Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha egy barátotok huzamosabb...

Ha egy barátotok huzamosabb ideig nem keresne titeket sehol (se telefon, SMS, Facebook), akkor kihúznátok a "barát-listáról" őt?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék még, hogy szerintetek mennyi időnek kellene teljes kommunikáció szünettel eltelnie ahhoz, hogy ignoráljátok őt és már nem tartanátok barátnak őt. Mi a határ?

2020. máj. 8. 21:50
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még lemaradt az a kérdés, hogy mennyire találjátok fontosnak a személyes találkozókat. Ragaszkodtak ahhoz, vagy elég a netes, telefonos kapcsolat?
2020. máj. 8. 21:52
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs határ. Kivéve ha ő csak akkor keres ha baja van, rólad nem érdeklődik.
2020. máj. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Szerintem van. Pl ha 3 havonta 1-szer ér rá arra, hogy egy közös találkozót le tudjunk szervezni, én azt már egyáltalán nem tekintem barátságnak. Nekem persze gyakrabban lenne erre igényem.
2020. máj. 8. 22:02
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
A barátság nem arról szól, hogy állandóan összejártok. Az a haver, span, vagy hívd ahogy akarod, de a barátság teljesen más fajta kapcsolat. Azt nem kezdi ki az idő és a távolság - a személyiségek változása annál inkább.
2020. máj. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg a legjobb barát listáról venném le, elvégre a felvázolt szituáció számomra azt is sugallja, hogy én sem kerestem huzamosabb ideig, ergo nem nélkülözhetetlenül fontos része az életemnek. Ellenben a sima barát listáról biztos nem venném le ennyi miatt.


Ezen csak a tényleg nagyon hosszú idő változtatna, vagy a hozzáállásának a megváltozása és már csak akkor keresne, ha valamilyen egyéni érdeke vezérelné.

2020. máj. 8. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hosszú beszédszünet vagy hosszabb ideig nincs találkozó =kevesebb közös program és élmény =kevesebb beszédtéma. Persze sok más téma is van, amiről lehet beszélni, de a barátság összetartó kapocsa a közös élmények és programok. Egy barátság közös élmények és programok nélkül, na meg kommunikáció nélkül olyan, mint a sótlan, vízízű, hideg leves.
2020. máj. 8. 22:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, mert attól h nem talizunk ilyen olyan okok miatt, attól még kereshetne vagy beszélgethetnénk. Ha már az én kezdeményezésemre nem sok reakció van akk mindenképp...
2020. máj. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ez nem idő kérdése. Lehet hogy az élet szól közbe, és elfoglaltság miatt alig tudtok találkozni. Plisz más barátai is vannak akikkel akár találkozni akar. Talán a 4-es fogalmazta meg azt amire gondolok.

Persze az is lehet higy te jobban barátként gondolsz rá mint ő rád. Ilyen is van. Huszonéves korban pedig jellemző hogy megváltozik az ember érdeklődése és már kevesebb témátok van.

Nekem van barátom akivel egy évben 3szor találkozok személyesen mert messzi lakunk egymástól.

Csak akkor esne rosszul ha csak akkor keresne valaki amikor kell valami.

2020. máj. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon egyedül érzem magam. Kellene egy pár lehet, de ha a saját önbizalomhiányomat, bizonytalanságomat belevinném a kapcsolatba, akkor 3 nap múlva menekülnének tőlem. Valamivel le kell mindenképpen foglalom magam, munka, hobbi, ilyenek. Az a baj, hogy még saját magammal sem vagyok tisztában, őszintén szólva fogalmam sincs hogy ki vagyok. Nem tudom milyen ember vagyok, nem tudom egyszerűen meghatározó, definiálni magam
2020. máj. 27. 22:08
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem 2"barátnőm" volt. Ezek ilyen 10-15éves barátságok voltak. Napi szinten beszélgettünk, hetente összejártunk. Pletyóztunk, csajoskodtunk. Mindent tudtunk egymásról.


Az egyik megismerte a párját, és engem már alig-alig keresett. Pedig akkoriban padlón voltam, nem láttam a kiutat. Ő ezt nagyon jól tudta, mégsem segített. PEDIG amikor ő volt hasonló cipőben akkor én egyszerre ugrottam neki. Volt, hogy pl.dolgoztam szombat este 10ig, és nem volt erőm bulizni menni, olyanokat írt, hogy "komoly barátnő vagy"....végül csak elmentem. 2év alatt szedte össze magát, azalatt mindvégig mellette voltam.

Ő ehhez képest semmiben nem segített nekem. Azóta elköltözött egy kis városba nem messze, csinált gyereket és vígan éli az életét. Szépen lassan eltűnt az életemből.


A másik barátnőmet pedig csak a külsőségek érdekelték. Hogy mennyi van abban a bizonyos pénztárcában. El kellett adnom az autómat, és olyan megjegyzéseket tett, hogy "én nem nézlek ám le", NEM A FRANCOKAT NEM! Azt nézi ki milyen autóval jelenik meg, ki milyen márkájú cipőt visel, a legdrágább telefon van -e a kezébe.

Szóval, akkoriban lecsúsztam anyagilag, olyan szinten elfordult tőlem gyerekek.....

Mondom ez a fontos? Komolyan? Hogy mennyi pénzem van? Ha nincs pénzem akkor elfordulsz tőlem?


Ez miatt is rosszul éreztem magam, hogy nem elég hogy nincs pénzem kb.kajára sem de még igaz barátaim sincsenek. Tök egyedül vagyok és a nulláról kell felépíteni az életemet.


Azóta lett egy új barátnőm, akivel nem járok össze rendszeresen, de mindig írogatunk, kéthetente legalább találkozunk. Jókat tudok rajta nevetni ezt szeretem benne. Mindig jó a kedve.


Ezenkívül nekem sincsenek olyan igazi nagy barátságok jelenleg az életemben. De nem is bánom. Mindenáron nem is kell...


A párommal mindent megtudok beszélni, ő van egyedül mellettem.


30N

2020. máj. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!