Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor állatokat látok szenvedni jobban sajnálom őket mint amikor embereket látok szenvedni?

Figyelt kérdés

És jobban elszomorít egyes állatfajok esetleges kihalása mint az emberi faj kihalásának gondolata.


Van még valaki ezzel így?


2020. jan. 8. 18:26
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Más kommunikációs csatornáik vannak, így nehezebben fejezik ki a fájdalmaikat, problémáikat, így máshogyan kezeljük őket, akik érzékenyebbek feléjük.
2020. jan. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
73%

Sajnálom, de a 2-es válaszolóval tudok egyetérteni.

Nagy divatja van most ennek "az embereket gyűlölni kell, az állatokat pedig feltétel nélkül imádni" mentalitásnak, de remélem, hogy ez előbb-utóbb le fog csengeni.

És még mielőtt valaki megszólna, nem az állatok szeretetével van bajom, hanem, hogy ezt az emberek kárára teszi sok másik ember, és még büszkék is rá.

2020. jan. 8. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

12


De csak nem azt akarod mondani, hogy az emberek erre nem szolgálnak rá? Krízishelyzet van a Földön, égnek az erdők mindenhol, állatok milliói pusztulnak az emberek miatt de te még mindig őket véded.


Ilyen önimádó, önmagával szemben elfogult faj nincs a földön mint az ember. Önző, felsőbbrendűnek képzeli magát pedig az univerzumban egy kis semmire kellő jelentéktelen szar de a nagyzolás az nagyon megy.


Igen, mizantróp vagyok és 1000 okom van nem csak a divat miatt. Testközelből is megtapasztaltam már az évtizedek során az emberek “nagyszerűségét”. Ne légy elfogult! Senki vagy az Univerzumban!

2020. jan. 8. 22:59
 14/18 anonim ***** válasza:
Jaja, borzalmasak vagyunk, szinte csak negatív dolgok születtek abból, hogy tudatunk van és intelligensek vagyunk. Most tűnj el szépen a netről és kezdj el állatokra vadászni a dárdáddal meg magokat vetni és kapálni, mert így csak egy hipokrita vagy, semmi más.
2020. jan. 9. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom,én épp fordítva vagyok. Mikor az Ausztrál tűzvészről nézem a képeket,ahol porráégett lakóházak voltak,illetve a menekültek,némelyiknek pici baba a kezében,sokkal jobban megérintett,mint a kenguruk és a koalák. Lehet jönni rámgyújtani a házat ezért a galádságért. :D
2020. jan. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"De csak nem azt akarod mondani, hogy az emberek erre nem szolgálnak rá? Krízishelyzet van a Földön, égnek az erdők mindenhol, állatok milliói pusztulnak az emberek miatt de te még mindig őket véded."


Őket? Mert te nem tartozol az alja emberiség közé? Tehát akkor gondolom magadról is azt gondolod,hogy egy jelentéktelen gőzölgő szardarab vagy. Ez így lenne korrekt,ugyebár.



"Ilyen önimádó, önmagával szemben elfogult faj nincs a földön mint az ember. Önző, felsőbbrendűnek képzeli magát pedig az univerzumban egy kis semmire kellő jelentéktelen szar de a nagyzolás az nagyon megy."


Ismétlem,te is az önimádó,nagyzoló emberek közé tartozol,szal ez csúnya headshot. Mellesleg az állatok az univerzumban talán nem épp ugyanolyan jelentéktelen szarok,mint mi? Nem tudtam,hogy ők a világegyetem közepe,világosíts fel,mester.



"Igen, mizantróp vagyok és 1000 okom van nem csak a divat miatt. Testközelből is megtapasztaltam már az évtizedek során az emberek “nagyszerűségét”. Ne légy elfogult! Senki vagy az Univerzumban!"


Én is,és mindenki más is tapasztalta,nem csak te vagy áldozata a sok emberi hülyeségnek. De az ilyeneknek,akik ennyire az emberiség pusztulását várják,mindig azt szoktam mondani: csak utánad! Érdekes,olyankor már kisebb lesz a mellény. Pont te beszélsz önzőségről meg nagyzolásról,mikor mindezeket úgy írod,mintha te nem is ember,hanem valami félisten lennél,akinek joga van elítélni azt,aki az emberiségért jobban aggódik. Kinek képzeled magad amúgy?

2020. jan. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Detto. :D

Szerintem azért van, mert 1. az állatok ösztönlények, az emberekről viszont tudjuk, hogy képesek a szándékos gonoszságra, 2. Az állatok nem beszélnek, tehát nem tudnak minket érzelmileg megbántani, 3. A kihalásuk nagyrészt miattunk van, míg az emberi faj saját magának köszönheti a hanyatlását (pl. nem sok állatfaj végez tömeges népirtást a saját egyedei között), 4. Olyan önzetlen és feltétlen szeretetre, mint pl. a kutyáé, az emberek nem képesek.

2020. jan. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

17


Legjobb hozzászólás is igaz is :)

2020. jan. 13. 08:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!