Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit gondoltok, mennyire...

Mit gondoltok, mennyire fontos egy barátságban, hogy a felek hasonlóan gondolkodjanak, hasonló legyen a világlátásuk, világképük, a véleményük hasonló legyen ? Vagy mondjuk azonos pártpreferenciáik legyenek. Pl egy liberális konzervatívval stb ?

Figyelt kérdés
A ti baráti társaságotok hozzátok hasonló gondolkodású, elveket vallókból áll, vagy nagyon változó, színes ?

2020. máj. 22. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Nem kell mindenben egyeznünk, de ha túlságosan különbözőek vagyunk, akkor nincs beszédtéma vagy sosem értünk egyet.
2020. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szemely szerint nagyon fontos, hogy hasonloan gondolkodjunk.

Ezert nem nagyon tartom mar a kapcsolatot a korabbi barataimmal.

Nem tudunk mirol beszelni, mert van vagy 5-6 tema amit kerulni kell, hogy ne legyen belole vita.

Egyik pl a femimizmus. A baratnoim total feministak lettek, lenezik a ferfiakat, es nem lehet veluk beszelni, en pont az ellenkezo allasponton vagyok.

Politika, vallas, meg a covid19 is, teljesen ellenkezo allasponton vagyunk. En szemely szerint nem hiszem, hogy ezen lehet javitani.

Arra jok, hogy neha elmenjunk bulizni, de mar nem vagyunk baratok.

2020. máj. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem a legjobb barátnőm nagy fideszes, én meg.... le se írom mit gondolok róluk, mert az új szintes rendszer miatt nem jönne jól egy törölt válasz...

Ugyanígy nem értünk egyet az abortusz témában, nagyon sok pénzzel kapcsolatos dologban, es még sorolhatnám. De ezekről is lehet beszélni, kultúráltan kifejezheted az ellenvéleményedet. Viszont ha úgy érzékeled hogy nagyon kényes a téma, a másiknak nem esik jól hogy mást gondolsz, és konfliktust szül köztetek, akkor nemes egyszerűséggel nem kell róla beszélni. A mi barátságunk is 5 éve megvan politizálás nélkül. Alapból pedig el kell fogadni a vélemenyét. Az ertékrendetek kell hogy nagyjából hasonlítson, pl nem az nem zavar hogy fideszes, de az már zavarna ha nem segítene a beteg szüleinek (csak mondtam egy példát). Meg lehet ezt oldani, 2 barát nem attól lesz jó kapcsolatban, hogy egymás kopijai, sőt, 2 teljesen ellentétes ember is egymásra találhat. 20N

2020. máj. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nagyon külöböztök, egy idő után biztos hogy meggyengül a baráti viszony. Nem lesz majd ami összetartson, ha mindent másképp gondoltok.
2020. máj. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vannak barátaim akikkel nagyon nem értünk egyet politikai, társadalmi és vallásos kérdésekben és őszontén szólva ez tényleg rányomja a bélyegét a barátságunkra valamennyire. Előfordult már jobban összevesztünk dolgokat, mint kellene. Ennek ellenére szeretjük egymást és jó találkozni időnként. Szerintem mindannyian kicsit toleránsabbak lettünk a miénktől eltérő véleményekre a barátságunk miatt.


24/F

2020. máj. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy barátságban kellenek a közös dolgok, hobbi, gondolkodás, attól függetlenül, hogy lesznek dolgok amiben ellentétesek.


Én például alapvetően úgy gondolom, nem kellene magunkat és másokat egyetlen szóval degradálni, hogy "liberális" vagy "konzervatív" mert ezek csak politikai nézetek, ezen felül van ezer más dolog amiben lehet egyetértés.


Vagy én alapvetően a politizálást hülyeségnek tartom barátságon belül (is). Nyilván van, hogy feljön mint téma, de amikor valaki le akarja nyomni a maga véleményét a másik torkán az már kellemetlen.

2020. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A barátnőmmel kb. 50%-ban hasonló a véleményünk, már sok-sok éve. Viszont politikáról nem szoktunk beszélni. Pontosabban nem vagyunk csak és kizárólag x, vagy y párt harcias hívője. ( x és y nem véletlenül kisbetű)
2020. máj. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát az én baráti körömben szerintem a legkülönfélébb embertípúsok vannak , mindenki más,mégis megtaláljuk az összhangot valahogy. ( persze van hasonlóság is , de sztem a külöbözőség sokkal több) és ez igaz a poltikára is , egyik legjobb barátom törzsgyökeres jobboldali, énmeg pont hogy az ellentettje
2020. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!