Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Honnan ered az a monda, hogy...

Honnan ered az a monda, hogy az angolok úriemberek?

Figyelt kérdés

Én itt élek már egy jópár éve és egyebet sem látok csak állatokat mindenfele. Isznak, ordibálnak, verekednek, okádnak, koszosak, tiszteletlenek stb. Nincs is kedve kimenni az embernek "szórakozni" mert ezeknek a szórakozás az állat módjára való viselkedés.


Elképzelni nem tudom, hogy vannak az úriember angolok.


2020. jún. 24. 00:27
 1/7 anonim ***** válasza:
41%
Amit en tudok erről, úgy hogy nem erőssegem a töri: Elég sokáig barbároknak tartották őket, mert azok is voltak. Tehat a többi európai orszaghoz képest. Ez az egyik kiralynőnél változott meg. Nem tudom melyik nezz utána ha gondolod. Akkortól fogva aztán masszívan elkülönült egy uralkodo osztaly es a pórnép. Tehat két tarsadalmi szint volt, un közeposztaly nelkül. Ezert van az úr jelző, mert nagyon megkülönböztettek ugyanis mivel későn érők a britek (barbár) ezert csak az uralkodó reteg volt kulturált, ezert volt lenyeges hogy angol úr-e, tehat lehet vele kommunikálni ugy mint egy ertelmes emberrel, vagy csak simán: angol. (Tehat barbár, akivel nem erdemes beszelgetni, mert ekszkjúzmizel neki es maximum leöl egy késsel válaszul, mert éhes.) Tehát nem azt jelzi hogy az angolok eredendően hú de kultúraltak, hanem pont forditva. De nézz utána mert na..
2020. jún. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyers, erőszakos, buta, répazabáló, primitív husángok gyülekezete. Akármilyen eredményeket is sikerült elérniük a történelemben, egytől egyig erőszakra épül. Ezek alapján még csak a monda kategóriát sem súrolja az a felvetés, hogy "úriemberek".
2020. jún. 24. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Hun halottál te olyat, hogy az angolok úgy általánosságban úriemberek/asszonyok? Mer' én még ilyenről nem halottam.
2020. jún. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
68%

Én amikor csak ott jártam, úriembereknek éreztem őket.

A fiatalok persze szeretnek vadul szórakozni, de nem belőlük kell az egész társadalomra általánosítani.

A magyaroknál pl. sokkal udvariasabbak.

2020. jún. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4


Nem az áludvariasságból kell kiindulni. Hanem abból ami őszinte és belülről fakad. Az angolok folyton nagyon dühösnek, mérgesnek tűnnek, nem lesznek attól udvariasak mert vicsorgó foggal kibőknek egy “sorry”-t.

2020. jún. 24. 10:02
 6/7 A kérdező kommentje:

1


Igen, erről én is hallottam, hogy a különböző rétegek között nagyon erős megvetés van Angliában, már-már szinte nem is tartják egymást embernek.


Persze munkásosztály-középosztály közötti ellentét mindenhol van, hogy Angliában ez sokkal erősebb, beteges szintre fejlődött.


Plusz még az is igaz, hogy az emberi életnek önmagában nincs itt értéke, ha nem csinálsz semmit az életben akkor halált is érdemelsz akár. Az angol csak annyira tart téged amit anyagilag, esetleg szakmailag megvalósítottál, vagy amilyen egyetemet végeztél...mint emberhez nem társul hozzád semmilyen érték és csak amiatt nem érdemelsz tiszteletet, még ha semmi rosszat sem tettél.

2020. jún. 24. 11:48
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Én is tapasztalom ezt a szakmai sikeresség-mérést, ami nálunk Mo-n nem ölt akkora mértéket, nyilván a társadalmi mobilitás nálunk nem ugyanakkora mint náluk.
2020. jún. 24. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!