Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire tartjátok fontosnak...

Mennyire tartjátok fontosnak a tartalmas beszélgetéseket ahhoz, hogy a mindennapi teendőinkben lendületet adjanak?

Figyelt kérdés
Úgy értem, mi ezzel a tapasztalatotok? Ha van, akivel őszintén beszélgetni, megosztani a nehézségeket is, akkor a munkával/ tanulással lelkesebben tudtok foglalkozni? Vagy ha tudjátok, hogy a nap végén egy beszélgetés vár rátok, akkor napközben szívesebben foglalkoztok a munkával? Persze ezt nem úgy értem, hogy arra használjunk egy barátságot, vagy más kapcsolatot, hogy előrehaladjunk a munkában, de hogy talán jobb érzés így dolgozni/ tanulni is... Mit gondoltok erről?

2020. jan. 31. 18:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Velem még nem történt olyan, hogy jobban éreztem volna magam attól, ha valakivel megosztom a problémáim, szóval ez pont nem szempont nálam, de persze igénylem a tartalmas, érdekes beszélgetéseket, sőt, csak tartalmas beszélgetéseket, a hétköznapi fecsegésre néhány mondat után ráunok. Igénylem, de nem minden nap, a csendet és az egyedüllétet sokkal gyakrabban. Nem megy jobban a munka, ha otthon várnak, én mindig is szerettem az üres lakásba hazamenni.
2020. jan. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Blade Bone ***** válasza:
100%
Szerintem viszonylag fontos, mert ez is egyfajta kiegyensúlyozottságot nyújt.
2020. jan. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kedves első! Nekem is túl sok lenne azért a mindennapi beszélgetés :D
2020. jan. 31. 18:52
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs saját családom, hétvégenként hazajárok anyámékhoz, ekkor szoktunk beszélgetni a heti eseményekről. Szerintem fontos ez a dolog, és nem csak 10 percet kell ezzel a dologgal foglalkozni.
2020. jan. 31. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Középkorú nő vagyok. Egy-két igazi barátnőm van, akivel ha átbeszélek dolgokat, az erőt, lendületet tud adni (esetleg jó ötletet is kapok). Bárkivel nem beszélem ki, csak a tartalmas beszélgetéseket szeretem.
2020. febr. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2020. febr. 1. 07:33
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Két barátnőm van, akivel hetente-két hetente megbeszéljük a dolgokat. Nekem az ad lendületet, hogy ők megértenek, más szemszögből világítanak rá helyzetekre, támogatnak, vagy éppen kimondják, hogy hülye vagyok.

Ha párkapcsolatról is beszélünk, akkor volt olyan párom, akivel nem tudtam megbeszélni a problémáimat, mert mindig panaszkodásnak élte meg. A munkahelyi témák meg egyenesen idegesítették. Én hosszútávon bezárkóztam és kezdetektől éreztem, hogy ez nem fog működni. Így amit előtte nem éreztem lényeges kritériumnak, az talán a legfontosabb lett. A férjemmel minden érzésemet, gondolatomat, nehézségemet megtudom osztani, meghallgat akár napi szinten és érdeklődik is pár naponta, hogy lett e fejlemény abban, amiről beszéltünk. Nekem ez egy olyan támogató, szerető hátteret ad, ami által egészen biztos kiegyensúlyozottabb és tudatosabb vagyok a munkámban pl.

2020. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, neked is nagyon szépen köszönöm, és örülök! :)
2020. febr. 1. 17:59
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nem csak kenyérrel él az ember"


Rendkivül fontos szerintem, hogy legyen, akivel kölcsönös, feltétlen bizalommal és szeretettel megbeszélhetitek a dolgokat egymás életében. És nem csak a konkrét gondokat, hanem a miérteket, a filozófikus, gondolati, lelki hátterét is. A stratégiát, hogy mit hogyan nézz, hogyan csinálj.

Ez leveszi az emberről a bizonytalanságokat, a feszültséget, kizökkent a saját nézőpontodból, a saját korlátaid közük, a saját örlődésedből. Egyensúlyhoz, megoldáshoz, derűhöz segit.


Hálás vagyok, hogy én ezt van, akivel megélhetem.

2020. febr. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, szóról szóra pontosan megfogalmaztad azt, hogy minek a szükségét érzem most nagyon...

Örülök, hogy te megtaláltad azt a személyt! :)

2020. febr. 6. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!