Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy mesét írnék legjobb...

Egy mesét írnék legjobb barátnőmnek szülinapjára. De nem tudom hogyan kezdjem el, segítség?

Figyelt kérdés

Nos.. a barátnőm 14-et tölt(lányok vagyunk) és egy kis mesét/novellát szeretnék írni neki csak nincs hozzá tehetségem.Valaki tud adni ötleteket hogyan kezdjem el,miket irjak és hogyan,mivel fejezzem be.Esetleg egy saját vagy random kitalált barátnak te hogyan írnál egy rövid mesét le írhatod és abból én tudok ötleteket szerezni.

Az olyan komentektől hogy “ha nincs tesetséged hozzá ne irj ilyent” meg hasonloktóp kíméljetek


2020. jan. 7. 18:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Találj ki helyszíneket és karaktereket. Ha ezek megvannak, akkor egy cselekmény kell. Ez úgy megy, hogy felvezeted, majd csattanó, aztán a megoldás.
2020. jan. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazabol azt szeretném hogy a barátságunkróp szoljon,jó nyilván ezt senki nem tudja hogy milyen rajtunk kivul de nem igazam kitalált helyeket személyeket szeretnék bele vinni
2020. jan. 7. 18:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor a szereplők és a helyszín meg is van, csak egy cselekmény kell. Ha gondolod mesélj egy kicsit a barátságotokról. Hogyan ismerted meg, mióta vagytok barátok, voltak-e problémák és hogyan oldottátok meg. Ez nagy segítség az elinduláshoz.
2020. jan. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez pont olyan témakör, amiben az irodalom tanár szívesen segít. :)
2020. jan. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom hogyan kezdjem el"


Hát így:


Hol volt hol nem volt, volt egyszer az üvegfalon is túl két nagyon jó barátnő.

Imádtak együtt lenni, zenét hallgatni, megdumálni, hogy kinek melyik fiú tetszik, és imádtak mindenen hangosan nevetni.

Egyszer csak az egyik lánynak eszébe jutott, hogy hamarosan szülinapja lesz a legjobb barátnőjének, ezért azt gondolta, hogy meglepi egy személyes ajándékkal, azaz ír neki egy mesét. De sajnos semmi nem jutott az eszébe.

Így csak annyit írt, hogy ha valami eszembe jutott volna, akkor az én mesém is tovább tartott volna.

:)

2020. jan. 8. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Egy szép napon született valahol két kislány. Ők ekkor még nem tudtak egymás létezéséről,de egy tündér már születésük pillanatában összekötötte őket egy láthatatlan barátság fonallal.

Teltek az évek,a lányok szépen cseperedtek,élvezték a gondtalan gyerekkort,a gyermeki lét minden apró örömèt,a világ ezer csodáját.

A tündér eközben figyelemmel kísérte sorsukat,majd elérkezettnek látta az időt arra,hogy keresztezze útjukat.

(Itt leirhatod hol,mikor és hogyan találkoztatok,hány évesek voltatok ekkor...stb.)

Innentől próbálj együtt megélt emlékeket,eseményeket meseszerűen belevinni a történetbe.

Egyébként szép gondolat egy mesével megajándékozni a barátnődet.

Ha elakadtál,nyugodtan írj privit,segítek.

Hajrá,sikerülni fog!

2020. jan. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!