Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnék valakit megválto...

Hogyan tudnék valakit megváltoztatni?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, akinek van egy sajátos személyisége, amivel nincs is gond, de durván számítógép függő. Hiába ír rá akármelyik barátja, nem hajlandó válaszolni vagy reagálni akkor se, ha komolyabb vagy sürgős ügyről lenne szó. A baráti társaságon belül én és egy másik srác tudunk pozitív hatást gyakorolni az emberekre, de ő nekünk is új eset. Tudnátok segíteni, hogy hogyan tudnánk bevonni a civilált életbe?

2020. máj. 6. 18:50
 1/3 anonim ***** válasza:
71%
Az energiátokat fordítsátok hasznosabb dolgokra.
2020. máj. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló eset velem is volt, csak ott a gép nyert.

Megtettétek amit tudtatok, talán próbáljátok elhívni gamepub-ba, lehet elmenne mivel játék, viszont mégis szocializálódna mivel veletek van. Kezdetnek megteszi.

Ha tényleg nem sikerül akkor ez van el kell fogadnod hogy nem "mentheted meg" ha ő nem akarja. Tudom rossz ezt hallani de ez az igazság.

2020. máj. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
44%

Az ismerősödnek szakemberhez kéne fordulnia.


A számítógépfüggőség komoly dolog, de elég gyakori. Meg kéne találni, hogy mi okból lett függő. Esetleg élőben nehezen barátkozik, ott nincs sikerélménye, amit a játék pótol?


Mindenképpen rá kell ébreszteni, hogy ez nem megoldás, ez így nem mehet tovább. Beszéljetek vele, mik a céljai, hogy érzi magát. Nem tudom, hogy ő tudja-e magáról, hogy függő. Sajnos tapasztalataim szerint viszont nem.


Esetleg, ha ti beszélnétek egy szakemberrel, ő majd biztosan segíteni fog.

2020. máj. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!