Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tehetek, ha nincsenek...

Mit tehetek, ha nincsenek barátaim az osztályomban?

Figyelt kérdés

Most vagyok 10.-es és egyáltalán nem találtam senkit az osztálytársaim között, akivel összebarátkozhattam volna.. Lehet részben az én hibám is, mert nehezen illeszkedek be új társaságokba, de az is hozzá tesz, hogy az osztálytársaim elég gyerekesek.. Konkrétan akármelyikükkel próbáltam elbeszelgetni, sosem találtuk meg a közös hangot.. Szóval minden nap bemegyek és egyedül vagyok.. Csak próbálom túl élni a napot:( Persze le tudnék menni a szintjükre, és akkor biztos tök jól ellenénk, de ehhez már elég fáradt vagyok..

L



2019. nov. 5. 20:06
 1/8 A kérdező kommentje:
*Szívesen szereznék barátokat máshonnan is, csak nem tudom honnan..
2019. nov. 5. 20:22
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ha barátokat akarsz, akkor végy erőt magadon és “menj le a szintjükre”. Nem lesz egyszerű dolgod, nyilván azért nem tálalod meg velük a közös hangot mert fölöttük állónak gondolod magad. Ha nem változtatsz, nem fog menni.
2019. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%
Barátokat hobbi álltam is lehet szerezni. Pl zeneiskolába felettébb művelt emberek járnak és azokkal lehet megtalálnád a közös hangot.
2019. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok felettük, szimplán csak kevésbé találom őket értelmesnek, persze ez relatív, de nyilván az nem lenne igazi barátság, ha teljesen különbözőek vagyunk.
2019. nov. 5. 20:59
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Tegyük fel, hogy a 10. osztályba jár körülbelül 30 diák. Nem tudom elhinni, hogy egy sincs aki "azon a szinten" lenne értelmiségileg ahol te. Valószínűnek tartom, hogy benned is van hiba.
2019. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Próbálj meg találni legalább egy olyan embert, akivel van pár közös témátok és tudtok párszor beszélgetni. Valószínűleg nem lesztek örök életetekre legjobb barátok, de legalább nem leszel/lesztek egyedül a suliban és számíthattok egymásra, ha pl. párosával kell feladatot csinálni vagy valakitől el kell kérni a házit.

Én is hasonló helyzetben voltam, bár számomra szinte mindenki szimpatikus volt csak féltem odamenni hozzájuk. Végül sikerült összebarátkoznom az egyik lánnyal aki szintén egyedül volt általában és kiderült, hogy van pár közös témánk is. Bár az is igaz, hogy rengeteg dologban pedig nem hasonlítunk, úgyhogy nyilván vannak dolgok, amiket nem vele beszélek meg mert tudom, hogy nem érdekelné vagy nem annyira értené meg.

Ha meg nem tudsz éppen senkivel sem beszélgetni akkor olvass, halgass zenét, nézz sorozatot, rajzolj, írj házit vagy tanulj a következő órára és már nem is olyan unalmas az a szünet vagy lyukasóra.


És keress iskolán kívüli barátokat, akikkel tényleg jóban vagy és élvezitek egymás társaságát. A neten pl. elég könnyű ismerkedni és már alapból van egy közös téma, ha olyan helyen ismerkedtek meg, pl. tematikus Facebook csoport, nyelvtanulós alkalmazás stb. Én is így ismerkedtem meg jónéhány emberrel, pedig tényleg nagyon nehezen megy az ismerkedés, beszélgetés.

2019. nov. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolnak köszönöm szépen, ment a zöld pacsi :)
2019. nov. 6. 20:38
 8/8 anonim ***** válasza:
91%
Szomorú hogy konkrétan rengeteg magányos diák van Magyarországon. Lehet csinálok egy Facebook csoportot hogy mi akik magányosak vagyunk kicsit kevésbé érezzük magunkat annak. Hát sok szerencsét barát keresésben és ha úgy adódna velem is beszélgethetsz bár én 12.-es vagyok.
2019. nov. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!