Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szégyellem hogy a régi baráti...

Szégyellem hogy a régi baráti körből mindenki gazdag lett, én meg csóró?

Figyelt kérdés

6-an voltunk legjobb barátok kb 3-tól 26 éves korunkig. Most 32 évesek vagyunk mind.

Nekik nagyon bejött az élet, gazdagok lettek. Saját cégek, menő igazgatói állások. Első osztályon repülés, túra a sivatagban, síelés az alpokban, laza strandolás miamiban. Legutóbb egy másik társasággal magángépet béreltek egy különleges alkalomra, ilyen szinten vannak.

Velem már nem beszélnek évek óta, leépítettek. A gondok akkor jöttek amikor nem tudtam tartani a lépést velük. Én azt hittem átlagemberek leszünk mind, átlag fizetéssel. Ehhez képest én max 4 csillagban tudok lemenni kocsival az adriára 4 éjszakára, de inkább 3 csillag. Nagyon kínos volt az elején hogyha el is hívtak valahova (bárba, étterembe) inkább nem fogyasztottam semmit mert nem tudtam volna fizetni. Aztán már egyre kevesebbszer hívtak, végül már nem kerestek többet. Ügyesek voltak az életben, én lúzer, kockáztatni képtelen ember vagyok. Ketten közülük amikor indították a cégüket akkor engem is be akartak venni. Akkor volt örökölt 10 millió forintom, azt kellett volna befektetni. Én inkább nem tettem, biztos voltam benne hogy elbukom, inkább vettem egy lakást. Ehhez képest már piacvezetők a területükön és külföldön is vannak irodáik.

Gyakran jutnak eszembe és nagyon szégyellem hogy nekem semmi nem jött össze, mert mindig a biztosra mentem. Elmentem az egyetem után egy biztos állásra és azóta is ott vagyok. Irigy is vagyok rájuk sokszor. Főleg ha látok róluk híreket valahol. A legjobb csaj barátom az egyikük irodájában dolgozik, persze nem mondtam hogy ismerem. Gyakran meséli hogy a felesége miket megengedhet magának, miket vesz, hova járnak. Nézi az instán állandóan és nekem is mondja. Nem is merném elmondani hogy egykor egy szinten voltam velük, úgysem hinné el senki.

Szerintetek normális ez az irigység és szégyen amit érzek?


2019. dec. 29. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
32 éves vagy, van egy saját lakásod, el tudsz menni az Adriára, ha csak 3 csillagos szállóba is. Ezeket a dolgokat rengeteg ember aki egy idős veled, nem mondhatja el magáról.
2019. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Természetes emberi gyarló jelenség de nem létjogosult . A kockázatot nem vállaltad de lett lakásod . Nem tudni mi lett volna veled kijátszanak stb se penz se ház ....
2019. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez gondolom nem teljesen így van. Szinte lehetetlen, hogy 6-ból 5 embernek minden összejön. Amúgy meg az irigység mire jó, hová vezet? Csináld utánuk. Szégyen? Nekem annyim sincs mint neked, mégsincs bennem szégyen. Érezzem szarul magam mert albérletben lakom és melós vagyok. Kizárt. Nem vezet sehova, hogy ilyen dolgokon jár sz agyad.
2019. dec. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm . Anno sírt a szám széle milyen rossz a körzet sok üzlet zaj semmi fejlődés stb . Le kellett Békésre ugrani rokonhoz költöztetni ,utcai kútról hozzák a vizet nulla térerő nincs net hálózat 6 8 házból áll minden utca 1 bolt 1 kocsma aviszont látásra ... Azóta nem sír .
2019. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
szégyelled igen
2019. dec. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
30 évesen lehetne jobb dolgotok, mint egymás instáját nézni. Gazdagok lettek, elváltak az útjaitok és akkor mi van? Jellemzően egyik gyerekkori barátság sem marad meg örökre. Jól mondta az egyik válaszoló: van egy lakásod, tudsz nyaralgatni, mi kell még? Egy csomó veled egykorú sehol nincs. Felejtsd el őket és keresd meg a saját társaságod.
2019. dec. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Igen, szégyelled.
2019. dec. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is inkább lakást vettem volna,mintsem belefektetni egy cégbe ami bizonytalan.


Jó bejött,de nem lehetett ezt tudni előre.


Bizony sok barátság tönkre megy ha már a pénzről van szó. Mivel akik pénzesek másabb az igényeik is.

Akinek alig van nyilván nem tudja a versenyt felvenni.

Azért sem hívtak már,látták kellemetlen a helyzet,bár azért meghívhattak volna néha.


Kár irigykednek,sírni ezen. Keress olyan barátokat akik hasonló szinten vannak veled.


Ne szégyenkezz :)

2019. dec. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Igazából tényleg irigykedek és le kell szokni erről. Csak akaratlanul is szembe jönnek, pl cikkekben, tévében. És elég rossz érzés. Amúgy nem mind az öten top-top gazdagok, de a “legszegényebb” is megengedheti az utazgatást meg budai háza van, Audi terepjáró az asszonynak meg stb. A legjobban keresőről meg nem is beszélnék. Csak rosszul esik nekem hogy egykor azonos feltételekkel indultunk és én így lemaradtam. Bár igen, másokhoz képest semmi okom a panaszra! Örülhetnék annak ami van. A saját szintemen kéne új barátokat szerezni de nehéz dolog. Főleg amikor munkahelyi társaságban is felhozzák hogy az egykori barátom milyen kocsival veret meg miket írnak róla a cikkekben. Persze soha nem mondom hogy ismerem, meg el se hinnék.
2019. dec. 31. 14:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia. Arra nem gondoltál, hogy nekik esetleg sokkal fontosabb volt a pénz, mint neked? Lehet, hogy neked nem is annyira fontos. Elvégeztél egy egyetemet és normális munkahelyed van, saját lakásod is, szerintem ezek már önmagukban tök jó dolgok. A saját lakás nagy előny, nem megy el a fizetésed fele albérletre. Én nagyon tudnék örülni például, ha saját lakásom lenne. Én például albérletben "vergődök", igaz, hogy egyedül lakom, de eléggé negatív érzésekkel tud eltölteni a tudat, hogy a főbérlőm bármikor kirakhat, amikor kedve szottyan, még ha nem is ilyennek ismertem meg és tudom, hogy nálam jobb, tisztább, rendesebb bérlőt nehezen talál....
2020. febr. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!