Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Kövér lányként van esélyem...

Kövér lányként van esélyem barátokat szerezni a gimibe? Vagy sokan fognak piszkálni?

Figyelt kérdés

Jövőr (az az szeptembertől) gimis leszek. Nagyon félek tőle.

A dolgokat leírom:

Én egy elég gyáva lánynak tartom magam, nem szeretek idegenekkel beszélni, leszólitani valakit, nem szeretek ismerkedni. Nehezen beszélgetek, nem tudok és nem is merek beszélgetést indítani. Ha már rég óta ismerem az adott embert, nagyon jóba vagyunk, akkor vele már tudok rendesen beszélgetni (bár néha itt is megakadok stb).

A volt sulimba voltak barátaim, elég sok, de egyikőjükkel sem olyan igazán mély barátság (tudtunk egymásról dolgokat, el tudtunk beszélgetni, de nem osztottuk meg nagyon titkos dolgokat, nem tudtunk mindent a másikról stb). Talán egy ilyen lány volt, akivel nagyon jóba voltam/vagyok. Én kb mindent tudok róla, megoszt velem titkokat, mesél, mélyebb dolgokról is tudunk beszélgetni stb. Ő viszont nem tud rólam mindent (szerintem ezt ő sem tudja annyira), én nem osztok meg vele sok titkot (nem azért mert nem bizok, benne csak én ilyen vagyok az én titkom, csak rám tartozik). Nagyon jó barátok vagyunk már második óta, őt tartom a legjobb barátomnak. Az a baj hogy ezt egy kicsit átverésnek érzem, hoyg én az élete minden apró részletéről tudok, de én nem mondok el neki mindent. Ráadásul a személyiségünk kb az tökéletes ellentéte a másiknak. Ő könnyen beszél idegenekkel, szólít le valakit az utcán, kezd beszélgetésbe ismeretlennek, viszonylag könnyen szerez barátokat. Mindig mondja hogy ő nehezen bízik meg emberekben, meg hogy nem bízik még az xyba 2 hét ismertség után. Szerintem könnyen épít ki alap bizalmi szintet emberekkel, és hamar ugrik magasabbra. Szóval szerintem ez csak olyan amit mond, de még ő sem hiszi el.

Szóval a barátkozás nekem elég nehezen megy.


Most pedig új suli, rengeteg új ember. Nem fogok senkit ismerni az évfolyamomról.

Sajnos most nyáron eltörtem a lábam, emiatt pedig nagyon keveset mozogtam, és össze visza ettem, így elég csúnyán meghíztam (6 kg híztam május óta).

Az új osztályomba a lányok nagytöbbsége tipikus tini ribi. (tudom nem kéne első/második/harmadik látásra véleményt alkotni, de ha rájuk nézek ezt váltják ki belőlem) Legtöbbjük iszonyat vékony, nagyon divatosan seggvillantósan öltözködnek, mindegyikük után fordulnak a srácok, az arcuk hibátlan stb. Szóval én elbújhatok mögöttük. Én nem szeretek kihivóan (sőt) öltözni, általában pulcsi + farmer kombóba járok suliba. Nem a legujabbak a cuccaim, van ami már jó 5 éve megvan. Vigyázok a cuccaimra, így nem néznek ki elhasználódottnak. Általában a bővebb fazont hordom. Nem sminkelés (pedig nem szép a bőröm, pattanásos néha, és vannak sebeim is), nem festettem a körmöm. A higéniár nyilván figyelek!

Nagyon sok helyen (itt Gyk-n is, meg könyvek, storyk stb) hogy a gimibe nagyon megy a rivalizálás, egymás csesztetése, kiközösítés stb.

Az is olvastam hogy nagyon apró dolgokba is képesek belekötni. És én nagyon félek.

Kisseb koromban sokat bántották és piszkáltak, ami miatt nem is nagyon szeretek már barátkozni.

A családommal nagyjából jó a viszonyom, de a szüleimmel mostanába sokat vitázok. A húgommal jól kijövök, de néha azért összekapunk. A szüleimmel sem osztok meg mindent, a titkairól nem tudnak, nem szeretek velük (főleg anyával) mélyebben beszélni.


Kérlek ne értsétek félre nem sajnáltatni akarom magam (ha mégis így érzitek kérlek ne haragudjatok nem ez volt a cél) , hanem segítséget szeretnék kérni!

Köszönöm


2020. aug. 5. 00:00
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Hány éves vagy?

Ahoz hogy nyitottabb tudj lenni minél több emberrel kell beszélni, nálam ez hatásos volt, igaz én rá voltam kényszerítve mert csak én voltam és senki más.

2020. aug. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én is gimi előtt olyan voltam,mint te,de nem voltak a súlyommal problémák,de erre is külön kitérek majd.Engem azok a nálunk "tini plázacicák" mindig azzal gúnyolódtak,hogy miért hordok férfi ruhát,férfi cipőt és miért XL-eset.Szerettem és most is szeretem a Dr. Martens bakancsokat,ami nem fért bele a kicicomázott kis világukba.Azért hordtam olyan ruhákat,ami 2x nagyobb volt rám,mert akkoriban nem ettem vagy hánytattam magam és nem akartam,hogy anya rá jöjjön,hogy nem eszek,mert mindig lekiabált,amikor látta,hogy egyre soványabb vagyok.


Most 20 éves vagyok és 5 éve a legjobb barátaim a gimnázimuban szerzett barátaim.Ők kezdeményeztek és mi tipikusan az a társaság voltunk,akik felkarolták a kiközösítetteket a suliba.


A nővéremnek plussz kilói vannak és mindig is voltak.Őt is sokat bántották általános iskolában (meg is vert néhány lányt 😁),de középiskola óta mindig megtalálta a saját közegét,mert önbizalommal teli és pozitív kisugárzása volt,mosolygós,vidám akivel lehet hülyülni.Udvaroltak neki olyan fiúk,akik vékonyak voltak és egész jól néztek ki.Aki a külsőd alapján ítél meg ugyanannyit is ér.Én már hozzászoktam,hogy mindig valamivel belém kötnek,mert nem felelek meg az ideálnak,de le kell sz@rni és ha látják,hogy nem érdekel téged,van kiállásod,akkor egy idő után megunják,mert azért csinálják,hogy visszajelzést kapjanak tőled mennyire rosszul esik neked.

Nem kell,hogy hú de jó cuccaid legyenek vagy vékony legyél,nem kell senkinek megfelelni,csakis saját magadnak.

2020. aug. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%
I feel you sis!-de komolyan, ugyanabban a helyzetben vagyok. Gimibe megyek, túlsúlyos vagyok és a farmer-pulcsi lány vagyok, nem is sminkelek. Én nem aggódnék, ha valaki meg akar ismerni és tényleg a barátod akar lenni, akkor nem a külsôre megy. Ha meg valaki piszkál, szard le. Nem ér annyit az egész, hogy felhúzd magad rajta.❤
2020. aug. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia. Én értem az aggodalmadat, hiszen a gyerekek és főleg a tinédzserek nagyon kegyetlenek tudnak lenni. Ezért megprobálok valós tanácsokat adni, azok alapján amiket magam láttam és tapasztaltam.

Ami egy lány súlyát illeti, hát... mindkét esetre láttam példát: volt akit elfogadtak és volt akit eltaszítottak. Ekkor elgondolkodtam azon, hogy mégis mi volt a két lány között a külonbség, így az alábbiakat vettem észre:

A lány, akit barátként kezeltek elfogadta magát olyannak amilyen volt. A korának megfelelően öltözködött, minden esetben kiállt magáért, nem figyelt ha pl. az utcán egy ostoba alak valami illetlen megjegyzést tett stb. Egyszerűen megbékélt a külsejével, nem nézhet ki mindenki úgy mint valami hollywood-i csillag, ő így volt jó és ílyennek szerették. Magabiztosságot sugárzott, és egy magabiztos embert nem könnyű elbizonytalanítani.

Vele ellentétben, a másik lánynak szörnyű jelleme volt. Soha nem volt megelégedve magával, önbizalomhiányban szenvedett, és ezért tapadós, irigy, féltékeny, birtokló személy volt. Tehát nem is a külseje hanem a viselkedése volt igazán visszataszító. Igénytelen is volt, és egyeltalán nem a korához megfelelően öltözködött (tudom, hogy nem a ruha teszi az embert, de a tinédzserek ezt gyakran így gondolják. És ezalatt nem azt értem, hogy mindig a legutóbbi divat szerint öltözködj, hanem izlésesen, olyan ruhákkal amik jól állnak és amiben jól érzed magad).

Ami a visszahúzódó, szégyelős jellemet illeti, nos, itt magamból indulok ki. Én is ilyen voltam, sőt, valahol mélyen még mindig ilyen vagyok, de igyekszem ezt nem kimutatni. A visszahúzódó személyeket könnyű dominálni, kirekeszteni stb, és ez senkinek sem jó. Én is sokat vesztettem, mig végül eldöntöttem, hogy "na most már eleget hallgattam, ideje kinyitnom a szám és elmondani a véleményemet". Nem kell attól tartani, hogy emiatt az emberek nem fogadnak el és nem értenek meg. Mindig lesznek olyanok akik nem értenek egyett veled, ezért fontos, hogy légy önmagad. Saját magadnak kell megfelelned és nem mások elvárásainak.

A barátokról meg annyit, hogy nem kell az embernek sok barát, csak 3-4 barát is elég, de azok olyanok legyenek akikben bízhatsz és támaszkodhatsz. És azért néha, nem ártana megnyílni valakinek, ez segít a feszültség levezetésében.

2020. aug. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
87%

Hát szerintem pont hogy gimire kezdenek az emberek agyilag megèrni.

Nagyon jól írták, önbizalmat kell mutatni magadba, így nem valószínű hogy fognak szekálni.

Ha mégis vissza kell rá röhögni, vagy pozitívan reagálni, így előbb utóbb abba hagyják majd.

Állj hozzá mindenkihez úgy mintha egy új lehetőség lenne.

A vicceket vedd viccnek, ne beszólásnak.

Ha pl sokat mondod magadról hogy visszahúzódó vagy, azt is fogod magadról hallani.

2020. aug. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%

Ez a közösségtől függ, mégis hogyan lehetne erre jó választ adni? 🤷🏼‍♀️

Rakd rendbe magad fejben, mert csak negatív dolgokat írtál magáról. Szerezz egy kis önbizalmat és mássz ki a komfortzónádból.

2020. aug. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!