Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor határozottan vállalom azt aki vagyok, gondolataim, véleményem akkor senki nem keresi a társaságom, amikor meg szubmisszív, alkalmazkodó, másokhoz igazodó voltam akkor azért hívtak ide-oda?

Figyelt kérdés
Van még valaki így ezzel, hogy csak akkor kellett amikor másokhoz igazodott, amikor meg határozott lett, akkor senki nem hívta sehová, elhagyták?
2019. dec. 20. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
Haha, gőzöm nincs, mivel soha nem nyalom mások valagát, így ki sem derül, hogy akkor érdekelném-e őket.
2019. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
Van ilyen ismerősöm, aki panaszkodott erre. Nála az volt a baj, hogy az, amit ő határozottságnak hitt, szimplán csak azt jelentette, hogy bunkó és másokat bántóan viselkedett, mert ő "mostmár kimondja a véleményét". Nyilván nem akartak vele időt tölteni. A baráti társaságok is úgy működnek, hogy hiába szeretünk valakit, ha ő egy olyan ember, aki egy este alatt lenullázza a hangulatot, mert sérti a többieket vagy folyamatosan negatív, mindennel elégedetlen jobb a nagyobb eseményekre nem hívni.
2019. dec. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

2


Igen részben erről van szó, de nem indok nélkül teszem.

Régebben hallgattam ha valaki valami sértőt mondott és magamban feldolgoztam, de aztán rájöttem, hogy ezzel magamat alázom meg.

Ezért azt kezdtem gyakorolni, hogy minden esetben visszaválaszolok keményen, határozottan, hogy tudatára adjam én ezt nem tolerálom. Kicsit az az érzésem van, hogy csak azért hívtak, legyen egy gyenge láncszem aki mellett mindenki többnek érezheti magát, amikor meg nem vállaltam ezt a szerepet, akkor már nem volt "hasznom". Nem biztos, hogy ez volt, de ezt gyanítom.


Szóval szerintem jogosan jártam el, kiálltam magamért, más kérdés, hogy a többieknek az nem volt okés, hogy én ugyanolyan státuszt, előjogokat követeltem a kis "baráti" társaságban mint ami nekik volt, ezért eltettek láb alól.


Amúgy nem bánom, csak elgondolkodtat a dolog, hogy lehetnek ennyire aljasok az emberek. Hogy még egy sima szocializálódásból is versenyt csinálnak.

2019. dec. 20. 13:45
 4/6 anonim ***** válasza:
83%
Ha valaki megsért, az egyrészt nem feltétlenül szándékos, másrészt nem csak bunkó módon lehet a tudtára adni, hogy rosszulesett neked. Szerintem ezzel van nálad a baj.
2019. dec. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Én el tudom képzelni az általad felvázoltakat. Én is csak addig voltam jó a baráti társaságomnak, amíg én voltam a humorherold, akinek soha semmi gondja nem volt (volt, csak nem beszéltem róla). Onnantól fogva, hogy lett, illetve fel mertem emelni a hangom, hogy mégis hogy van az, hogy engem b. sznak ki a megkérdezésem nélkül “közös megegyezéssel” a közös szobából, ahol mindenki más ott volt, ki lettem közösítve, hisztisnek, örök negatívnak lettem elkönyvelve. Hát persze, majd nem leszek negatív, mikor mindenki kap ajándékot meg bulit a szülinapjára (persze látványosan előttem átadva), kivéve engem, mikor lazán otthagynak valahol egyedül, mikor meg se hívnak ide-oda, mikor mindenkinek csak lelki szemetesláda vagyok, aki ha nincs ló, jó a szamár is stb stb. Nagyon sokat tűrtem, pontosabban nem törődtem már a szitukkal, mert úgyis én lettem volna a rossz, a negatív, akit ki lehet beszélni. De ma már egyik ember sem a barátnőm abból a körből, szép lassan amúgy egymást is kikezdték. Én meg megismertem új embereket, akiknek valóban fontos vagyok, és nem csak addig, amíg nincs más.
2019. dec. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mindig azt mondom, hogy ahogy az ember életútja halad és fejlődik a személyisége, a barátok jönnek-mennek. Valakit már nem fog tudni megtartani, valaki pedig még erősebb lesz. Nekem régen hatalmas baráti társaságom volt. Mivel már akkor is megmutatkozott, hogy elég erős személyiségem van, ezért ez idővel lassan szépen leépült. Egyáltalán nem bánom. Akik még mindig a társaságom részét képezik, azok így szeretnek, nem kell előttük megjátszanom magam semmilyen irányban.

Legyél olyan, amilyen vagy. Egészséges önbizalommal, határozott kiállással. Aki megmarad, megmarad, aki nem, az nem. Ne hibáztasd ezért őket, ők is csak emberek és egyáltalán nem biztos hogy tudatában vannak annak, mit is műveltek, ahogy te is csak sejted.

2019. dec. 20. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!