Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek ebbe érdemes...

Szerintetek ebbe érdemes energiát belefektetni?

Figyelt kérdés

Én 21 éves lány vagyok, a fiú pedig 26.


Egy szórakozóhelyen találkoztunk, ami alapvetően nem a terepem az ismerkedésre. A történetben ott a csavar, hogy ő külföldi és itt lakik, én pedig még két hónapig külföldön lakom (aztán visszaköltözök), most csak jövőhét elejéig maradok itt. Aznap este végig együtt voltam vele és egy barátnőmmel és mondta, hogy vannak külföldi barátai, de szeretne magyarokat is. Pont emiatt jöttük ki jól egyébként, ez a külföldön élés és helyiekkel haverkodás mindkettőnknek aktuális. Azóta még egyszer voltunk együtt bulizni. Hétvégén még utoljára be akarunk ülni valahová a barátnőmmel és elhívtam őt is a haverjával, aki akkor vele volt. Erre az volt a válasza, hogy "hát ha a haverjával is akarok találkozni és nem csak vele kettesben, akkor elhívja őt is", amit azért nem értettem, mert miután megtudta, hogy már csak egy hetet vagyok itt, elég egyértelműen nem hívott volna sehová kettesben, ami érthető. Mármint randizni hívni valakit úgy, hogy aztán két hónapig egy országban sem lesztek nem tűnik túl értelmesnek, hiszen egyáltalán nem ismerjük egymást. Ő maga nem is keres engem tulajdonképpen. Amikor én írtam neki, rengeteget beszéltünk és szívesen el is jön velünk a barátnőmmel, de mindig én írtam neki először.


Attól félek, hogy elkönyvelt annak a lánynak, akibe nem fektet semmi energiát, de talán egy éjszakára megfektethetné, ha úgy gondolja. Én viszont tényleg szívesen barátkoznék vele, mert emberileg nagyon szimpatikus és kedvelem. (Ha több lenne belőle, annak is örülnék, de ezek alapján erre nem látok sok esélyt.) Abban a két hónapban szerettem volna néha beszélni vele, hogy mi újság, hogy ne szakadjon meg köztünk a kapcsolat, de ezek után nem tudom, hogy megéri-e. Nem szeretnék futni utána, csak szeretném őt a baráti körömbe, ezt viszont ilyen kevés ismertség után nem szeretném kifejteni neki, hogy aztán a drámázásommal ijesszem el.


Vannak egyébként korabeli fiú barátaim, akik tényleg csak barátok és ugyanúgy ismertem meg őket, ahogyan ezt a srácot is, csak akkor én voltam külföldön. Ezért voltam bizakodó az elején, de már nem tudom. Fogalmam sincs, hogy megérné-e nekem keresnem őt, hogy komolyan vesz-e annyira, hogy barátkozzunk és eljárogassunk együtt ide-oda. Szerintetek csak bolondot csinálnék magamból, ha ráírogatnék vagy lehet értelme?



2020. febr. 4. 16:22
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia, értelmes kérdező.

Figyelj, én azt gondolom, hogy jó ahogy hozzáállsz ezekhez, és próbálsz törekedni a jóra. Nekem is van egy párkapcsolatom, és komoly dolgokon mentünk keresztül, megtanultam kezelni a helyzeteket benne, ebből a tapasztalatból beszélek.


Miért nem írsz rá, és közlöd vele amit érzel, gondolsz, őszintén? Hogy te szerinted ő érdekes, és akarnál ISMERKEDNI, adni esélyt annak, hogy akár valami lehet is közöttetek. Hisz, talán te sem tudod ő mit gondol?


Lehet úgy van vele, hogy elmész, úgyis elfelejted őt, külföldiekkel beszélgetsz majd, vagy akármi?

Vagy, hogy csak azért hívod el, mert jófej, és amúgy nem akarsz semmit, nem is gondolsz semmire vele kapcsolatban?


Sok érzés van benned, és vágy, amik jók, de a másik nem tudja, és ha közlöd vele, hidd el, egyértelmű lesz mindkettőtöknek a szituáció, egyenesen jön a válasz tőle, hogy akarja, vagy sem. Nem lesz benned kétség, és ilyen kérdőjelezés sem.


Írd rá az igazat, amit érzel, őszintén. A barátnőmnél, sőt minden más kapcsolatomnál is ez bevált. Ebből tudtam, mit akar a másik. Egy interjún ugyanúgy ahogy csak tudtam, őszinte voltam, és mondtam a HR-esnek, hogy ő ideges e rám, mert teljesen úgy beszél, mint aki haragszik. Mondta hogy nem, csak azt hitte én vagyok az ideges rá. Holott én végig egy béna, elesett embernek éreztem magam, nem egy ijesztő, ideges srácnak.

Óriási különbségek vannak az emberi szemszögök között, az őszinte kommunikációval simán meg lehet ezeket oldani.


Sok sikert.

2020. febr. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!