Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan barátkozzak össze az...

Hogyan barátkozzak össze az osztálytársaimmal?

Figyelt kérdés
Nah szóval most leszek 9.-es és általánosban is elég visszahúzódó voltam kezdetben, alsóban nem voltak barátaim, felsőben pedig ha próbáltam közeledni nem igazán fogadtak be...Amint megtudtam, hogy hova vettek fel, azonnal meg szerettem volna találni az osztálytársaim. Sok keresgélés után meg is találtam az osztályom, szerettem volna barátkozni, de nem jött a téma...Csak az a sablon, kivel mizu, mielőtt beléptem láttam, hogy elég sokat beszéltek minden nap, tökre össze vannak szokva...Mostanában pedig ki van halva a csoport, senki nem ír. Félek, hogy nem lesz 1 olyan barátom se, akivel megoszthatok mindent és egyedül leszek 4 éven keresztül...Igaz egy nagyon jó barátnőm az évfoyamtársam lesz, de azért szeretnék az osztályomból is igaz barátokat:/ Valaki valami tipp? Most még a gólyatábor is kérdéses :(

2020. máj. 25. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
kezdj el beszélgetni velük valamiről, akármiről aztán majd kialakul
2020. máj. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez ne adjon okot a félelemre, hogy ők csoportba beszélgettek meg össze vannak szokva. Ezek csak ilyen időleges fellángolások csoporton belül, hogy "úú új emberek" stb.. Igazán szeptembertől kezdődik a "nagy ismerkedés" mindenki részéről. Szóval semmiről nem vagy lemaradva.


A lényeg, hogy ne legyél majd fontoskodó, ne legyél okoskodó, és nyomulós sem. Olyannak se tűnj majd, akin az látszik, hogy mindenképp jóba akar lenni mindenkivel.


Legyél laza, poénos. Néha dobj oda egy-egy vicces mondatot az osztálytársaidnak. Legyél mosolygós. Merj beszélni, ne legyél az, aki mindig hallgat és várja, hogy bevonják a beszélgetésbe. Legyél benne a hülyeségekben, illetve egyéb programokban. Gondolkodj az eddigi életeden úgy általában, hogy milyen jó sztorijaid vannak adott szituációkra egy beszélgetésben amit el lehet sütni. Nyilván ezek se legyenek fél órás sztorik amik unalmasak. Az is számít, hogy hogyan meséled őket.


És a legfontosabb, hogy mindenki ugyanúgy most kezdi a 9.-et. Mindenki 0-ról indul, tisztalappal. Az osztályod 90%-a ugyanígy megy oda szeptemberbe, hogy mi van, ha nem találok senkit. Ne fásulj bele ebbe a gondolatba, legyél te az, akire felnéznek és akarnak veled ismerkedni. Kezdj el valamit sportolni akár már nyáron is, hogy valamiben kiemelkedj. Ez a te belsődnek is jót tesz, önbizalmat ad. Ott is tudsz egy társaságba bekerülni (röplabda, kézilabda, kosár stb.), illetve az iskoládon belül is jobban felnéznek valakire, aki komolyan csinál valamit az iskola mellett.


Lényeg, hogy legyen miért felnézniük rád az embereknek, és legyen jó kisugárzásod. Ne ilyen elkeseredett és elesett, mint amilyennek most tűnsz kicsit. :) És egyáltalán ne gondold azt senkiről, hogy többek, mint te.

2020. máj. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ha esetleg a külsőddel is gondjaid vannak így magadban, a nyár tökéletes és elég idő arra, hogy azon is dolgozz. Esetleg a ruhatáradat is teheted divatosabbá (már ha van rá lehetőséged, és még nem tetted meg).


Ez is fejleszti a kisugárzásod, és így is több esélyed van arra, hogy nyitottabbnak tűnj.


Tudom, ezért le fognak pontozni, mert "nem a külső számít". De igenis számít, főleg az első alkalmakkor.

2020. máj. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megfogadom a tanácsokat!:) Úgyis gondolkodtam már azon, hogy frissítem a ruhatáramat, egy kis változás sosem árt ^^
2020. máj. 25. 16:42
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
üzenetben nehezebb ismerkedni ha élőben ott lesztek majd jönni fognak a témák
2020. jún. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!