Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez működhet? Érdemes belefekte...

Ez működhet? Érdemes belefektetni pénzt?

Figyelt kérdés

Egy kb 1 éve kriptobányászással foglalkozó amerikában élő férfi tervei közt szerepel az, hogy ott amerikában venne egy földet, arra építene egy csarnokot, amit telipakolna kriptopénz bányász gépekkel, és a gépekhez, meg az épület építéséhez keres befektetőket. Azt nem tudom pontosan milyen formában lenne az egész, de azt mondta, ha becsődölne, akkor az ingatlan eladásából kárpótolná a befektetőket.Ezért se szeretné bérelt helyen tartani a gépeket, a másik meg az, hogy a bérleti díj is nagyon magas ott.Mivel ott viszonylag olcsó az áram, a hardverek beszerzése, így talán meg is érhetné. Egyelőre még csak tervben van nála is, de ki mit gondol, megérné hosszabb távon ilyenbe belevágni? Az egyik lájvjában,sokan mondták, hogy beszállnának az üzletbe. De én nem vagyok benne biztos, hogy annyira megérné.Azt hiszem főleg ethereumot bányászna, bitcoint is talán, ha kijön egy antminer s9- nél megbízhatóbb bányagép, mert az gyakran leáll, tönkremegy.Ő jelenleg most 10 riget üzemeltet, kb 50 videókártyával, és úgy 3500 dollár jövedelmet hoz neki tisztán a kriptobányászat havonta, és olyan 15-20 ezer dollárt fektetett bele eddig egy év alatt.

Az ingatlanfedezet jónak is tűnhet, de az közvetlenül nem termelne hasznot, csak a gépek. Na és amíg felépül, és nem indulnak be a gépek, addig is benne állna a befektetők pénze. Igaz, hogy én személy szerint is jobban megbíznék benne, mint egy kína ismeretlen cégben, ahogy felhő alapú kriptopénz bányászattal foglalkoznak. De tőle független okok miatt is könnyedén becsődölhet az egész dolog.



2018. jan. 2. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
fektess
2018. jan. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Majd ha áll a szerverfarm és megvannak a konkrét költségek hogy mennyi egy szerverelhelyezés akkor magad is utána számolhatsz hogy mennyire éri ez neked meg, de beszállni befektetőként felejtős. Egy ilyen szerverparkot felhúzni vagy fél millió dollár. Ez nem annyiból áll hogy egy konténer árammal meg internettel, mindenféle engedély kell rá, tűzoltó berendezés szellőző berendezés, hatósági engedélyek, ez baromi drága. Plusz az üzemeltetés, uygebár oda 0-24-es felügyelet kell, az legalább két ember évi 30-40 ezer dolláros fizuval. Szóval ezeket számolgasd ki hogy ez mikor hozna pénzt. Főleg úgy hogy PC-vel már nem igazán lehet ezt pluszosra kihozni(kétlem amúgy hogy a fazon ennyit keresne 50 karival) ASIC-nál meg ha megrogyik az adott kriptopénz dobhatod a kukába ha meg univerzálisat veszel az meg soha nem hozza vissza az árát. És akkor még mindig ott van az a lehetőség hogy befizeted a pénzt ő meg lelép vele távol keletre vagy dél amerikába. Ha egyáltalán sikerül beperelned akkor is megússza mert ott nincs kiadatás és ha beugraszt egy halom embert több százezer dollárt kaszál.
2018. jan. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy a counterparty risk. Ha bármi balul sül el, Amerikában kell perelned, az pedig elég drága buli...
2018. jan. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 hun_74 ***** válasza:
100%
Ismét egy átverés. Nehogy az onecoin befektetőinek sorsára jussanak. Tudom, hogy a bitcoin mögött van vásárlóérték,de ez a bitcoin farm összedobott lóvéból, nekem a sunenergie féle napelemfarmra gyüjtünk pénzt Amerikában féle MLM nek álcázott piramisjátékra emlékeztet.
2018. jan. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

Székely vegánrol van szó.

Még nagyon bizonytalan hogy mi lesz és mikor.De szerintem valószínüleg semmi se lesz belőle.Magának fog bányászni max.

De egyébként szavahihető emberről van szó.

Ha beindítaná a dolgot én is beszánék egy kicsi összeggel.

2018. jan. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Székely Vegán is az a típus aki evangelizálja ezt (a vallásosoknál se bírom ezt a rossz szokást) Ez a fajta hittérítő veszélyes. Mint valami elmebeteg mindenkit hülyére véve (pl én IT-sként tisztában vagyok a kriptopénzek technológiai hátterével és a hülyeségeikkel próbálnak kioktatni) védik a nagy bizniszüket és akit csak tudnak belerántanak. Ez az embertípus nem csak a kriptopénzekkel van így hanem mindenféle más biznisszel is.

Ugyanez volt a helyzet az elmúlt évtizedekben az MLM-nek álcázott piramisjáték hívőkkel is (ezért is hasonlítják a piramisjátékhoz a kriptopénzesdi játékot mert hasonló őrület). Azokkal is lehetett sokat nyerni sokáig de aki már később lépett be inkább már csak bukott.

Lehet hogy neki sikerült de lehet hogy neked nem fog menni a dolog.

Tegyük fel hogy beszálltál volna pénzzel. Most a következő a helyzet:

Székely Vegánt letartóztatták (két hete azt hiszem). Ha kiengedik akkor midnent el akar adni és költözik haza (muszáj lesz neki mert illegálisan tartózkodik az USA-ban). Hétfőn lesz a tárgyalása amin arról döntenek hogy kiengedik-e hogy eladhassa a farmját és elintézze a dolgait.

2018. febr. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!