Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Igaza van a fiúbarátomnak,...

Igaza van a fiúbarátomnak, hogy haragszik ezért? 17l

Figyelt kérdés

Szóval a sztoriban el fogok nevezni mindenkit az eredetitől máshogy, csak hogy követhető legyen.


Szóval van a fiúbarátom, hívjuk Lacinak. Neki volt egy exbarátnője, Kinga, akivel több, mint egy éve szakítottak. A barátom azóta többnyire fiúkkal randizgat, más srácokkal van kapcsolatban rövidebb időkre. (Ő egyébként biszexuális) Az exével egyébként békében váltak el, azóta is jó barátok.

Szóval van Lacinak egy osztálytársa, Réka, akivel szintén jóban van, ő is része a közös baráti társaságunknak. És hát ő is és én is vonzódunk a lányokhoz, szóval gondoltuk összejövünk. De ez nem működött, egyrészt mind a kettőnknek elítélik ezt a szüleink, másrészt azzal, hogy összejöttünk semmi nem változott, ugyan olyanok voltunk mint a barátok, annyi különbséggel, hogy nagyon kínosan viselkedtünk, ha tipikus párokra jellemző dolgokat csináltunk. Szóval egy hónap után közös megegyezéssel szakítottunk. Két hétre rá köztem és Laci exe között elkezdett alakulni valami és hát végül összejötten a Kingával. Még elég friss a kapcsolatunk, de nagyon jól működik. És az a helyzet, hogy a fiúbarátommal is megosztottuk a tényt, mivel én és a párom is közeli, mindent elmondunk viszonyban vagyunk vele. Aztán később Laci rámírt, hogy mennyire nem oké, hogy "összetörtem" a Réka szívét, és az egésznek az a tetejében összejöttem az ő első szerelmével. És nem igazán vágom a kiakadását. Kingával egy éve szakítottak, nem érez iránta semmit, ráadásul Lacinak most tetszik egy srác, legalábbis az elmondása szerint. És azt sem értem, hogy Réka miatt miért van kiborulva. Tudja, hogy én és ez a közös barátunk közös megegyezéssel vetettünk véget a kapcsolatunknak, és alapból nem is én voltam az aki először szóba hozta, hogy akkor vége, tehát ha úgy nézzük nem én kezdeményeztem a szakítást. És most ezért megharagudott rám, hogy milyen gáz, ahogy a lányokkal viselkedtem, és hogy egyikről a másikra "ugrálok", ő meg nem ilyennek ismert meg.

És ez külön vicces, mert mivel mindent kölcsönösen megosztunk egymással én tudom róla, hogy volt olyan, hogy az egyik exe mellett két-három fiúval írogatott, és nem barátság céljából. Nekem erre egy rossz szavam nem volt, szerintem nem tartozik annyira rám, de ha már megbízik bennem, akkor örülök neki, ennyi.... Én sem mondtam rá semmit, például, hogy úgy viselkedik, mint egy idióta hímringyó... Jó, igaz azok a srácok nem közös barátok voltak, de akkor is.

Szerintem nem jogos, hogy azért haragszik rám, hogy szakítottunk Rékával és azután összejöttem Kingával.


Ti mit gondoltok?



2020. júl. 4. 21:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem jogos, nálam rokon, barát exe tabu.
2020. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Nincs igaza.

Lehet, hogy nem ért egyet vagy nem tud azonosulni a döntéseiddel, és ezt így hozza a tudomásodra, hogy "haragszik" rád.

Végső soron így is - úgy is a te döntésed, a te életed.

Meghallgathatod a véleményét, és hagyhatod is, hogy azzal befolyásoljon, de dönthetsz egyszerűen úgy is, hogy nyugtázod amit mond, és ennyi.


Hidd el, mindig lesz valaki akinek "meg lesz a véleménye" rólad, és a döntéseidről / cselekedeteidről. De, hogy kitől fogadsz el tanácsot,és kinek engeded, hogy emiatt bántson, az mindig a te döntésed lesz.

2020. júl. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%
Barát, rokon exével összejönni rengeteg kínos pillanathoz és kellemetlenséghez vezethet, a legtöbbeknek nem véletlenül tabutéma az ilyesmi.
2020. júl. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%
Haverok, baratok, csaladtagok exeivel nem jovunk ossze, ez ilyen alapdolog, ez alol maximum az lehet kivetel, ha nem volt kozottuk kapcsolat, maximum lefekudtek egyszer, ilyen esetben sokakat nem zavar a dolog.
2020. júl. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez az exszel nem jövünk össze dolog inkább akkor fontos, ha rosszban váltak el vagy, ha egyikük azóta is érez valamit a másik iránt. Ha már régen volt és állítólag mindenki továbblépett, akkor szerintem le kellene nyelnie a srácnak ezt a békát.
2020. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%

Ha nincs közfal, akkor nincs közfal.

Nem jutott eszedbe Kinga alapjaiban, így hozta a helyzet.

Arról meg senki nem tehet, hogy Rékával nem passzoltatok.

Én hülyeségnek tartom a "barát exére való rászállás tabu témát". Az az ő dolguk, hogy szakítottak, két idegen már.

Én csak a rokoni exre való rászállást nem tolerálom, ha jóban vagyok a rokonnal és tényleg család vagyunk.

Lehet mondani, "DE A BARÁTJAAAAA!!!", de a barátjának meg örülnie kéne, hogy ők ketten akkor boldogok, nem?

Akkor ki is a rossz?

Az meg jó, hogy gerinces voltál és kimondtátok, hogy nem jó Rékával. Lehetett volna itt ám sunyulni, de nem, te normálisan, gerinccel megmondtad, megbeszéltétek, hogy ez nem jó.

Ha te nem szólsz bele ő hány pasival kavar, ő se szóljon abba mit csinálsz.

Ha szakítottak, két idegen, és ennyi, onnantól nincs miről beszélni.

Engem se zavarna, ha a két exem összejönne, sőt örülnék neki, mert békénhagynának meg hasonló életmódot is folytatnak, hasonló elvvel, szóval legyenek boldogok, kajak áldásom rájuk!

2020. júl. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

"Ha szakítottak, két idegen, és ennyi, onnantól nincs miről beszélni"

Ha szakítottak, akkor nem egy pár, de ettől még nem lesznek idegenek.

2020. júl. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem jó hogy érdekel a véleményük, de tudj kiállni a döntésed mellett is, mert ahogy levezetted teljesen oké a helyzet szerintem is. Az, hogy ők ezt nem tudják kezelni, meg kitudja mit látnak bele ami miatt durci van, az legyen az ő gondjuk. Ha gondolod próbáld tisztázni a helyzetet, hátha van még valami félreértés részükről amit nem tudsz, de egyébként engedd el a témát, ez az ő feszkójuk.
2020. júl. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza. Ez a te életed. Neki, mint barátként támogatnia kellene téged.
2020. júl. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Srácok, egyre érthetetlenebb itt a helyzet. A barátnőmnek azt mondta, hogy örül nekünk, rám meg továbbra is meg van sértődve, hogy összejöttem az exével... Nem igazán értem...
2020. júl. 7. 00:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!