Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyi fiúbarátom lehet,...

Mennyi fiúbarátom lehet, anélkül, hogy ribizlinek nyilvánítanának?

Figyelt kérdés

A gimit leszámítva mindigis a fiúkkal voltam el a legjobban. Abszolút nem vagyok fiús, sem testalkatra, sem kinézetre... Smink, csajos ruhák, stb. Csak valahogy a fiúk nekem sokkal lazábbak, poénosabbak, és ezen a laza szinten megbízhatóbbak, de legfőképp kiszámíthatóbbak nekem (nem durciznak be egy rosszul elsüt poénon, nem pártolnak el mellőlem 2 hónap után, mert jött egy menőbb csaj, stb).


Pl. általános iskolában az egyik fiúhaverommal átjártunk egymással Harry Potter maratont tartani, focipályára kiültünk beszélgetni, focizni, hülyültünk, viccelődtünk, stb. Viszont részéről a "szerelem" sajnos felütötte azért a fejét közöttünk. A lánycsapatból mindenkibe szerelmes volt, belém utoljára, olyan "próbáljuk meg őt is, már ne maradjon ki, küldök neki is szerelmes levelet, hátha" alapon :D

Gimiben mondjuk pont csajbandában voltam, ott megtaláltam a rokonlelkeimet lány alakokban.

Első munkahelyemen is évekig 3an voltunk a klikkben, rajtam kívül egy lány, egy fiú.


Lényeg a lényeg, nemcsak hogy új munkahelyre kerültem 2 hónapja, hanem nemrég lett vége a nagyon hosszú tinikori párkapcsolatomnak is. És ilyenkor az ember örül minden szónak, beszélgetésnek, egy kis kedvességnek, vagy figyelemelterelésnek, és nem azért, mert fiúktól kapja, hanem azért, mert mint emberre, valaki figyel.


Az új munkahelyről sok kolléga bejelölget (én is szinte mindenkit bejelölök, fiúkat-lányokat vegyesen), aztán vannak fiúk, akik rám írnak, érdeklődnek, és vannak, akik egy közös tréning, oktatás után kávézni hívnak az étkezőbe, stb.


Mivel tudatlan és tapasztalatlan vagyok, fog ez ártani a "lányos jó hírnevemnek" (remélem értitek) ?


Illetve hogy lehet ilyenkor megtartani az egyensúlyt, ha szerelmi bánat, magány után, jól esik valakivel hülyülni, jó, ha valaki elhív kávéra, vagy valaki chaten küldözget vicces képeket, beszél a hobbijáról, vagy mondja, hogy a hosszú hétvégére találjunk ki valami szabadidős programot, de nem akarom, hogy flörtbe, esetleg kétértelmű együtt töltött időbe forduljon át a barátkozás?

Ezek tényleg csak azért vannak, mert mint lányhoz közelítenek hozzám?

Ha több fiú kollégát is megismerek, és (csúnyán mondva) "hol az egyikkel, hol a másikkal" vagyok a kantin kávézóban, akkor az tényleg olyan, mintha mindenkivel kikezdenék?


Mert hát egy kávéra vagy laza chatelgetésre nem vághatom senki arcába, hogy "bocsi, én most nem akarok randizni/pasizni/komolyabb dolgot"... Hisz... szó sem volt róla... De mintha burkoltan, mélyen, valahol mégiscsak szó lenne...


Köszönöm a tanácsokat, tapasztalatokat.

23/L


2020. máj. 26. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát igen. Ezt sokan félreértik sajnos. Lehet jobb lenne nem kettesben beszélgegni a fiúkákkal. Legyen ott még valaki (lány vagy fiú, mindegy)
2020. máj. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A baratnoidtol fugg, hogy mennyinel fognak annak tartani.

Az meg attol fugg, hogy mennyire feltekenyek rad.

2020. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia!

Szerintem aki ismern és tényleg szeret nem fog feltételezgetni semmit. Ezt egy értelmes ember sem feszegeti, csak azt foglalkoztatnak ilyesmik akinek túl sok szabadieje van :D Szerintem ezt nem érdemes előre eltervezni, mert abszolút személyfüggő, hogy kinél mi számít már flörtnek/ barátságon túlmutató témának. Vannak pasik akikkel meg lehet beszélni közösen az érzelmesebb témákat is nyugodtan és nem értik félre, más pedig már ha visszakérdezel is hátsó szándékot lát bele.

Ne siess el semmit és ne nagyon tereld szerintem érzelgősebb területre a beszélgetést amíg nem érzed a határaikat. Ez sok esetben pár beszélgetés után kiderül, van ahol picit tovább tart, de ha türelmes vagy picit nagyon kicsi az esélye, hogy kellemetlen helyzetbe kerülj :) Addig amíg ez nincs meg, én inkább messengeren/munkahelyen beszélgetnék velük, abban tényleg semmi félreérthető nincs.

2020. máj. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!