valószínűleg ezért rendelkezek konkrétan 0 baráttal. Voltak régebben, de elhanyagoltam őket, és igazából nem is olyan emberek voltak, akikkel szívem szerint tartanám a kapcsolatot. (megbizhatatlanok, kicsit primitívebbek...)

Munkahely sajnos kilőve. Jól kijövök a kollégákkal, mindenki kedvel, de mindenkinek megvan a maga élete/társasága, egyáltalán nem vágynak közös programokra.


Szóval a kérdés, hogy milyen lehetőségek maradtak még? Meg ha el is megyek valahova egyedül és találok egy "szerencsétlent" (:D) aki szintén egyedül van ott, hogyan közeledjek felé, hogy ne vegye tolakodásnak és ne zavarjam? Nyilván csoportokhoz/baráti társaságokhoz nem mehetek csak úgy oda, mert tapasztalataim alapján azt soha senki se szereti.


Élet más területein nem vagyok túl elveszett, jó szakmám van, jól keresek, (kifele) pozitív vagyok, intelligens (elvileg mások szerint is - és nem, nem csak anyukám szerint :D), vicces (bár ez relatív), kedvelnek az emberek, de egyszerűen nem tudok nyitni mások fele és nem tudom hogyan kezdjek neki. Úgy érzem kéne egy kezdő löket, csak nem tudom honnan és merre...


F/31


2019. szept. 29. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Nagyon egyszerű a dolog. Bárhol, akár személyesen, akár neten kezdj el beszélgetni emberekkel. A többi majd alakul. Hamar kiderül, hogy meg akar-e ismerni és ha igen, érdemes-e megismerni.
2019. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
60%

Szerencsés vagy, már csak a nyitottságot kell magadévá tenned a felsorolt pozitív tulajdonságaid mellé.

Nem tudom hol élsz, így nehéz tipped adni.

Én Pesten élek. Pár éve elkezdtem táncolni tanulni. Kb 40 évesen férfiként. Esetemben ez salsa volt. Ez egy kubai tánc. Itt Pesten sok ilyen tánciskola van. Lehet válogatni. Vannak akik ismerkedni vannak akik táncolni tanulni és vannak akik mindkettő miatt járnak tánciskolába. Tudom sok pasi azt mondja, hogy ez nem férfias. Én sajnálom őket. Kimaradnak a megállíthatatlan Nőzuhatagból. A csajok elájulnak ha egy pasi jól táncolni tud, főleg ha jól. Szóval ezt bátran javaslom. Vagy bármilyen táncot. Nem csak a csajok miatt. A pasik is haverkodósak. Lehet bandázni és gyorsan alakulnak ki haveri társaságok.

Jártam edzeni is, vasakat emelgetni. Én egyedül szerettem de voltak akik párban edzettek. Ott is lehet ismerkedni, bár ott kicsit nehezebb mert az edzés inkább magányos sport. De láttam, hogy mások haverkodnak egymással, míg én magam voltam csak és a vasak (mert így döntöttem :) ). Régebben jártam különböző tanfolyamokra is. Ott is remekül lehet ismerkedni. Meg hát ugye ott rá is van utalva az ember. :) Angol tanfolyam, számviteli iskola, agykontroll tanfolyam, jártam ezoterikus tanfolyamokra is (ott sok a hölgy), meditációs tanfolyam stb... Ezek is jó helyek. Ha az ember emberek között van, rákényszerül arra, hogy nyitottan viselkedjen (még ha nem is nyitott) és így szépen lassan nyitottabbá válik. ...szépen lassan. Ha Pesti vagy (vagy Budai) akkor van lehetőség bőven. Ha vidéki megyeszékhelyen laksz, akkor ott szintén vannak ilyen lehetőségek, csak korlátozottabban. De vannak. Ha kisvárosból származol, mint én (20000 fős kisváros), akkor már többet kell belefeccölni a dologba, mert ott kevesebb a társas hely. Meg hamarabb is sötétedik :) . Ott szerintem rendszeresen el kell járni a helyi kávéházakba, éttermekbe, ahová az emberek kultúrált időtöltésre vágyva érkeznek és be kell épülni. Fix hely a hatos asztalnál, hogy a személyzet tudja, hogy a magányos jóképű agglegény, aki egyébként konszolidált és jól keres, mindig itt ül. Ezeken a helyeken nem égő ismerkedni, és az ember bátrabb is, mert legalább a hely ismerős. Nem viccelek, éltem vidéken is 28 éves koromig. Kisvárosban. Ha faluban laksz, vagy tanyán, akkor menj be a városba. A határban én senkivel nem tudtam megismerkedni mert a nyulak elfutottak, a fácánok meg elrepültek. Mezőgazdasággal foglalkoztam, így sokat voltam (fogalmazzunk így) szabadlevegőn.

Egyébként ha nehezedre esik ismerkedni, nyitni mások felé, annak akár lehet az is az oka, hogy félsz a visszacsatolástól. Félsz attól, hogy mit gondolnak, mondanak rólad. Ezt csak az ismerkedésben szerzett rutinnal lehet kisütni/lenullázni. Ha nem kisvárosban laksz, ahol mindenki ismer mindenkit, akkor simán kimehetsz napközben és a könyvtártól pár utcára leszólíthatod az embereket hogy útbaigazítást kérj. Ez kontaktus felvétel, amit valószínűleg nehezedre eshet megtenni, de jó gyakorlat a félelmek leküzdésére. Vagy a fürdő közelében, hogy hol találod a fürdőt.

Ja és még valami. Aki egyedül van az nem szerencsétlen. Te sem vagy az. Csak épp nincs a társaságában senki. Ez a sztereotípia, hogy szerencsétlen, a hülyék mantrája, akik félnek egyedül lenni, ezért mindenáron keresnek valakit aki mellettük van, aki mellett lehetnek. ...minden áron keresnek valakit. Aki egyedül van, az nem keres valakit minden áron. Szerintem így is lehet nézni a dolgot. Ha nem lennék ilyen intelligens mint amilyen vagyok, akkor azt mondanám, hogy az a szerencsétlen, aki minden áron keres valakit maga mellé.

Szóval szerintem ezt nem feltétlen kellene így látnod :) .

És, hogy lehet ezekhez az emberekhez közeledni? Nagyon egyszerűen. Úgy ahogy leszólítasz valakit az utcán, hogy: segítsen már ki szorult helyzetedből, mert szeretnéd megtalálni a közeli könyvtárat/fürdőt, hogy elintézhess ott valami fontosat.

Oda kell menni a cukiban a kiszemelthez, el kell mondani, hogy látod, hogy ő is egyedül van, nem lenne-e kedve megosztani veled az asztalát, mert így hogy nem ismeritek egymást, biztosan furán veszi ki magát, de neked jól esne társaságban kortyolgatni a kávédat meg megenni a sütidet. És ha nem tartja tolakodásnak meg is kérdeznéd egyúttal, hogy sűrűn szokott ide járni, mert te igen de most látod először és kíváncsi lennél rá, hogy hol lehet ilyen szép cipőt táskát kesztyűt akármit venni ami épp rajta van, mert te is ilyet szeretnél venni épp a családtagodnak.

Szóval odamenni, mosolyogni, tisztelettudónak lenni, őszintének lenni, de azért merni füllenteni egy kicsit a helyzet kedvéért, lazának lenni, humorosnak lenni és beszélgetést kezdeményezni. Aztán lesz ami lesz. Ha elküld az is oké (kávézol tovább) ha beszélget, az is oké, csak annak jobban örülünk.

Tudom sokat írtam, meg hosszú lett, de részletes tanácsot kértél :) . Én régen nagyon zárkózott és félszeg voltam. Okosnak okos voltam meg minden, de nem mertem én se kezdeményezni. Azután olyan munkám lett, ahol rengeteg ügyféllel kellett beszélnem és nekem kellett kezdeményezni. Kemény iskola volt. Csinálom kellett ha tetszett ha nem. Ott gyakorlatot szereztem és rutint a kapcsolatteremtésben/kapcsolat kezdeményezésben.

Ezért írtam, hogy menj az utcára és szólíts le embereket. Nagyon ártatlan technika, de jól működhet, hogy rutint szerez abban, hogyan legyél nyitottabb. Merni kell kezdeményezni. Egy trénertől hallottam és megtetszett nagyon: az kap csokit, aki kér. :) Sok szerencsét

F/43

2019. szept. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2: Köszönöm a hosszas és részletes válaszodat! Táncon én is gondolkodtam már, de valahogy nem találtam még olyan stílust, ami tetszene.

Viszont a szerencsétlen részt nem úgy értettem, ahogy Te azt gondoltad. :) Azért szerencsétlen, mert elvan magában és én pont őt találom meg.

2019. szept. 30. 21:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Bocs, erre az eshetőségre nem gondoltam.

Egyébként ha tánc és ha javasolhatok, akkor salsa. Több szempontból jó. Nekem egyrészt a zene bejön. Másrészt nagyon vagány. Harmadrészt ez egy párban és csoportosan egyaránt táncolható tánc. Hogy miért abba nem megyek bele, suliban megtanítják mindkét formáját. Ez mondjuk egy jó kis páros salsa: https://www.youtube.com/watch?v=PQECS4FtWos

ez meg csak valami csoportos lazulás szerű:

https://www.youtube.com/watch?v=x-NpwnGBHWk


Nehéznek tűnik, de nem az és pesten rengeteg klub van ahol lehet táncolni. Nyáron pláne. A tánciskolák is nagyon rámennek a közösségek szervezésére. Tehát lehet ismerkedni könnyen és erőfeszítés nélkül.

Én csak azért hagytam abba, mert csúnyán izületi gyulladásom lett ami elhúzódott és kicsinált. De csinálnám még ma is. :)

Ha van időd energiád pénzed na habozz, vágj bele valamibe. Pasiként párt sem kell szerezni, mert a tánciskolákban belőlük van kevesebb, szóval tapsikolni fognak mikor beiratkozol.

Sok szerencsét!

2019. okt. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!