Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ha gimiben nem lesz egy...

Ha gimiben nem lesz egy barátom se, utána már leáldoztak a lehetőségek? 18/l

Figyelt kérdés

Nemsokára megkapom a szakmámat, következő évben kezdem a 2 éves gimnáziumi előkészítőt. Egy barátnőm van, de... vele olyan, hogy egy évben egyszer találkozunk, akkor jól elvagyunk, ha szükségem lenne rá, jönne, én is ha neki rám, de ebben kimerül, és ha mindennap találkoznánk, nem valószínű, hogy sok témánk lenne.


A többiek pedig eltűntek, még általánosból, más felé sodort minket az élet.


Még lesz az okj képzés, talán egyetem is, de valószínűleg inkább harmadik szakmát tanulok. Utána kész, vége. Nem vagyok bulizós, így ezek kizárva. Ha ez idő alatt nem lesznek barátaim, egy életen át nem lesznek? Csak mert xy időn belül valaki már családot szeretne, utána meg háttérbe szorulnak gondolom a barátnők, főleg kisgyereknél.


2020. jún. 2. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Ne aggódj, új helyek , új ismerősök ,új barátok ! És még onnan is jöhetnek új arcok ahonnan nem is gondolod. Minden új nap hozhat új barátokat és idővel a régiek is előkerülhetnek, mert ők is ebben a cipőben járnak.

A gimiben az egyetemen a munkahelyen , mindenhol kialakulnak baráti kapcsolatok.

Olyan is van , hogy csak a végén alakul ki baráti kapcsolat, szalagavatón ,záróvizsgán,év végi tanulási hajrában. NO PARA lesz ez még így se.

2020. jún. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Bármikor lehet új barátokat szerezni, nekem pl. amikor gimnazista voltam csak egy ember volt, akit még nem is mondanék barátnak, csak úgy jóba voltunk, aztán amikor dolgozni kezdtem, ott ismertem meg a mostani haverjaimat, akikkel mindig hülyülünk meg megyünk szórakozni stb.
2020. jún. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Iskola idő alatt a legnagyobb az esélyed barátokat találni és bulizni...mert kb ilyenkor van a legtöbb szabadidőd és a kortársaiddal vagy körülvéve.


Mivel szakmát emlegetsz...ezért ha majd elkezdesz benne dolgozni akkor számíts arra hogy 30-40-50 körüli emberek lesznek a munkatársaid és nagyon kevesen lesznek huszonévesek.


Ráadásul ilyenkor már mindenki elvan foglalva a kis élete építésével gyereke-van-ház-kerítése-és hitele.


Ebbe nehezen fér bele egy bulizni akaró kora felnőtt.


Ha egyetemre mész akkor még van esélyed illetve a szakmai képzésen is.


De utána romlanak az esélyeid.


Ezt tapasztalatból írom.

2020. jún. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze attól függ milyen lesz a munkahelyed de általában a szakmai helyeken ez várható,egy irodában pl programozóként lehet mások az arányok.
2020. jún. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem akarok bulizni, ezért nehézkes, mert míg mások elmennek és élvezik az életet, nekem a bulizás, a tánc, az ivás, a tömeges vegyülés nyűg, nem találom szórakoztatónak.
2020. jún. 2. 21:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Akkor hobbi specifikusan kell barátokat keresnek mert csak úgy nem igazán fognak veled "lógni" az egyetem/gimi korszak után.
2020. jún. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!