Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek ha úgymond kiszorít...

Mit tegyek ha úgymond kiszorítanak egy barátságból?

Figyelt kérdés
Van ket ,,legjobb barátom" de nem érzem úgy hogy tényleg így is lenne.Minden jóból kihagynak például nyáron is sok programot terveztek egymással engem persze kihagynak.. Már csomó közös pulóverük van amivel nem is lenne baj de engem sose kérdeztek meg hogy nem e szeretnék én is.Suliban mindig egymással beszélgetnek enge meg le se sza*rnak de ha meg szomorú leszek emiatt akkor meg kérdezik hogy miét vagyok már megint szomorú.Meg egymással most is többet beszélgetnek(insta napukból tudom) velem meg csak akkor ha iskolával/házival kapcsolatos.Van még egy rendes barátnőm de ő jobban szeret velük lógni (nekem meg kibeszélik őt de mind1)De héha tudnak nagyon kedvesek is lenni velem szóval nagyon össze vagyok zavarodva.Nem akarok iskolát váltani már kétszer váltottam(egyszer mert elköltöztünk egyszer meg kiközösítettek)

#barát #kiközösítés?
2020. máj. 29. 23:13
 1/9 anonim válasza:

Szerintem koncentrálj arra,hogy nagyjából jó jegyeid legyenek és aztán egyetemre mehess!!:) Ott már nem lesz kiközösítés

És próbálj meg beszélni velük erről vagy kérdezz ra, hogy zavarja őket vmi veled kapcsolatban esetleg tudsz te tenni valamit vagy ha ezt nem szeretned akkor csak légy viszonylag jóban velük ahogy eddig is és mindjárt vége a sulinak:) Kibirod csak egy minimálisat állj hozza pozitívabban!:)) Hidd el ez is jobb annál mintha egyedül lennel tapasztalatból mondom😇

2020. máj. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sosem voltak a "legjobb barátaid". Legjobb barátból csak egy van. Te bizony a harmadik kerekes vagy a baráti körben. Ez nem feltétlen jelent rosszat, de ne úgy kezeld őket, mint az elválaszthatatlan lelkitársaidat, mert csalódás lesz. Már most is az, ahogy írod.


Ez az egyik. A másik pont, hogy a barátság szép és jó, de nem feltétlenül tart egyik se örökké. Csak egyszer kell más véleményen lenni a másikhoz képest és máris kezdtek eltávolodni egymástól.

2020. máj. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sajnálom de ők nem a legjobb barátaid :( (most tekintsünk el attól hogy abból csak egy van). Elhiszem hogy szar egyedül lenni de biztos szívesebben vagy egy ilyen egyoldalú barátságban mint egyedül? Szóba hoztad már ezt előttük amúgy?

Ha megtennéd valszeg azt mondanák hogy csak beképzeled magadnak és hogy igenis fontos vagy nekik etc.

A helyedben nem ragaszkodnék hozzájuk ennyire, mert ha egyszer tényleg leráznak akkor nagyon pofára fogsz esni(bocsi a kifejezésért) és csak rosszabbul fogod magad érezni.


Hanyadikos vagy? A közeljövőben (1 éven belül) lesz ballagás? Én sem váltanék a helyedben sulit, mert nagy macera (tapasztalat) és a beilleszkedés is elég sok idő, plusz nem biztos hogy ott jobb lesz a helyzet.


Nyáron meg nem muszáj velük lógnod, szervezz egyedül programokat,családdal, vagy van esetleg valaki akivel elvagy , de nem egyoldalú a barátságotok? Lehet hogy vannak olyan emberek az életedben akikről nem is gondolnád hogy többet nyújtanának neked mint a mostani "barátaid".


Az ismerkedés macerás dolog, és nehéz még úgy is normális embereket találni hogy ugyanolyan érdeklődési kör alapján keresed őket, de ha van rá alkalmad akkor ismerkedj mindenképp.


Plusz annyi hobbi van amit egyedül is csinálhatsz pl.olvashatsz,rajzolhatsz,egy csomó labdajáték van amit egyedül is játszhatsz, stbstb az egyedüllétet nem muszáj feltétlen egy rossz dolognak megélni, te döntöd el hogy mit kezdesz azzal az idővel amit egyedül töltesz.


Fel a fejjel, a barátságok fontosak de az emberek jönnek-mennek az életünkben , és ha szerencsések vagyunk van aki jó sokáig marad. Nem szabad az olyan emberekhez ragaszkodni akik ilyen érzéseket keltenek benned, tényleg csak egyszer élünk és ha belegondolsz hogy mennyi időt elvesztegetsz azzal hogy ilyenek rágódsz, később nagyon megbánnád.


Mindenképp updatelj minket ha van valami fejlemény, engem spec. nagyon érdekelne mert hasonló cipőben voltam. :/ Kitartást!


18/l

2020. máj. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat és a kedves megjegyzéseket!2 éve vagyok lassan 6 osztályos gimibe(utolsó válaszolónak) tehát 8.-os vagyok.Igen egyszer felhoztam nekik de azt mondták hogy semmi ilyesmi nincs ne haluzzak'be ilyen dolgokat... Csak úgy örültem hogy vannak barátaim(mert nehezen találok). :(

De ha lesz valami fejlemény szólok!

2020. máj. 30. 13:14
 5/9 anonim ***** válasza:
Vannak barátaid. Legjobb barátod nincs. Ne téveszd össze a kettőt.
2020. máj. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel, igazíts koronát, és vonulj el mellettük, mint egy királynő. Ugyanezen átmentem mint most Te. Nagyon szar érzés, de heverd ki, mert Neked nincs rájuk szükséged, mert Te sokkal több vagy az ilyeneknél. Öltözz csinosan, tanulj nagyon jól, kezdd el építeni a karriered lassan, kezdj el sulin kívüli dolgokat, pl. Tanulj komolyan nyelveket, ha szerzel nyelvvizsgát az nekik a legnagyobb koppanás, járj el sportolni, csak lássanak ragyogni, és majd magukba néznek, hogy Neked nélkülük milyen jó. Nem szabad az ilyenekkel foglalkozni, őket hívják mérgező barátnak.
2020. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt velem tavaly. Fullra kivoltam szorítva és nyáron "lecseréltek". Rohadt szarul esett,de ott volt mellettem a gyerekkori barátnőm akivel ezt megtudtam beszélni és persze a nővéremmel. Tényleg ajánlom,hogy szakítsd meg velük a kapcsolatodat,mert ők nem tekintenek rád úgy,mint egy igazi barát. Minden jobb lesz,ha már egyszer nem leszel velük barát,tapasztalat én azóta sokkal boldogabb vagyok és sokkal kevesebbet stresszelek miattuk :)
2020. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló volt általános iskolás koromban. A legjobb barátnőmet lenyúlta egy csaj, én meg csak követtem őket, mint valami megtűrt kutya. A mai eszemmel ha visszamennék, járnám a magam útját, tánc, sport, tanulás vagy bármi is legyen az és ragyognék, ahogy már írták előttem.
2020. jún. 6. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A további válaszolóknak is köszönöm a válaszokat! <3 :)
2020. jún. 9. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!