Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Eddig nem kellettem, de most...

Eddig nem kellettem, de most hirtelen "én vagyok az egyetlen esélye"? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Volt egy nagyon jó barátnőm, igazából már jó 4 éve őt mondanám a legjobb barátnőmnek. Minden nap beszéltünk kb egésznap (chat/Facetime), hetente találkoztunk 1-2 alkalommal minimum. Pedig az évek alatt lediplomáztunk mind a ketten, én dolgozom is, szóval nem mondanám, hogy azért értünk rá ennyire beszélgetni, mert semmi dolgunk soha.

Aztán szeptemberben bekattant, vagy nem is tudom, és szakított a párjával, akivel már 5. éve együtt éltek, esküvőt terveztek. Kérdeztem, hogy azért, mert van-e más a láthatáron, de mondta, hogy nem, dehogy, csak egyedül akar lenni. Mégis feltűnően sokat beszélt egy bizonyos srácról, és valahol rosszul esett, hogy nem avat be, de ráhagytam (közben a különköltözés miatt nálam lakott pár hétig, amíg nem talált albérletet magának, így még feltűnőbb volt ez). Eltelt pár hét a szakítás óta, mit ad Isten, egyszer úgy jött haza, hogy összejöttek a sráccal és ő mennyire boldog és szerelmes. Rá egy hétre már átköltözött a sráchoz. Mondtam, hogy szerintem ez egy kicsit korai, mert eddig azt hallgattam, hogy ő most egyedül akar lenni, és magával foglalkozni, egyetemre járni (elkezdte az MA-t közben). És szépen fokozatosan eltűnt ezután az életemből... Az üzeneteimre sosem válaszolt, vagy ilyen 1-2 hét után. Ami azért vicces, mert amikor meg velem volt, a telefont le sem tette, mindig a kezében volt... Meg a mai világban azért elég hihetetlen, hogy aki napi 3-4 IG storyt tesz ki, mindent a neten intéz, néz meg, pont sosem látja, ha írok. Így a beszélgetéseink is meghaltak, értelme sem volt beszélnem bármiről, mert mire válaszolt, gyakran nem volt aktuális. Az elején még mondogattam, hogy ez mennyire rosszul esik, meg hogy sosem látom, de csak kibújt ezek alól, hogy "hát az iskola...". Korábban is egyetemista volt, mindent baromi lazán vesz, így pontosan tudtam, hogy nem napi 8-10 órákat tölt ő ott. Az elején még haragudtam, mert előtte is volt párkapcsolata, akkor mégis volt rám, vagy más barátnőire ideje. Most hirtelen semmi. De elengedtem, havonta beszélünk pár buboréknyit felszínesen, ha összefutunk, akkor sem fordulok el és indulok a másik irányba, de ennyi. Nem erőltetem már, vannak nekem más barátnőim is.


Viszont pénteken írt, hogy találkozhatnánk-e, mert hogy fontos lenne, és sajnálja, hogy ezt a lépést csak most teszi meg. Mondtam, hogy jó, nekem vasárnap jó lesz, menjünk el sétálni. Sokkolt azzal, hogy közölte, 15 hetes terhes és úgy néz ki, hogy a barátjával vége lesz a kapcsolatuknak. Nincs hová mennie, mert a szüleivel karácsony óta nem beszél és azóta jóformán a barátja tartotta el (ahol laknak, az a lakás is a srácé). Azt mondja, hogy akarták a babát, de most a barátja meggondolta magát és már olyanokat mond neki, hogy ő becsapta, meg átverte és biztos nem is szedte a gyógyszert. Meg hogy oldja meg az abortuszt, nem érdekli hogyan, de ő nem akar még apa lenni. Tudtam, hogy nem azért keresett, hogy ezeket elmesélje, és ki is derült, hogy szeretne hozzám költözni, most hosszabb időre. Évekre. Mert hogy jelenleg ő egy szobát sem bírna kifizetni, meg ki akarna összeköltözni egy terhes nővel, vagy újszülöttel. És hogy kapna valami juttatást, de nem tudja, hogy számíthat-e gyerektartásra a barátjától, mert semmi jövedelme, még tanul és a szüleitől van a pénze. Mondtam, hogy én erre hirtelen így nem tudok válaszolni, át kell gondolnom. Fogalmam sincs, mi lenne a jó megoldás.


Még mindig van bennem tüske az elmúlt fél éves viselkedése miatt, és azt érzem, hogyha minden happy lenne a sráccal, akkor esze ágában sem lett volna találkozni velem.


2020. máj. 10. 21:59
 1/10 A kérdező kommentje:

Meg tényleg, olyan dolgot kér, ami azért na... Nekem is van egy saját ritmusom, életem. Egy kisbabával minden felborulna.


Egyedül élek, mindig is így szerettem. Szeretem a csendet, rendet, nyugalmat. Imádok sokáig aludni. Ha bulizni megyünk a barátnőimmel, rendre nálam készülődünk, ami nem kis zajjal, zenével jár... Van, hogy itt alszik a párom is.

2020. máj. 10. 22:01
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyél ilyesmit a nyakadba, főleg évekre. Más lenne, ha azt mondja, hogy pár hónapról van szó. December óta nem beszél a szüleivel (veled se tette). Vegye föl a telefont, és kérjem tőlük segítséget. Teljesen felborítaná az életed, nem beszélve, hogy lehet a pénzével sem jönne ki.
2020. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy sima rád akaszkodási kísérlet. Használ, amikor kellesz neki. Most kellesz, és sose fogod tudni kitenni. Szerintem egy ilyen kérésre akkor is nemet mondanék, ha szívbéli jó barátom lenne az illető, akivel mindig is kapcsolatban álltunk. Nemhogy egy ilyen helyzetben. Oldja meg, ott vannak a szülei, a pasiból meg passzírozza ki a gyerektartást, vagy pedig adja örökbe a gyereket. Ne vedd ezt a nyakadba, ne engedj az érzelmi zsarolásnak, ettől nem vagy rossz ember, csak képviseled a jogos érdekeidet.
2020. máj. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sose fogod tudni kitenni. Illetve majdcrád sózza a gyereket, ha randizni megy.

Szegény pici...

2020. máj. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közöd hozzá .
2020. máj. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
Minek tartja meg babat? Szegeny gyereknek marha szep sorsa lesz :( en tuti nem vennem a nyakamba a gondjait. Oldja meg. Utalom az ilyen "baratokat" akiknek csak akkpr vagyok jo ha epp unatkozik vagy segitseg kell.... ez egy rem pofatlan keres. Nem mondom h tobbet nem beszelnek vele, mert vagyok olyan huoye h azert erdekelne mi lesz a picivel,de hidd el ha akalcsolatot tartod vele, es szarul alakul sorsa ugyse fogod hagyni h utcara kelruljon. Es ez egy iszonyu nagy teher lenne neked. Ha olyan baratnorol lenne szo akiről tudom biztosan,hogy o is szo nelkuel megtenne ertem, segitenek. De ez a lany, mint kiderult, nem olyan. Nem vagyok egyebkent szivtelen, de volt olyan az eletemben (meg szerintem mindenkieben) akirol kiderult h honnan is fuj a szel es hat nyilvan nem jo erzes
2020. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tűzön-vízen átmegyek a barátaimért, de ez nem barátság. Nem játsszanám a sértődöttet, megbocsátanék neki, de nem fogadnám be. Ő kihasznált téged, és ha most engedsz, továbbra is ki fog. Neki ez most egy lecke az élettől, amiből tanulnia kell. Van még pár hónapja, hogy felkészüljön az anyaságra, és rendbehozza az életét. Igen, valószínűleg haragudni fog rád, de ne legyen lelkiismeret-furdalasod. Ki mit nyújt, annyit várhat vissza. Ő nem adott neked semmit, csak elvett, neki kell változnia.
2020. máj. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson befogadni!!! Soha a büdös életbe nem fogod tudni kitenni, cserébe el is tarthatod...
2020. máj. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Eszedbe ne jusson segíteni. Csak akkor rohan hozzád, ha abból neki nyeresége van.
2020. máj. 11. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Figyu. A babának gondoskodásra lesz szüksége. Nem nálad a helye. Menjen a szüleihez oldja meg ha felnőtt volt d*gni akkor legyen felnőtt felelősen gondolkodni. Vagy szülje meg vagy vetesse el,de ne másszon bele más életében. Te is tudod jól, hogy csak kihasznál. Oldják meg.
2020. máj. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!