Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egyik legjobb barátom egy...

Egyik legjobb barátom egy meleg srác, de a viselkedése borzasztó. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Én lány vagyok, és az egyik legjobb barátom egy meleg fiú. Nagyon jó barátok vagyunk, viszont az nem tetszik, hogy világgá kürtöli a melegségét, mintha arról mindenkinek tudnia kellene. Eddig nem viselkedett így, egy pár hónapja nőtt meg ennyire az önbizalma, és most kihívóbbnál kihívóbb ruhákat hord, ami mondjuk nem is érdekelne, úgy öltözik ahogy akar, de a legkiakasztóbb az, hogy kb minden fiúra nyomul, még az se számít neki, ha az az adott fiú hetero és barátnője is van. Nem veszi észre azt se, ha le akarják rázni, mert tényleg idegesítő amit művel. Próbáltam neki szebben, meg vulgárisabban is elmagyarázni, hogy ne nyomuljon már minden fiú barátomra akinek bemutatom, de még megsértődni se tudott. Az állandó szelfi, fotózás és divatmániája is idegesít, bárhova megyünk mindenhol fotót kell róla csináljak, és sokszor még lekezelően, nagyképűen is viselkedik, kihasználásnak érzem. De tényleg, eddig ő tök normális visszahúzódó srác volt és mostanában lett ilyen. Nem tudom kinövi-e vagy rosszabb lesz. Meg még annyi, hogy kb minden jól kinéző sráccal összefeküdne, hiszen még ezeket is nekem mondja el. Nem akarom vele megszakítani a barátságot, csak valahogy rá akarom vezetni, hogy vegye észre magát, hogy ez a minden létező fiúra nyomulgatás (tökmindegy meleg vagy hetero) meg a feltűnési mániája nem fog jóra vezetni.
2020. márc. 16. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
ő egy igazi buzzi , nem meleg . majd bevernek neki no nem a seggébe hanem a fejecskéjébe
2020. márc. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Kamu...
2020. márc. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
utolsó, joggal mondhatod hogy kamu, mert ahogy ez a srác viselkedik olyan nincs is még egy
2020. márc. 17. 03:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdésem, hogy neki ezt mennyire magyaráztad el így, ilyen ok-okozati összefüggésben mint itt?

Vagy csak egy egy jelenség miatt szóltál közvetlen?


Mert az első pontot ki lehetne maxolni, de jobb tippem sajnos nincs.

Ha ennyire élesen megváltozott a viselkedése, akkor simán lehet, hogy most csak túlkompenzál, és a valódi énje a két szerep között van félúton.

De ezt felgönygyölíteni, kommunikálni, kezelni, megoldani, már komolyabb készségeket igényel. Próbálkozni persze lehet.

2020. márc. 17. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Én meleg vagyok, de a barátod egy ócska köcsög . Egy rendes b_zi nem viselkedik így. Tényleg az lesz, hogy valaki felcseszõdik és leb_sz neki egyet. Jogosan. 28/f
2020. márc. 17. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%

Próbáld meg megértetni a sráccal, hogy ahhoz, hogy elfogadják az emberek a melegségét, elsőként ő neki saját magát kell elfogadnia olyannak amilyen.

Rengeteg meleg srác/lány, kihasználva a mostani liberális világot, elkezd műmájerkedni, hogy “na most akkor én végre IstenCsászár leszek” csakis azért mert ő legbelül elnyomás alatt érzi magát.

Persze a heterok-nak is el kellene fogadni, hogy az emberek nem egyformák, olykor egyesek eltérnek az általános szexuális normától, akaratukon kívül, ennek ellenére mégsem bántanak vele senkit, nem bűnőzők és mentálisan sem betegek, csak egyszerűen furcsák, más nézeteket vallanak.

Sosem fognak úgy gondolkozni mint egy hetero és fordítva sem, így sajnos ez örök háború.

Azért jobb ha tudja a meleg barátod, hogy akármennyire is szeretné, a melegség nem normális jelenség (jó értelemben véve), így az embereknek nem lesz normális amiket csinál, főleg ha még túl is tolja.


Ha még nem pontoztatok le eléggé, a “nem normális-t” úgy értem, hogy minden embernek vannak furcsa dolgai, még nekem is, pedig én ellenkező neműekkel létesítek szexuális kapcsolatot, de mégis vannak olyan dolgaim, amire mások azt mondanák “te nem vagy normális” mégis vannak akik szeretnek és elfogadnak.


Mond meg a srácnak, hogy te melegként is bírod őt, de az átlag ember nem fogja elfogadni a feltűnési kicsapongásait, mert polgárpukkasztó, ha pedig lázadni akar, akkor hagyd őt magára. Ha okos, előbb-utóbb rájön, hogy hülyeséget csinál, ha pedig buta, akkor sajnálom nincs mit tenni, úgyis mindenki szemét homofób lesz a szemében, aki nem áll be utána a sorba.

2020. márc. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tippelhetek? Gondolom nincs párja. Még az is lehet, hogy azt mondja, hogy neki nem is kell. Pedig erre lenne szüksége.

Azért volt visszahúzódó, mert félt a reakcióktól. Most, hogy megkapta a pozitív visszacsatolást (elfogadás) a környezetétől átesett a ló másik oldalára. Felszabadultak a gátlásai és azt csinálja mint minden más korabeli. Flörtöl mindenkivel hátha "összejön valami". Pedig a melegek esetében kell a kontroll. Én is az vagyok, tudom. Nem a levegőbe beszélek. Sokan elkövetik ugyan azokat a hibákat az elején és csak saját kárukon tanulják meg a leckét.

- Az, hogy elfogadják nem azt jelenti, hogy szeretik is. Ne told az arcukba minden alkalommal!

- Az, hogy valaki férfi nem azt jelenti, hogy meleg/biszex is! Ha tetszik akkor se mássz rá, mert a heteróknak ez kifejezetten irritáló!

- A környezeted nem úgy lát téged ahogy te látod magad! Légy mértékletes! Ha úgy érzed, hogy "te csak önmagad adod" a környezeted azt fogja látni, hogy egy ízléstelen pojáca vagy. Nem kell mellig kivágott flitteres felsőt felvenned ahhoz, hogy mindenki tudja, hogy meleg vagy. Tudni fogják, nem kell "promózni".

- Az, hogy meleg vagy csak EGY tulajdonságod. nem A tulajdonságod. Ettől nem leszel sem érdekes, sem különleges.

stbstb lehetne sorolni a végtelenségig.


Azt tanácsolom, hogy beszélj vele erről őszintén. Jobb, ha tudja, hogy a viselkedésével nem ér el semmit csak azt, hogy elveszíti a barátait.

2020. márc. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!