Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy ne tekintsek párom egyik...

Hogy ne tekintsek párom egyik barátnőjére riválisként, ha az a nő számára az ideál (testben és arcban)?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni: páromnak van egy baráti társasága még egyetemről, akivel elég ritkán találkozik. Fiúk-lányok vegyesen.

Én sokat gyötrődök, önbizalomhiányos vagyok és borzalmas testképzavarom, öngyűlöletem van. Egyszer, beszélgetés során a párom azt mondta, hogy számára az ideális test és arc, vagyis a gyönyörű megtestesülése Y, a baráti társaságából. Ez nekem nagyon rosszul esett, annak ellenére, hogy azt is hozzátette, hogy Y szépsége nem minden, egy hetet nem bírna ki vele, mert borzalmasan irritáló személyiség hosszútávon.


Ennek ellenére megmaradt bennem ez a beszélgetés, és bár nem tekintek gyűlölettel Y-ra, mégis frusztrál a jelenléte (egyébként női szemmel, irigység nélkül állíthatom, hogy szerintem nem is világszépe kategória).


Nemsokára meg vagyunk hívva egy baráti összejövetelre, és nem igazán tudom hova tenni az Y-al vívott "harcomat". Egyébként aranyos nő, segítőkész, de tényleg, mint a párom is mondta, van benne egy irritáló személyiség is. Ugyanakkor nagyon rossz érzésem van mellette, durva öngyűlöletet érzek a társaságában, irigy vagyok a kinézetére, pedig nem tartom szépnek. Nem bírok természetesen viselkedni mellette, de azt se akarom, hogy a párom rosszul érezze magát, amiért nekem kellemetlen a találkozás.


Hogy győzzem le ezt a női irigységet? hogy ne tekintsek riválisan arra a nőre, aki a párom szerint tökéletes külsőleg?


2020. jún. 9. 15:01
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Szia, először is a párod egy phöcs, hogy ilyet ki mer jelenteni. Oké oké, egy kapcsolat őszinteségre épül. De nem arra, hogy megbántsuk a másikat. Szóval még ha úgy is érzi, hogy ő a tökéletes külsejű nő, ilyet csak a saját fantáziájában emelegessen vagy a haverjai előtt,ne a saját barátnője előtt.


Valahogy próbáld magad meggyőzni, nézd meg a lány külső negatív tulajdonságait, és gondolj bele: testet cserélnél -e vele? Vagy lehet csak a párodnak van rossz izlése? 10ből hány pasi választaná inkább téged mint őt?


Nekem ezek kérdések segítettek. A pasim 11 évig volt házas, és bár soha nem mondott pozitiv jelzőket az ex nejére, én mégis mindig elhitettem magammal, hogy ő jobb. Folyamatosan csekkoltam az instáját stb.

És összességébe ha belegondolok, nem értem magam. A csaj törpe is és dagi is, én magas és vékony, nincs olyan csúnya fogam és malac arcom mint neki stb. Szóval semmiképp nem cserélnék vele sem testet, sem életet, személyiséget pláne nem. És belegondolva nem értem hogy tudtam rá irigykedni bármiért is.

2020. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
"Én sokat gyötrődök, önbizalomhiányos vagyok és borzalmas testképzavarom, öngyűlöletem van." Ezen dolgozz, ezt írtsd ki magadból és amint felfedezed saját magadban az értéket, máris elmúlik az irigységed. Pláne, hogy egy borasztóan felszínes dologra irigykedsz.
2020. jún. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
25%
Nem tudsz mit tenni, nő vagy, tehát ilyen vagy és kész. Szinte esélytelen, hogy legyűrd a hatalmas egódat.
2020. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az, hogy te nem látod szèpnek,az azèrt lehet, mert neked más az ízlésed. Én (es sok mas fiu) a teltebb csajokat szeretjük. Lehet hogy te azt dagadtnak tartod. A problémádra a megoldások:

1. Zárd be egy pincébe a riválist a többi fekete kisgyerek mellé

2:beszéld meg a pároddal

3:zárd be a párodat a többi fekete kisgyerek és a riválisod mellé, majd jusson eszedbe, hogy jaaaaj ott együtt vannak, és kigúvadt szemekkel rohanj a pincébe, hozd ki a riválisod és dobd a tengerbe

4:fogd fel hogy van vagy egytizedmilliárd potenciális riválisod, nem értem mit zavar az az 1?

2020. jún. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem az első megoldás tetszik, a pincés

Azért zavarja az az egy, mert arról pontosan tudja, hogy riválisa no.

2020. jún. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

Azért a kedves párod is jó nagy tahó. Nálam egy ilyen kijelentés után el is múlna a szerelem, nekem kell az, hogy akivel együtt vagyok, az igenis azt éreztesse velem, hogy én vagyok az ideálja, és nem csak egy ló helyett szamár vagyok.

Gyakorlati tanácsként: fejlesz az önbizalmad, és fordíts figyelmet a saját külsődre. Tegyél meg mindent azért, hogy magadnak tetszél. A csajra próbálj semlegesen tekinteni, ne ellenségként, bár egy ilyen után ez nagyon nehéz.

Végül egy nem feltétlen jó tanács. Én bosszúálló típus vagyok sajnos, vagy nem sajnos. Tuti elejtenék egy pár megjegyzét a páromnak, hogy X (jóképű csávó, akit mindketten ismertek), milyen jól néz ki, és mennyire vonzó. Érezze már kicsit ő is a törődést.

2020. jún. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja az utolsó, bár így jó vége nem lesz a dolognak.

az exem is azt csinálta, hogy az exét emlegette, mert az a csaj van vagy 45 kiló, és az milyen nőies. Meg ilyen ázsiai kislányos feje van, és neki ez az ideálja (pedo much)

Én a 170 centimmel és 57 kilommal elkezdtem koplalni ilyen hülyeség miatt.

Aztán említettem én is párszor a páromnak, hogy nekem sem a törpe, pocakos kamilyon sofőr típus az esetem (mint amilyen ő volt)

Azután persze kezdődött a furkálódás a részéről. Ahányszor meglátta a Palvin Barbit ecsetelte hogy fúrná meg, akár milyen jó nő volt a közelünkbe majd kiesett a szeme és élvezte, hogy nekem ez rossz.

Mondanom sem kell, hogy szakítás lett a vége, kb 3 éve már, azóta incel lett a csávóból :DD

2020. jún. 9. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
24%
Mi az az incel?
2020. jún. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
90%

pasi aki nem tud becsajozni, ezért minden más nőt hibáztat, mert azoknak biztos csak a Barad Pitt kell.

Pl ő egy incel lehet

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__magany-egyedullet__1..

2020. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Jo hogy onbizalomhianyos vagy, ha meg a parod is ilyeneket mond neked. Komolyan, minek neked ellenseg ilyen pasi mellett? Marmint egy kapcsokatban fontos, h ugy erezze mindket fel, hogy vonzo es o a tokeletes a parja szamara. Tok jogosan esik rosszul. De egy valamit rosszul csinalsz. Nem a nore kell irigykedned es nem a not kell utalnod. O nem tehet semmirol. A pasidat kell kidobnod es keresned valakit akinek te vagy a legszebb a vilagon. Erted? Egyszeruen nem jo embert valasztottal magad melle. Csak egy kis csavar a gondolkodasodban es maris jobban fogod magad erezni. Ne rivaliskent tekints a lanyra, hiszen tulajdonkeppen csak a parod jatszik veled ezzel. Ez egy elbizonytalanito mondat es elegge alaassa a masik onbizalmat igy teve ot kiszolgaltatotta es sebezhetove. Keress olyat akinek te vagy a tokeletes. Nem fogsz tudni versenyezni a lannyal, mert te nem o vagy. Ha a pasidnak o a tokeletes akkor te sose leszel olyan, mint o. Fogyhatsz, de az alakod es a magassagod mas lesz. Arcot viszont mar nem fogsz tudni cserelni az 100%. Tudom, h nehez onbizalomhianyoskent elfogado part valasztani, mert szembe mennek a dicsero szavak a belso onkepeddel, de a sajat erdekedben muszaj lesz.
2020. jún. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!