Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » 30 év körüliek, nektek hogyan...

30 év körüliek, nektek hogyan sikerült szószerint felnőni mostanra? Tehát nem tizenéves kortól hanem szószorosan felnőni?

Figyelt kérdés

Kicsit magányosabb vagyok és kevés ötletem van.

Ötletet szeretnék meríteni!

Egyébként pest mellett lakom, de mégsem sikerül sok dolog...

Jó lenne belelátni más hogy él.



Tehát hogyan sikerült felnőni mostanra?


Milyen események segítették elő? Hogyan jutottatok közelebb az önnállóbb élethez? Mennyire működő vagy stabil-e jelenleg az életed, tehát mit látsz stabilnak?


Hogyan sikerült képben lenni a feladatokkal (elintéznivalókkal), mit mikor és hogyan érdemes?

Olyanokra gondolok, amit senki sem mondott szóval amire magadtól kell rájönnöd.


Mit csináltok szabadidőtökben? Változatos-e? Mit csináltok szívesen? Hol ismerkedtek? Hogy telik egy átlagos nap és hogy telik egy izgalmasabb? Esetleg hogyan teszitek színesebbé?


Stabil munkahelyetek van? Ha gondoljátok leírhatjátok mit csináltok, rátok bízom. Mi az ami felé szívesen mentek, hova mentek kimozdulni otthonról, miz ami feldob és érdekel, mint életstílus? Esetleg hogyan haladsz ebben az stílusban, hobbiban vagy sportban? ha van sport, akkor leírhatod, mi az, de rátok bízom.


Esetleg még egy utolsó, de miben látjátok a jövőt, jövőtöket, életeteket?


Reflektálni szeretnék magamra másoktól.

Meríteni szeretnék esetleg ihletet vagy ismerettséget, szemléletet, életmódot vagy stílust változtatni, életvitelt, de aki olvassa mostanra biztos, hogy érti, egyértelműen ezekre utaltam. Érdekel minden ezekhez kapcsolódó.



A téma:

Hogyan élitek az életeteket huszonéves kor után, milyen mintaképet ajánlanátok, aki keresi a helyét, komolyan?


Egy korai felnőtt férfi


2019. dec. 10. 20:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én felnőttem 25 éves korom körül, azóta kb. ugyanaz minden, beállt az élet, én se változtam szinte semmit. Nekem jó, maradjon így.

Fura csak a 30, kimondani is.

Nem érzem magam annyinak.

2019. dec. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ha valaki úgy gondolja, beszélhetünk erről üzenetben is, ha szeretne. Ha van aki nyitottó, megosztaná látásmódját, meg úgy mindent erről.
2019. dec. 10. 20:24
 3/13 anonim ***** válasza:
Oké, de mi a kérdés? :D Az egyessel egyetértek, ideális esetben eljön az a kor hogy "na, ennyi vagyok". Nálam ez 22-23, ilyen akarok maradni, úgy néz ki maradok is, csiszolni persze még sok mindent lehet de a lényeg, az változatlan.
2019. dec. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A kérdés rávezetni akart arra, hogy reflektálni akarok másoktól magamra. Erre rá lehet szerintem jönni ha az elejétől végig olvasod. Erre a kérdésre önmagától kellene jönnie a válasznak. A kérdés csak egy rávezetés volt. Azt hittem értik akik elovassák. Azt gondoltam érthető, hogy mi a kérdés lényege a felsoroltakból.


Kifordítani nem fogom a kérdést, mert nem célom...

Nem kiváncsiságból írtam ki.


Így sem érthető?

2019. dec. 10. 21:08
 5/13 anonim ***** válasza:

Szó szerint felnőni azt jelenti, hogy nem átvitt értelemben érted, ez esetben fizikális növekedést jelent.


Szó szerint 52 centiről 158-at értem el, genetika és táplálkozás segítségével.

2019. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Reflektálni szeretnék magamra másoktól.


Aki nem érti válaszoljon a kérdésekre, amelyik szimpatikus, életvitelembe szeretnék belevinni új dolgokat, de nincs sok ismerettségem, forrásom, amiből ihletet meríthetnék, sem ötletem...

2019. dec. 10. 22:17
 7/13 anonim ***** válasza:
Sorozatok, filmek, könyvek.
2019. dec. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Oké, szóval véleményekre vagy kíváncsi magadról? Végezz önismereti teszteket, ez tényleg tudom javasolni. Néhány évente rámjön és mindig tanulok újat magamról, vagy segít reflektálni, ahogy te írod. Enneagram, a klasszikus 4 személyiségtípus, stb. Ha ezeket komolyan végigviszed, több napos feladatok, megéri.

Ha pedig segíteni akarsz magadon és inspirációt gyűjteni akkor ajánlok mindent "art of manliness" és hasonló címszavak alatt, ha tudsz angolul, kimeríthetetlen forrás (tudok tippeket is adni), ha nem akkor keress rá a Férfiak Klubjára vagy szerezd be Bedő Imre könyvét. Önismeret, útmutatások, azok alapján ami lejött a kérdése(i)dből, én ezekkel foglalkoznék, jó sokat.

2019. dec. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Azt mondjuk tényleg nem értem hogy ha nem kíváncsiságból írtad ki akkor miért...
2019. dec. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De azért elgondolkodtató dolgok ezek... ha pl. az a kérdés hogy hogyan jut el az ember abba a bizonyos "felnőttként tekintek magamra" státuszba akkor talán az a válasz hogy 1 önismeret (ezt már mondtam) 2 rászánni az időt, 1-2-3-4-5 évet, hogy "mindenbe" belevágjon az ember, egészen őrült dolgokba. Nem egyszerű, mert mindig vannak hátráltató tényezők, kötelezettségek, munka, pénzügyi szükség stb. de akkor valahogy össze kell hangolni. Miért ne tenne meg/próbálna ki/élne át az ember MINDENT, ami neki belefér? Sokat tisztul a kép utána.
2019. dec. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!