Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ti adnátok még egy "esélyt"?...

Ti adnátok még egy "esélyt"? Lenne kedvetek barátkozni?

Figyelt kérdés

Fél éve új helyre költöztünk egy pici faluba.

Bár kedvesek az emberek és én baromi nyitott személyiseg vagyok még sem sikerült még senkivel sem isten igazából össze barátkoznom. Pedig nagyon hiányzik egy itteni barátnő, akivel néhe le lehetne ülni kávézni, csevegni.

Vannak barátnőim, de x km-re mindenki éli a világát mindegyikünknek van már gyermeke,vagy épp dolgozik tehát nehéz bármit is egy kalap alá hozni. Így telefonon és online tartjuk a kapcsolatot.

Az egyik anyuka 2 alkalmi csevegés után leakart tarhálni már pénzzel.. 🤦‍♀️ Ő tapadt volna mint bélyeg a levélre. De finoman és érthetően elutasítottam. Azért madárnak se nézzen senki.

Egy másik itteni anyukát meghívtam a gyerekeivel 1 hónapja. A gyerekeink ovistársak. Egész nap készültem rájuk, lányaim egész nap izgatottak voltak, majd érkezési idő előtt 15 perccel én hívtam fel, hogy nagyon várja nagy lányom már őket. Mire teljesen banális nevetséges kifogással lemondta. Nagyon rosszul esett mert annyi nem volt benne, hogy szóljon előre. Semmi gondom nem lett volna ha közli most nem alkalmas, nincs kedve szar napja van,nem vagyok szimpatikus akármimindezt időben és nem úgy, hogy én hívom fel. De amivel lerázott.. Hát azon szabályosan nevettem.

Most a napokban beközölte, hogy gondolkodik, hogy felhív és átjönnének.

Nem reagáltam. Ezek után nem tudom mit gondoljak. Igazából nekem ezek után semmi kedvem barátkozni,ismerkedni. Meghívni még egyszer végképp.



2020. febr. 24. 17:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%

Neked van itt nagyon nagy arcod, úgyhogy inkább te vegyél vissza. Odaköltözöl valahova, be akarsz illeszkedni, de itt szapulsz egy ismeretlen anyukát, hogy miért csinálta ezt meg azt.

A rajta gúnyolódó hangnemed pedig ugyanolyan gáz. Főleg, hogy ott sem voltál a közelben sem, de azért nyilván jobban tudod, hogy mennyire is sérült a gyerek, kellett-e neki orvos vagy sem.

Nem csodálom, hogy nincs elég barátod, ha egyszer képes vagy egy kis baleseten megsértődni, pláne úgy, hogy magad is szülő vagy. Ez bármikor előfordulhat, te meg úgy teszel itt, mintha a nő sokadjára nem engedte volna el a gyerekét hozzátok, és direkt hazudna.

2020. febr. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Istenem, hogy Te mekkora egy gyökér vagy. Hol szapultam? Sehol. Csak úgy érzem nem volt egyenes, most meg nincs ló jó a szamár is alapon jönne.. Hidd el 100x előbb elfogadom ha azt mondja nincs kedve jönni, rossz napja van akármi ha egyenesen megmondja. Másrészt,bocs engem úgy neveltek, hogy igen is szólok ha valami nem alkalmas még sem, vagy meggondoltam magam. Mivel nem ismersz kár bármi féle hamis véleményt ide köhögni. No nem azért mert nem tetszik a negatív kritika hanem mert nem tudsz szöveget értelmezni. Így meg tudod.. vitázni oly felesleges.

Szálka miatt meg ügyeletre menni? Haggyad már..

Az meg hogy nem engedek minden Julcsit a közelembe annak is meg van az oka. Többet ér pár igaz barát mint 100 haver vagy érdek ismerős.

2020. febr. 24. 19:49
 13/16 anonim ***** válasza:

Elvileg böven igaz is lehetett az indok, sokan elmennek ennél kisebb dologgal is az ügyeletre, föleg hét végén vagy ha a gyerek nagyon fájlalja.

Az meg, hogy nem hivott akkor - ha stresszben van, akkor elöfordul, hogy akár tényleg komoly idöpontot is elfelejt.


Viszont ha te már elöre eldöntöted, hogy nem állsz szóba ezzel az anyukával, akkor nem értem, mire jó kiírni egy kérdást róla. Emellett föleg az utolsó megjegyzésed "minden Julcsi" igencsak primitív emberre vall.

2020. febr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Eldönteni nem, nem döntöttem el, ezért is írtam ki a kérdést. Ki hogyan látja a dolgot. Néha jobb meghallgatni egy kívűlállót más nézőpontból.

A - minden Julcsi- nos gondolom attól mert kedves vagy bárkivel az nem jelenti azt, hogy szorosabbra is fűzöd az ismeretséget csak azért mert váltottatok pár szót egy vadidegennel,legalább is én ilyen vagyok. Mindenkivel kedves vagyok, nyitott, de megválogatom kiket engedek közelebb ahogy azt is kit hívok meg az otthonomba. Ez nem sznobság puszta védekezés.

2020. febr. 24. 20:44
 15/16 anonim ***** válasza:
Én vittem be a gyereket az ügyeletre, mert belement a talpába egy szálka - méghozzá elég hosszú és vastag, és nem lehetett kihúzni, nagy része beletört, a gyerek meg ordított, mert fájt neki. Idegességemben alig tudtam gondolkodni, és biztos nem jutott volna eszembe, hogy a gyereket akartam vinni valakihez játszani.
2020. febr. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ez is egy más nézőpont.
2020. febr. 24. 21:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!