Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jómodú srác kezdett velem...

Jómodú srác kezdett velem barátkozni és kellemetlen hogy anyagilag nem tudok elmenni a meghívásaira?

Figyelt kérdés

Szerintem azt hitte én is jómodú vagyok. Egy kondiba járunk. Én nyertem az éves bérletet, amúgy 16.000 forint / hó amit nem is engedhetnék meg magamnak. Jó fej nagyon, de olyan helyekre hív, hogy nem tudok mást tenni, csak visszautasítani. Példák: kiugranak hétvégére Firenzébe (ez még ősszel volt), elmennek Ausztriába síelni, kimennek nyáron Floridába 2 hétre (ez elmarad). Szórakozóhelyekre is olyanokba hív el ahova engem a face controll be sem engedne, ilyen felső tízezer helyeire. Meg Balaton Sound VIP fesztiválra. Mindig mondja hogy menjek már el velük végre.

Ha magától nem látja hogy csóró vagyok, akkor hogyan fejezzem ezt ki úgy hogy ne járassam le magamat? Nem akarom mások előtt kimondani hogy nincs pénzem. Viszont magától nem veszi a lapot, állandóan hivogat ilyen helyekre. Amikor azt akartam bevetni hogy én elhívom őket pl túrázni akkor az nem tetszett nekik mert hogy ilyen helyre ők nem járnak mert poros, koszos, tönkremegy a cipő.


2020. ápr. 22. 12:52
1 2
 1/12 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
80%

Én lazán megmondanám neki, hogy nézd, nekem ez kellemetlen, én ezeket magamtól nem tudnám megtenni. Nem akarok kitartott lenni, és nem is esik mindig jól, hogy elhalmozna, míg te nem tudnád fordítva.

Persze, azt mondom, ha bejön a srác nagyon, emiatt ne hogy letegyél róla. Butaság, és attól hogy neki sok pénze van, és elvinne ide vagy oda, az még nem az ördögtől való dolog.

2020. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem vagy őszinte? Ezt nem is értem. Mégis miből látná, hogy csóró vagy, ha nem mondod neki? Következtesse ki? Főleg, ha csak a kondiban találkoztok.

Ha neki nem tetszenek a te programjaid, akkor hanyagoljátok egymást. Te nem tudsz menni az övére, ő meg nem akar a tiédre.

2020. ápr. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon kedves tőled, hogy hívsz, értékelem a gesztust, de sajnos nem élünk egy anyagi színvonalon, így én ezt sajnos nem engedhetem meg magamnak.
2020. ápr. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem érezném gáznak, hogy szimplán mondjam neki, hogy "nézd, ezt anyagilag nem engedhetem meg magamnak, nagyon drága a program, amire hívsz".


24/F

2020. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak "ketzdett veled barátkozni" akkor még nem is ismerhetitek egymást igazán.

Főleg nem annyira, hogy külföldre menj vel, stb.

Tehát mondd neki, hogy nem is ismerjük még egymást, stb, nem e lehetne kezdetnek itt a közelben sétálni valamerre vagy beülni valahová..

Aztán ott majd úgyis megtudtok egymásról egy csomó dolgot, aztán csak "feltűnik" neki a téged zavaró különbség köztetek, észreveszi magát és lehet nem fogja erőltetni onnatól az ilyen (költséges) programokat, max szolídabbakat, amiket én is írtam..

2020. ápr. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Engem a hideg kiráz az ilyen anyagilag elszállt emberektől, ha amúgy kedves, akkor sem az én világom. Pzarló, sznob élet stilus. Engem nagyon zavarna, nem tudnék ilyen emberrel barátkozni.
2020. ápr. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Mond meg neki.

Nem kell szégyelni, hogy milyen az anyagi helyzeted.

Hátha meghív.

2020. ápr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

"Engem a hideg kiráz az ilyen anyagilag elszállt emberektől, ha amúgy kedves, akkor sem az én világom. Pzarló, sznob élet stilus. Engem nagyon zavarna, nem tudnék ilyen emberrel barátkozni."


Az nem ez a kategória.

A srác sokadik generációs gazdag lehet, fel sem tűnik neki hogy fura amit kér. Neki ez olyan természetes dolog mint neked a wc papír

2020. ápr. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a kérdező is férfi, szóval nem arról van szó, hogy nem akarja kitartatni magát.

Gondolom haverkodna veled, de ugye neked meg kellemetlen egy másik férfinek bevallani az anyagi helyzeted.

Most kapóra jön akkor a vírus, a végére meg úgy is elkopik ez a barátság is.

2020. ápr. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Férfi vagyok azért írtam ki a barátság kategóriába nem az ismerkedésbe. Igen, arról van szó, hogy másik férfinek szégyellném mondani, hogy figyelj haver én csóringer vagyok ám. Neki tényleg természetesek ezek a dolgok. Láttam a szüleit is már meg a nővérét is, apja legújabb hófehér Mercedes suv, anyja ilyen operába járós stílusú dáma (mindketten idősebbek, 55-60-nak nézem őket) nővére meg dizájner ruha-táska. A srác is csak DSquared meg Gucci, Versace ruhákat hord. Neki nem téma napi 40-100 ezret elkölteni ahogy látom. A képek alapján a Soundon is VIP-ben vannak meg luxusvillát béreltek. Nem az én szintem ez.
2020. ápr. 22. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!