Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem tudom elviselni a gyenge...

Nem tudom elviselni a gyenge jellemű embereket. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Nő létemre egyetlen igazi barátőm van, a családból meg egy nő van akivel jól kijövök. Férfibarátokból nincs hiány de egyre inkább kezd kérdőjeleket támasztani bennem ez a tény. Hozzátartozik, hogy nagyon karrierista, makacs és céltudatos személy vagyok, nem tűröm a gyengeséget. Talán épp ezért sem tolerálom ha egy nő anyagilag teljesen a férfitól függ. Zavar a tény és épp ezért nem tudok tisztelni egy ilyen embert. Persze nem vagyok velük pofátlan de nem tudom szívből tisztelni akármennyire jól gondoskodik a családról. Édesapám iszonyat tehetséges és jól képzett üzletember, édesanyám háztartásbeli, én orvos vagyok de mérnöki meg tanári diplomával is rendelkezem. A párom mérnök de a családi vállalkozásukat vezeti és ő sem ért meg engem, szerinte nincs baj azzal ha a nő nem dolgozik. Sokat is veszekszünk emiatt mert szerinte már gyereken kellene gondolkodni de én nem akarom feladni a munkám még. Sokszor megkapom, hogy jobb lett volna egy 8osztályos fruskát elvenni helyettem.. ami bánt de tudom, hogy nélkülem nem lenne sikeres mert én bonyolítom a fontosabb tárgyalásait és a komolyabb döntéseket is én hozom meg amikor szükség van rá (évente 1-2x). Nem tudom mit tegyek az életemmel. Szívem szerint a munkámnak élnék de boldoggá akarom tenni a páromat is ugyanakkor nem tudnám elviselni magam ha nem dolgoznék semmit a baba mellett. Tudom, hogy nehéz meg alváshiány meg a legalapvetőbb dolgokra sem lesz időm de nekem a munka az amiért fizetnek

2019. dec. 25. 05:36
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A szerinted gyenge jellemű emberek el nem viselése gyenge jellemre utal.
2019. dec. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
85%

Valószínűleg nincs empátiád, ezért képtelen vagy felfogni, hogy nem vagyunk egyformák, noha épp te vagy a normálistól eltérő.


Ami a gyereket illeti, a gondviselés nagyját rábízhatod a nagyszülőkre is vagy ha van sok pénzed, akkor egy állandó gondozónőd is lehet, aki majd felneveli helyetted.

2019. dec. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%
Magyarul anyukádat sem viseled el? Hiszen "csak" háztartásbeli.
2019. dec. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
0%

Teljesen feketeöves vagy, akitől szívesen tanulnék:), pozitív értelemben.

Tedd fel magadnak a kérdést: kinek akarok megfelelni?

E mögött a viselkedés mögött valamiféle kompenzálást érzek, valamit ezzel elfojtasz, azért viselkedsz így.

2019. dec. 25. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

"Nem tudom elviselni a gyenge jellemű embereket."

A férjedet is annak tartod mégis hozzámentél.

De ne kerülgessük a forró kását: ez a kérdés nem a gyenge vagy nem gyenge jellemekről szól. Hanem férfiakról és nőkről (meg a diplomáikról). Minden mondatodban valahogy feltűnik hogy ez férfi, az nő, hány nővel jössz ki és ezzel szemben lassan egy férfi ismerősben se bízol stb. Mint egy asztalos aki mindenben a szeget látja meg a kalapácsot. És te mindenáron kalapács akarsz lenni mert azt hiszed csak ez a kettő van. Az elnyomó meg az elnyomott. (Valami azt súgja hogy a hajad is rövidre van nyírva...)

Én azt mondom ne akarj gyereket. És csak vesztegeted a párod idejét. Nem tartod sokra őt (meg az egész férfinemet, amitől most férfiként megpróbálok egy percre elvonatkoztatni) ez lejön az írásodból. Nem megyek bele hogy vajon az apád is "gyenge jellemű" e, most már mindegy is. Nem kell ebbe még egy szerencsétlen gyereket is belehozni (főleg ha fiú lenne).


"Nem tudom elviselni a gyenge jellemű embereket."

Nincs a világon gyengébb jellemű ember egy kisgyereknél! És szeretetéhesebb sincs. Pont ezért (és vagy egyetértesz vele vagy nem): egy 8 osztályt végzett de hagyományos, gyengéd nő nagyobb eséllyel lesz jó anya (és szerető feleség) mint egy karrierista feminista, "férfi leszek a férfi helyett" nő (hal, bicikli satöbbi), mert a családodat nem a diplomád érdekli.


"nem tűröm a gyengeséget"

Az igazán gyenge jellem az amelyik nem tud egyensúlyt találni a vasököl és a tolerancia között. Vagy ultratoleráns és minden más viselkedést vasökölnek tekint, vagy (és szerintem ez vagy te) vasökle van és még azt is gyengének tekinti aki megtalálta az egyensúlyt mert kalapács akart lenni, az is lett és most a többi kalapácsban is szöget lát.

2019. dec. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

én orvos vagyok de mérnöki meg tanári diplomával is rendelkezem


Persze.

2019. dec. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
81%
Tehát minimum 40 éves vagy. A férjedet sajnálom. Jobban járt volna valóban egy 8 osztályos fruskával. Sokkal jobb feleség és anya vált volna egy olyan nőből.
2019. dec. 25. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Hát, én is inkább választanék egy egyszerűbb, de jólelkű hölgyet, sokkal inkább, mint egy karrieristát. Azt viszont valóban nem szeretném, ha teljesen tőlem függne, valószínű (ha még nincs neki) rávenném, hogy keressünk neki egy szakmát.

F

2019. dec. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

6-os,és emellett üzleti ügyeket is bonyolít a férje helyett!!


Én egy részről egyetértek veled, magam részéről én sem tartom sokra azokat a nőket, akiknek az élete a gyerekvállalásban teljesedik ki, DE a leírás alapján a saját férjed sem tiszteled. És ez komoly probléma. Ezt egy gyereket is fogja érezni. Te erős jellem vagy, tuti megmondod mindig mi legyen, hogy legyen, a gyerek meg annyit lát, hogy apu anyu csicskája...

Na mindegy, nem tudom, mit vártál ettől a kérdéstől, de önigazolásra nincs szükséged.

2019. dec. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
42%

Annyiban legalabb elörelato vagy hogy mindig a nö sziv a gyerekkel.


Amugy en is ismerek vezetö beosztasu karrierista nöt, ö szerintem azert utalja a haztartasbelieket, mert plusz zsetont kapnak a semmire. Egy öntudatos nö keptelen megèrteni az "ajàndékpénz" fogalmàt. Valoszinü az miatt amire suliban is nevelnek hogy nulla pontos dolgozatra egyes jàr es nem ötös.

2019. dec. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!