Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy kezeled, ha egy nálad...

Hogy kezeled, ha egy nálad gazdagabb vagy sikeresebb ember akar barátkozni veled?

Figyelt kérdés
Mondjuk beköltözik a szomszédodba egy nálad jóval gazdagabbnak tűnő, hasonló korú és nemű ember vagy esetleg egy pár. Tanultak, sikeresek, jómódúak. Drága autóval járnak, menő utazásokat látsz a közösségi oldalaikon, márkás holmiik vannak. Ha te mondjuk nem így élsz, és nehezebben jössz ki a fizetésedből, esetleg nem jött össze neked annyi minden az életben, mint nekik, hogy kezeled az ő barátkozási szándékát/szándékukat? Jól tudnád magad érezni ilyen emberek társaságában? Vagy feszengnél, amiért nekik jobbnak tűnik az életük és irigykedsz rájuk? Félre tudnád tenni az anyagiakat és az életszínvonal különbségeket?

2020. máj. 18. 21:49
A kérdező szavazást indított:
Szívesen barátkozom nálam gazdagabbal, több ilyen barátom is van.
Szívesen barátkoznék nálam gazdagabbal, de nincs ilyen barátom.
Zavarnak a gazdagabb emberek, kerülöm őket.
Utálom a gazdagokat, és azt, hogy nekem semmi nem jön össze.
Kedves ismerősök lehetnénk, de barátok nem, mert titkon irigykednék rá.
20 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Barátkoznék, hol érdekel engem mennyi pénze van. Addig nem jelent gondot, amíg nem kezd el lekezelni emiatt
2020. máj. 18. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyitott lennék a dologra, de ez nem jellemző. Sőt... Azt tapasztalom, hogy nagyon sokan, a náluk szegényebb felé nem is nyitnak. A gyerekkori falumban ismerek csak olyan embert, aki igen, de róla tudom is, hogy fiatalon szegény volt.
2020. máj. 19. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A, Szomszéddal, és jóformán senkivel sem ismerkedem;

B, Egy képzés okán találkoztam gazdagokkal: érződik, hogy én csak egy "Opel Corsa B"-s kategóriájú vagyok, ő meg egy "Volvo XC90", de azért beszélünk, ha nem is olyan rendszeresen.

2020. máj. 19. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mi jól élünk, de nem tudom. Sosem vertük ezt nagy dobra, tudjuk honnan indultunk, tudjuk becsülni azt amink van és semmire nem ragasztunk címkét, hogy mi mennyibe került. Tudjuk szerényen kezelni a helyzetünket, mert nem csak az ölünkbe pottyant. A barátaink hasonló életszínvonalon élnek többnyire, vagy aki nem, az a maga szintjén érzi boldognak magát és mivel nem a pénz az elsődleges témánk, ezért senki nem érzi rosszul magát a baráti kapcsolatainkban.

Egy társasházban lakunk, amiben sok egyforma lakás van. Itt már azért tapasztaltam fura megjegyzéseket. Jóban vagyunk sok szomszéddal, nyilván a lakásunkon azért látszik valamennyire, hogy nem nélkülözünk. Számomra viszont rendkívül fura, hogy általában mások jönnek anyagias megjegyzésekkel és nem mi. Gondolok itt arra, hogy "nektek könnyű", "ti tanulhattatok", "ti jól kerestek", "ti gazdagok vagytok", "nekünk nincs pénzünk", "aki vadiúj autóval jár...", stb. Én ezekre a megjegyzésekre nem tudok mit mondani és éppen ezért soha nem fogom ezeket az embereket barátaimnak nevezni. Érzem, hogy kedvelnek minket, de neheztelnek is ránk irigységből, vagy a fene sem tudja miből. Nem tudnak továbblépni az anyagi helyzeteken és őszinte kapcsolatot létesíteni. Márcsak olyan egyszerű témákban sem boldogulunk, hogy ki hova megy nyaralni, mert én ugyanúgy tudok örülni az örömüknek, ha végre eljutnak a Balcsira, sőt... de ők rögtön lehurrognak, ha mi valamilyen külföldi úticélt nyögünk be, így már nem is szívesen osztok meg velük ilyeneket. Fura ez így és őszintén nem értem. Nekünk nem okoz gondot sem gazdagabb, sem szegényebb emberrel barátkozni, mert nem ezt nézzük egy emberen, nem a pénztárcáján akadunk fenn, hanem azon, hogy milyen ember ő.

2020. máj. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Onnan jött a kérdés, hogy mióta jobban élek, nagyon megfogyatkoztak a barátaim. Hirtelen jött a pénz, fiatalon, befutott karrier által. Ezt sokan nem tudják hova tenni még családon belül sem. Egyszerű kinézetű ember vagyok, nem verem nagy dobra a pénzt, sosem dicsekedem, de mivel jól élek, így közelebbről meglátszik, mennyim van.


4-es, szerintem nagyon hasonlítunk, mintha csak én írtam volna. Kivéve a hasonló barátokat. Én szegény családból jövök, a régi barátaim mind szegények, többen még a szüleikhez képest is lesüllyedtek. Ők az utóbbi időben mind eltűntek, ahogy nekem elkezdett jobban menni a sorom. Új barátaim pedig még nem lettek. Talán abban a (magasabb) társadalmi rétegben kellene keresgélnem, ahova most tartozom?

Nekem sem témám a pénz általában, de mégis mások gyakran szóba hozzák. Észrevettem az utóbbi időben, hogy az ismerőseim közül néhányan szeretik az orrom alá dörgölni, hogy "ők is valakik". Régen nagyon ritkán menőztek előttem emberek, most meg havonta van valaki, aki mindenáron meg akarja mutatni nekem, hogy ő a "jani" a kapcsolatunkban, mert ő xy forintot keres, meg jó pozícióban van. Már az is furcsa, hogy egyáltalán egyesek az 1-2. találkozás alkalmával nagyképűen az orrom alá dörgölik, hogy képzeljem el, ők nem akárkik, hogy 300-400 ezret keresnek és elő vannak léptetve a gyárban meg nagyon pótolhatatlanok a munkahelyükön... Vagy mikor pincérnők előadják, ők micsoda karrieristák (ha már tudják, hogy én az vagyok). Amit elóadnak, vicces módon sehol nincs az én eredményeimhez képest (csak ők nem tudják a pontos dolgokat rólam), de nagyon próbálkoznak fölémkerekedni. Ezt nem tudom hova tenni.


A "nektek könnyű" meg "nektek jól megy" megjegyzést én is rendszeresen megkapom.

2020. máj. 19. 10:55
 6/10 A kérdező kommentje:

"Érzem, hogy kedvelnek minket, de neheztelnek is ránk irigységből, vagy a fene sem tudja miből."


Ugyanezt élem át én is! Több ismerősöm is így viselkedik. Mikor velem van, látom, hogy jól szórakozunk, viccelődünk, szimpatizálnánk egymással, majd egy bizonyos pont után többet nem keres. Például miután új autót vettem. Vagy miután meglátja a drága utazásom egyikéről a fotókat... ilyesmik.

2020. máj. 19. 10:57
 7/10 anonim ***** válasza:

Én már azon meglepődnék, hogy valaki barátkozni akar velem 😂

Szerintem hamar elüldözném a személyiségemmel, nem tartana sokáig az ismerkedés 😃

2020. máj. 20. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok.

Barátokat egyébként is nehéz szerezni, nem feltétlenül tulajdonítanám az anyagiaknak ezt a nehézséget. Annyira sokan vagyunk és annyira sokfélék, hogy nehéz azokat az embereket megtalálni, akiket az ember tényleg a legjobbaknak nevezhet és ez kölcsönös. Összességében elég komoly társasági életünk van, de egy kezemen össze tudom számolni azokat, akikre tényleg képes lennék akár az életemet rábízni, mert tudom, hogy sosem élnének ezzel vissza. Ők a barátaim. A többiek csak haverok.

A fent leírt személyekkel kapcsolatban azt az elvet vallom, hogy meg kell tartani az arany közepet. Egyrészt el kell fogadni, hogy nem vagyunk egyformák. Mindenkinek megvan a maga keresztje. Valakinek ez pl. az irigység, vagy hogy nem tud elmenni szó nélkül dolgok mellett, túlkompenzálnak mindent, stb. Ezek az emberek azok, akik nem tudják elfogadni, hogy te más vagy és ő is más. Ez a másság nem feltétlenül jobb, vagy rosszabb. Egyszerűen csak más. Az ilyen emberek társaságában én sokszor inkább csak hallgatok, vagy taktikusan beszéltetem, hogy nekem ne kelljen, így nem jönnek ki a különbségek, mert én nem adok hangot ezeknek, míg ő megtenné fordított helyzetben. Senkinek nincs szüksége a feszültségre, tehát jobb ez így. :) Én szívesen meghallgatom más élményeit és kellően szerény vagyok ahhoz, hogy ne akarjam mindenáron megosztani a sajátjaimat, vagyis mindenki boldog. Ha valaki felvág valamivel, csak csendben örülök vele. Így hallgattam már végig azt, hogy "bibibí nekünk van klímánk; nekünk van mosogatógépünk; mi a Balcsira megyünk nyaralni; mi ennyit keresünk; nekünk már csak ennyi van a hitelünkből, stb.". Mindnekiről tudok mindent, de rólam kb. senki nem tud semmit, mert ezeknek az embereknek eszükben sincs visszakérdezni és ez így van jól. Elmondhatnám a felvetésükre, hogy bibibí, mi meg minden hónapban vehetnénk egy klímát ÉS egy mosogatógépet is, egyszerűen csak nincs rá szükségünk, de ezeknek az embereknek fölösleges és én nem ilyen vagyok. :) Inkább csak kifejezem az örömömet, hogy milyen jó, hogy megtudták venni és valóban hasznát is tudják venni a 40 fokos melegben, vagy ha sok vendég van a háznál.

Ezeknek az embereknek mindenre van valamilyen rossz májú megjegyzésük, aminek elejét kell venni és akkor nincs alap a negatív beszólásokhoz.

2020. máj. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves 4-es, 8-as:


Nem igazán értem, hogy tudod megállni, hogy ne bosszantsd az ilyen embereket. Engem nagyon zavar, ha valaki irigykedni kezd ránk, és azonnal kedvem támad az illetőt tovább bosszantani. Úgy vagyok vele, ha neki ilyen kicsi a tűrésküszöbe, és képes egy egyszerű autóra vagy utazásra így reagálni, akkor pukkadjon meg az irigységében.

Nekem is sok olyan kapcsolatom van, ahol szinte csak én kérdezek, a másik meg csak beszél magáról, vissza már nem kérdez és nem érdeklődik. Engem ezek is zavarnak, rosszul esnek, hogy a másikat én nem érdeklem, pedig gyakran velem sokkal több minden történt, mégsem érdekli ez a másikat. Én az ilyen egyoldalú kapcsolatokat hajlamos vagyok leépíteni, ami miatt már nincs sok barátom.


"Mindenkiről tudok mindent, de rólam kb. senki nem tud semmit, mert ezeknek az embereknek eszükben sincs visszakérdezni és ez így van jól."

Erről az volt az első gondolatom, hogy nem érzed magad magányosnak az ilyen kapcsolatokban? Mert én igen, és ezért építem le az ilyen embereket egy idő után. Az ilyen ember nem barát, csak energiavámpír, az ilyenekre pedig nem vagyok kíváncsi.


"Ezeknek az embereknek mindenre van valamilyen rossz májú megjegyzésük, aminek elejét kell venni és akkor nincs alap a negatív beszólásokhoz."

Nálunk már az is alap a beszólogatáshoz, ha látják facebookon a képeinket, vagy ha megemlítjük, hogy hétvégén nem voltunk otthon... Néhány ismerősünk olyan, mint egy lőporos hordó. Bármire vérszemet kapnak, és azonnal robbannak. Még a saját testvérem is ilyen. Vagy 1-2 szomszéd. Bár bevallom, a rosszmájúbb fajtát különösen szívesen bosszantom, hadd irigykedjen. Nem hazudok, nem mutatok többet, mint amim van, sőt.

A gond ezzel csak az, hogy kevés az olyan ember, akit ez nem zavar. Hogy a másiknak jobban megy, hogy neki több van valamiből. És ezért kevés lett az igazi, értékes kapcsolatunk.

2020. máj. 22. 12:20
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem lesz jobb attól, ha a másik bosszankodik, ezért engedem el ezeket. Egyáltalán nem zavar. A felszínesség igen, de ezek az emberek inkább csak a haveri kör egy szegmensét teszik ki. Nem töltök ilyen általad is emlegetett energiavámpírokkal kettesben időt, így ha megunom, csak elfordulok és beszélgetek a társaságban mással másról. Nem adom meg az esélyét annak, hogy magányosnak érezzem magam egy ilyen kapcsolatban, mert ezt nem is igazán nevezném kapcsolatnak. A fenti taktika szerint hallgatok, beszéltetem inkább, majd odébb állok. Nem leszek sem több, sem kevesebb az irigységétől, a bosszúságától, igazából semmilyétől. Egyáltalán nem számít az ilyen emberek véleménye. Az számít, hogy engem ne húzzon le, az én "szennyesemet" ne kelljen teregetni, ne szőjön elméleteket irigységből, egyszerűen csak hagyjuk.

Utálom ezt az anyagias világot. Ha valaki valamire ránéz, azonnal az a gondolata ez mennyibe kerülhetett... "Kit érdekel? Az csak pénz. Én meg hús vér ember vagyok érzésekkel és te is. Amúgy hogy vagy?" Szívem szerint ezt a beszélgetést folytatnám le, amikor valaki anyagiassal sodor össze az élet.

2020. máj. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!