Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van egy barátnőm aki már egy...

Van egy barátnőm aki már egy jó ideje nagyon sokszor idegesít, más is érzett már ilyet?

Figyelt kérdés

számonkérő és kioktató stílusa lett, és ilyenkor nagyon ideges leszek, mert tőlem teljesen távol áll az ilyen..

sajnos ez miatt egyre távolságtartóbb is vagyok vele, és egyre több témánál érzem azt, hogy ezt inkább nem osztom meg vele, mert félek hogy legközelebb mibe fog belekötni.

Nagyon rossz érzés,mert régi jó barát..:(

Valahogy amióta felnőttünk és már nem bulizásról szól az élet , eltávolodtunk egymástól.

Hogy kezeljem?

Elmondai soha nem fogom neki, mert megsértődne..

ezért semmi értelme nem lenne..

Mit tegyek, hogy amikor épp számonkérő stítulsban beszél vagy amikor kioktat akkor ne legyek ideges?

Tényleg szó szerint érzem, hogy teljesen felmegy a pulzusom olyan ideges leszek ilyenkor miatta..:S

Tényleg nagyon rossz érzés, hiszen egy régi jó barátom váltja ki ezeket az érzéseket belőlem...:(

Kérlek aki tapasztalt már ilyet, segítsen nekem, hogy hogy kezelte..:(



2020. máj. 7. 13:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%

Meghívod magadhoz a barátnődet egy laza süti-kávé estre, és beszélgettek. Órákig, lazán. Közben felhozod neki a témát, és látod, hogy hogyan reagál. Ha a személyisége olyan módon torzult, hogy egy kioktató liba lett belőle, és már csak egy üres hallgatóság vagy mellette, akkor a barátság semmit sem ér.


Ilyenkor eldöntöd azt, hogy megszakítod a barátságot, és meggyászolod a volt kapcsolatot, utána keresel másik barátot, vagy tűröd ezt a libát a régi szép idők kedvéért és szenvedsz meg nyavalyogsz tovább. Ez a te döntésed.

2020. máj. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Engem ha valami idegesít, azt igyekszem először megbeszélni, és ha nem vezet sehová, akkor megszakítom a barátságot.
2020. máj. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

ebben az a nehéz , hogy mint sokan mások is jót akar, azzal hogy megmondja mit csináljak, vagy mit hogy kellene csinálnom vagy ne csináljon stb stb..csak az a baj, hogy én főleg extrém rosszul viselem, ha mások megmondják, hogy mit csináljak. Én se avatkozok bele mások dolgába soha.

Viszont tudom, hogy jó szándékból teszi, de már tényleg kerülöm inkább bizonyos témák érintését, mert teljesen külön kis világ van a fejében és néha nem is értem hogy tud olyat tanácsolni amit éppen tanácsol..

csak így egyre jobban eltávolodom..

2020. máj. 7. 16:53
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm amúgy a válaszokat..elmondani ezt nem szeretném neki, mert biztos vagyok benne, hogy megbántódna, no meg nem is bírnám megmondani neki, sose voltam ilyen.

Ritkán merem elmondani a véleményem az embereknek.

Kollegákkal pl inkább homokba dugom a fejem, minthogy konfliktusba keveredjek, de volt már hogy elsírtam magam a tehetetlenségtől, amikor olyan igazságtalanul megvádoltak hogy nemhogy igaz nem volt, de pont az ellenkezője volt igaz és akkor sem tudtam megvédeni magam...

2020. máj. 7. 16:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
En tizen, huszoneves baratsagoknak is vetettem veget. Egyet sem bantam meg. Sokkal rosszabb erzes volt becsapni magam es ujra es ujra lenullazni a zavaro dolgokat. Nekem semmi sem szent ilyenben. Ha van egy zavaro dolog vagy jellenhiba, mindig lehetetlen volt megbeszelni. A masik nem fogta fel, visszatamadott. Ha ertene, mi a problema, nem lenne olyan. Szerintem nem valtoznak az emberek. En viszont valtoztatom az eletem szereploit.
2020. máj. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem hasonló volt. Kettő is. Mindegyik barátnőm a múltja miatt bízott meg nehezebben az emberekben. Az egyiknél konkrétan rettegtem, megszólalni se mertem, kerültem. Vele úgy ment tönkre a dolog, hogy egyszer elegem lett és elmondtam a véleményem és megszüntette velem a kapcsolatot.


Utólag úgy vagyok vele, hogy ezt hamarabb meg kellett volna lépnem.


A másikat szerettem nagyon így nem negatívan éltem meg a stílusát, fel se fogtam, hogy idegileg készített ki azzal, hogy állandóan a bocsánatáért kellett esedeznem, rettegtem, mert megsértődött amiatt, ahogy néztem vagy amit mondtam. Lutri volt nála, hogy öt perc múlva barátok leszünk e még.


Amikor depressziós lettem és nem tudtam vele foglalkozni, akkor kiadta az utamat. Akkor fájt, amikor jobban lettem valamicskét és nem volt már ott nekem és könyörögtem, de nem akarta velem megbeszélni a dolgokat.


De utólag visszanézve a barátság mérgező volt és kb az első 1-2 kirohanása után ki kellett volna adnom az útját.


Meg kell mondani szerintem és, ha haragszik, ki nem xarja le? Te is haragudhatnál rá, hogy mérgez téged lelkileg.

2020. máj. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sunshinedoll ***** válasza:

Nem kell félni attól, hogy elmondod a véleményed. Úgy gondolom, meg lehet mondani olyan stílusban egy régi barátnak, hogy az ne legyek sértő vagy bántó. Innentől kezdve, ha a másik fél ezt magára veszi és ellened fordítja, akkor valószínűleg egyáltalán nem érdekli őt, hogy te milyen határokat állítasz fel az életeddel kapcsolatban, csak kritizálni szeretne.

Egy jó barát felismeri, és elismeri, ha átlépte a bizonyos határt és odafigyel rá legközelebb, nem pedig megsértődik.

2020. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
megbántódna egészen biztosan, én nem merem neki elmondani..:S de köszönöm végülis ha belegondolok tényleg csak ez segíthetne, csak mellette sajnálnám is, ha elmondanám neki mert lehet akkor meg tökre önostorozásba kezdene, vagy ki tudja..
2020. máj. 8. 14:02
 9/11 A kérdező kommentje:
amúgy sokszor humorral próbálom az ilyen stílusát kezelni, de attól még a pulzusom felmegy és ideges leszek..:S
2020. máj. 8. 14:03
 10/11 anonim ***** válasza:
De mi van, ha megbántódik? Legfeljebb ritkítva lesz a találkozások száma. Az ilyet úgyis jobb lenne leépíteni. Ilyen barát miért kellene már?
2020. máj. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!